بانک مهر اقتصاد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
بانک مهر اقتصاد
صنعت بانکداری
بنا نهاده ۱۳۹۱
دفتر مرکزی تهران، خیابان پاسداران (۷۳۶ شعبه در سراسر ایران)
مدیر عامل سید ضیاءالدین ایمانی
وبگاه mebank.ir

بانک مهر اقتصاد (با نام پیشین مؤسسه قرض‌الحسنه مهر بسیجیان، و پیش‌تر صندوق قرض‌الحسنه بسیجیان) یک مؤسسه مالی و اعتباری، دارای موافقت نامه اصولی اولیه تبدیل شده به بانک در شرف تأسیس و متقاضی دریافت مجوز، وابسته به بنیاد تعاون سازمان بسیج مستضعفین است.[۱]

این مؤسسه مالی و اعتباری (قرض‌الحسنه)، در رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران بر اساس اطلاعات سال مالی ۱۳۹۲ در ردهٔ هفدهمین شرکت برتر ایران از نظر میزان فروش/درآمد قرار گرفت و نیز در سال ۹۴ در کل سیزدهم و بین تمامی بانک‌های کشور در رتبه ششم قرار گرفت.[۲] این بانک در ارائه طرحهای متنوع تسهیلاتی به عموم مردم بسیار موفق عمل کرده‌است و به این دلیل جایگاه محبوبی بین مردم یافته‌است.

تاریخچه و دستاوردها[ویرایش]

صندوق قرض‌الحسنه بسیجیان در سال ۱۳۷۲ با سرمایه ۱۰ میلیون ریال آغاز به کار کرد[۳] و از شروع فعالیت با توجه به نیاز مبرم کشور به تحول در زمینه سامانه بانکداری سنتی، ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی را سرلوحه فعالیت بانکی و پولی خود قرار داد.

مؤسسه قرض‌الحسنه مهر بسیجیان، در مهر ماه ۱۳۹۱ موفق به تبدیل نوع شخصیت حقوقی خود به شرکت سهامی عام گردید و اداره ثبت شرکت‌ها نام بانک مهر اقتصاد را ثبت نمود. بانک مهر اقتصاد هم‌اکنون متقاضی دریافت مجوز از بانک مرکزی است و در شرف تأسیس می‌باشد .

بانک مهر اقتصاد عضو شبکه شتاب نیست ولی امکان پرداخت و وصول وجه شتابی از طریق اینترنت میسر می‌باشد. همچنین امکان انتقال وجه از سامانه آپ و همراه کارت برای بانک مهر اقتصاد به عنوان مبدأ و مقصد انتقال در کنار سایر بانک‌ها فراهم می‌باشد. طبق رده‌بندی سازمان مدیریت صنعتی بانک مهر اقتصاد پنجمین بانک ثروتمند ایران به‌شمار می‌آید و بیشتر اندوخته را نزد بانک مرکزی دارد.[نیازمند منبع] هزار و دویست میلیارد تومان اندوخته بانک مهر اقتصاد می‌باشد. دفتر مرکزی بانک مهر اقتصاد در خیابان پاسداران نبش خیابان توحیدی می‌باشد.

۱۰۰ شرکت برتر ایران[ویرایش]

الکسا

بانک مهر اقتصاد در میان ۱۰۰ شرکت برتر ایران:

  • رتبه ۹۲ در سال مالی ۱۳۸۶
  • رتبه ۳۷ در سال مالی ۱۳۸۷
  • رتبه ۳۰ در سال مالی ۱۳۸۸
  • رتبه ۲۸ در سال مالی ۱۳۸۹
  • رتبه ۱۷ در سال مالی ۱۳۹۰
  • رتبه ۱۹ در سال مالی ۱۳۹۱
  • رتبه ۱۷ در سال مالی ۱۳۹۲
  • رتبه ۱۹ در سال مالی ۱۳۹۳
  • رتبه ۱۳ در سال مالی ۱۳۹۴

پانویس[ویرایش]

جستارهای وابسته[ویرایش]