ماساژ اروتیک

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
تابلوی ماساژ، نام اثری است از ادوار دبا-پونسان که در سال ۱۸۸۳ میلادی خلق شد. اثر برده‌ای را در حین ماساژ دختری جوان در یک حمام ترکی به تصویر کشیده‌است. این اثر اکنون در موزه آگوستین در تولوز نگه‌داری می‌شود.

ماساژ تن‌کامه یا ماساژ اروتیک (به انگلیسی: Erotic massage) برانگیختن نقاط تحریک پذیر بدن با استفاده از شیوه‌های ماساژ است. این گونه ماساژ ممکن است تنها برای دست‌یافتن یا افزایش هیجان و برانگیختگی جنسی یا رسیدن به اوج لذت جنسی انجام شود. به کارگیری ماساژ برای اهداف جنسی پیشینه‌ای دیرین دارد. نقاط اصلی تحریک پذیر در زنان پستان‌ها و تپه ونوس و در مردان آلت‌تناسلی است. ماساژ اندام‌ها جنسی شریک جنسی، خودارضایی متقابل به شمار می‌آید.

امروزه، ماساژ تن‌کامه به عنوان بخشی از آمیزش جنسی و درمان جنسی انجام می‌شود.

از این ماساژ با عنوان ماساژ هپی هم یاد می شود که روز به روز گسترش بیشتری؛ حتی در کشورهای دارای محدودیت پیدا می‌کند.

درمان جنسی[ویرایش]

ماساژ تن‌کامه ممکن است در درمان جنسی به منظور برانگیختن لیبیدو یا افزایش توانایی فرد برای پاسخ مثبت دادن به محرک‌های شهوانی، به کارگرفته شود. از این گونه ماساژ برای شناسایی مشکلات زودانزالی در مردان نیز استفاده می‌شود.[نیازمند منبع]

استفاده در پزشکی[ویرایش]

دوش لگنی فرانسوی، حدود ۱۸۶۰ میلادی

در پزشکی غربی به طور سنتی ماساژ اندام‌های تناسلی زنان درمانی برای هیستری در زنان به شمار می‌آمد. این درمان توسط پزشک یا ماما انجام می‌شد. در سال ۱۶۵۳، پیتر ون فوریست[۱] ماساژ آلت‌تناسلی زنان برای رسیدن به اوج لذت جنسی را برای درمان بیماری‌ای به نام بیماری رحم پیشنهاد داد.

ماساژ با مایعات لغزنده[ویرایش]

ماساژ با مایع لغزنده نوعی ماساژ است که با مایعات لیزکننده مانند روغن انجام می‌شود.

منابع[ویرایش]

  1. In a medical compendium titled Observationem et Curationem Medicinalium ac Chirurgicarum Opera Omnia