مؤسسه آموزش عالی علامه دهخدا قزوین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو


مؤسسه آموزش عالی علامه دهخدا قزوین
لوگو و آرم دانشگاه دهخدا قزوین
لوگو و آرم دانشگاه دهخدا قزوین
تأسیس ۱۳۸۴
نوع غیر دولتی,غیر انتفاعی
بنیانگذار هیئت موءسسین
رئیس دکتر محمد حسین حامدی
معاون آموزشی مهندس شوان قلعه پرداز
هیأت علمی 15 نفر
دانشجویان 3000 نفر
کاردانی عمران، کامپیوتر، برقو...
کارشناسی عمران، کامپیوتر، برق، معماری و..
کارشناسی ارشد معماری
مکان Flag of Iran.svg ایران، قزوین
وب‌گاه http://www.adi.ac.ir
تصویر یک روز برفی از دانشگاه دهخدا

مقدمه[ویرایش]

موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی علامه دهخدا قزوین در 2 مقطع کاردانی وکارشناسی دانشجو می پذیرد.از مهمترین رشته‌های موجود می توان به رشته ICT، کامپیوتر و معماری در مقطع کارشناسی اشاره کرد. در سال تحصیلی 88-89 برای اولین بار این رشه در مقطع کارشناسی در کل کشور ایران در موسسات آموزش عالی ارائه میشود. از دیگر رشته‌های این موسسه می توان به رشته های: معماری، سخت‌افزار کامپیوتر، نرم‌افزار کامپیوتر اشاره کرد.

دانشگاه علامه دهخدا در سال 92[ویرایش]

اما در سال تحصیلی 92 رشته های عمران - برق - معماری - مکانیک - کامپیوتر و شهرسازی در مقطع کارشناسی دانشجو پذیرفته است و هم چنین برای اولین بار در مقطع کارشناسی ارشد در رشته معماری دانشجو گرفته شده است البته این نکته قابل ذکر است موسسه آموزش عالی علامه دهخدا بزرگترین مرکز غیر انتفاعی استان قزوین و دارای برترین اساتید بعد از دانشگاه های آزاد قزوین (باراجین) و دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز می باشد.

اطلاعات جامع[ویرایش]

با توجه به بازدید های فراوان از دانشنامه آزاد ویکی پدیا به عنوان مرجعی معتبر برای بازدید کنندگان گرامی تصمیم گرفته شد اطلاعات جامعی برای امتخاب این موسسه آموزش عالی ارائه شود.

امکانات دانشگاه[ویرایش]

به جای لفظ موجود موسسه از دانشگاه استفاده شده است. دانشگاه دهخدا همان طور که بیان شد بزرگترین مرکز غیر انتفاعی استان دانشجو پرور قزوین است . این دانشگاه علاوه بر امکانات نرم افزاری از امکانات سخت افزاری بسیاری بهره می برد . باید دانست این مجموعه دارای یک ساختمان اصلی که خود شامل سه واحد در سه بخش می شود . ساختمان اصلی برای تشکیل کلاس های درس ، 4 آتلیه موجود برای رشته های معماری ، عمران و ... ، آموزشکده زبان های خارجی ، مسجدی کوچک و دفتر آموزشی و دفاتر دیگر تشکیل شده است . در بیرون ساختمان ، کتابخوانه دانشگاه قرار گرفته است که شاید از لحاظ سخت افزاری کمی ضعیف به نظر برسد اما از لحاظ وجود کتب معتبر و مورد نیاز دارای بخش های وسیعی می باشد . درجنب این کتابخوانه سالن آمفی تئاتر و نمایش قرار گرفته است که برآورد کلی با احتساب جلسات و برخی سمینار های مهم حدود 150 الی 250 نفر جای می گیرند . در روبروی ساختمان اصلی به تازگی یعنی در سال 92 سالن ورزشی با امکانات متعدد ورزشی آمادگی جسمانی ، تنیس روی میز ، بدمینتون ، فوتبال دستی و ... نیاز های دانشجویان را برطرف می سازد. این نکته را باید دانست که در برخی از دانشگاه های معتبر دولتی و غیر دولتی سالن های تربیت بدنی در بیرون از دانشگاه قرار دارند . در طبقه زیرین این سالن در همان سال 92 با تلاش مضاعف دست اندرکاران دانشگاه و جدیت انها آزمایشگاه هایمتععد برای رشته های موجود در دانشگاه افتتاح گردیده است که شامل 6 آزمایشگاه می شود. طبق آخرین اطلاعات این دانشگاه دارای سرویس ایاب و ذهاب برای دانشجویان تهرانی و کرجی می باشد اما برای اطمینان بیشتر به سایت دانشگاه مراجعه شود.

انتخاب رشته[ویرایش]

در زمان انتخاب رشته یکی از مهم ترین دغدغه های دانش آموزان بحث انتخاب دانشگاه متناسب با رتبه های خود است بی شک اگر رتبه شما متناسب با این دانشگاه باشد در صورت وجود امکان این دانشگاه می تواند از لحاظ آموزشی و خدماتی پلی برای رسیدن به آرزوی های شما چه از لحاظ موقعیت کاری و چه از لحاظ تحصیل در سایر مقاطع بالاتر باشد.

۲ نکته مهم[ویرایش]

1- از لحاظ امکانات ، دانش آموز یا دانشجو نباید این دانشگاه را با دانشگاه های باراجین و ... مقایسه کند چرا که از لحاظ سرمایه و منابع این دو اصلا قابل مقایسه نیستند. ولی در جایگاه خود امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مناسبی دارد.

2- با توجه به این که این مطلب توسط ویکی پدیا گسترش یافته است ، شایان این مطلب را ذکر می نمایم که برای پاسخگویی به برخی ابهامات و و سوالات موجود می توان از پیوند به بیرون سایت علمی عمرانی سی ای اس اف استفاده کرد.

در حال حاضر مکان موسسه به داخل شهر انتقال یافته است، قبل از سال تحصیلی 89-90 مکان موسسه بعد از نجف آباد بود اما هم اکنون به آدرس زیر در شمال شهر قزوین منتقل شده است.

آدرس جدید موسسه: قزوین-میدان جانبازان-خیابان ایران-خیابان پیروزی-خیابان ولی عصر- بالاتر از مسجد آبگیلک- روبروی نرگس 17

مطالب مرتبط[ویرایش]

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

مؤسسه آموزش عالی غزالی قزوین

دانشنامه آموزش عالی

وبگاه های مرتبط[ویرایش]

وبگاه موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی دهخدا

وبگاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

سایت علمی عمرانی سی ای اس اف |-}