لیگ عدالت (فیلم ۲۰۱۷)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
لیگ عدالت
Justice League film poster.jpg
کارگردانزک اسنایدر
تهیه‌کنندهچارلز روون
دبورا اسنایدر
جف جانز
فیلم‌نامه‌نویسکریس تریو
جاس ویدون
داستانکریس تریو
زک اسنایدر
بر پایهلیگ عدالت اثر
گاردنر فاکس
بازیگرانبن افلک
هنری کویل
گل گدوت
جیسون موموآ
ازرا میلر
ری فیشر
ایمی آدامز
جرمی آیرونز
جی. کی. سیمونز
جسی آیزنبرگ
موسیقیجانکی ایکس ال
فیلم‌برداریفابیان واگنر
تدویندیوید برنر
شرکت
تولید
توزیع‌کنندهبرادران وارنر
تاریخ (های) انتشار
  • ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ (۲۰۱۷-11-۱۷) (ایالات متحده)
مدت
۱۳۰ دقیقه
کشورآمریکا
زبانانگلیسی
بودجه۳۰۰ میلیون دلار
گیشه۶۵۷٬۶ میلیون دلار

لیگ عدالت (انگلیسی: Justice League) فیلمی ابرقهرمانی بر اساس تیم ابرقهرمانی به همین نام از شرکت دی‌سی کامیکس است. این عنوان پنجمین فیلم در مجموعه فیلم‌های دنیای سینمایی دی‌سی کامیکس به کارگردانی زک اسنایدر و نویسندگی کریس تریو و جاس ویدون است. از جمله بازیگران آن می‌توان به بن افلک، هنری کویل، گل گدوت، جیسون موموآ، ری فیشر، ازرا میلر، ایمی آدامز، جرمی آیرونز، جی. کی. سیمونز و کیران هایندز اشاره کرد.

ساخت این فیلم در اکتبر ۲۰۱۴ اعلام شد و اسنایدر به عنوان کارگردان و تریو به عنوان فیلم‌نامه‌نویس انتخاب شدند. فیلم‌برداری آن در ۱۱ آوریل ۲۰۱۶ شروع شد و در ۱۴ اکتبر ۲۰۱۶ به پایان رسید. در ۲۲ مهٔ ۲۰۱۷، اسنایدر به خاطر خودکشی دخترش پروژه را ترک کرد و جاس ویدون جایگزین وی شد تا مراحل پس‌تولید و باز فیلم‌برداری را انجام دهد،جاس ویدون و وارنر تغییرات بسیار زیاد۸۵٪ درفیلم انجام دادند.بعداز شکست خوردن نسخه جاس ویدن ،طرفداران باجمع آوری ۱۵۰.۰۰۰هزار امضا وفشارو درخواست های بسیار زیاد خواستار نسخه اصلی فیلم بانام(اسنایدر کات)شدند درابتدا این درخواست رد شد اما درنهایت وارنر پذیرفت و لیگ عدالت اسنایدرکات به کارگردانی زک اسنایدر پابه فاز تولید گذاشت وهم اکنون ساخت اسنایدر کات به پایان رسیده و بزودی منتشر میشود،طرفداران این فیلم هنوز درحال فشار آوردن به وارنر برای انتشار این فیلم هستند.زک اسنایدر هم چندین عکس ازصحنه های مختلف این فیلم درتوییتر خود منتشر کرده است.[۱]

لیگ عدالت در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ به صورت دوبعدی، سه‌بعدی و آی‌مکس سه‌بعدی در ایالات متحده آمریکا اکران شد. فیلم ۶۵۷ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرد که با توجه به بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری آن، لیگ عدالت را تبدیل به یک بمب گیشه می‌کند.[۲][۳][۴][۵][۶][۷] فیلم نقدهای متوسطی دریافت کرد. سکانس‌های اکشن و عملکرد بازیگران مورد تحسین قرار گرفت اما منتقدان از فیلم‌نامه، روند کند داستانی، شخصیت منفی و استفاده بیش از حد از جلوه‌های ویژه کامپیوتری انتقاد کردند.

داستان[ویرایش]

داستان فیلم پس از بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت و با ویدئوئی از نجات مردم توسط سوپرمن شروع می‌شود. بتمن، پس از مرگ سوپرمن، دچار تحولات روحی شده‌است. او می‌خواهد به کمک زن شگفت‌انگیز تیمی تشکیل دهد تا بتواند جلوی جرم و جنایت و خطرات گوناگونی که جهان را تهدید می‌کند را بگیرد. در این میان خطری جدید دنیا را تهدید می‌کند. این تهدید از سوی فردی به نام استپن‌ولف صورت می‌گیرد. استپن‌ولف، مدت‌ها پیش در سر داشت تا به کمک جعبه‌های سه‌گانه که مادِر باکس نام دارند، نیرویی تولید کند تا زمین را تبدیل به محل زندگی خود کند تا بتواند بر مردم دنیا حکمرانی کند. اما سه قبیله از انسان‌ها، یعنی آمازون، آتلانتیس، و سپاهیان فانوس سبز جلوی او و لشگریانش را می‌گیرند و مادر باکس‌ها را نزد خود نگه می‌دارند. اولین مادر باکس نزد آمازونی‌ها، دومی نزد آتلانتیسی‌ها و سومی در محل سکونت سرخ پوستان مدفون است.

در صورتی که بی‌عدالتی جهان را فرا می‌گیرد، استپن‌ولف بازمی‌گردد و به کمک مادر باکس‌ها دوباره کار خود را آغاز کند. این بار با هدایت دارک‌ساید کار خود را انجام می‌دهد.. استپن‌ولف جاسوسانی را می‌فرستد تا محل مادر باکس‌ها را شناسایی کند. بتمن با یکی از آن جاسوسان رو به رو می‌شود و وی را کنجکاو می‌کند که او چیست و در زمین چه می‌کند؟ در آمازون، به رهبر آمازونی‌ها خبر می‌رسد که برای مادر باکس آن‌ها اتفاقات عجیبی می‌افتد. به دستور رهبر، آن‌ها به حالت آماده باش در می‌آیند تا جلوی هرگونه اتفاقی را بگیرند. ناگهان دروازه‌ای باز می‌شود و استپن‌ولف به زمین می‌آید و با سپاهش، با جنگ و خونریزی اولین مادر باکس را بدست می‌آورد. رهبر آمازون، با تیری آتشین به پرنس دایانا پیام بازگشت استپن‌ولف را می‌دهد. او سپس به آتلانتیس رفته و پس از نبردی با مرا و آکوامن، مادر باکس دوم را بدست میاورد. دایانا پس از دیدن پیغام فرمانروای آمازون، موضوع را به بتمن می‌گوید و وی پس از شناسایی محل سکونت قهرمانانی که شناسایی کردند، تیم را با دردسر تکمیل می‌کند. اعضای تیم متشکل از سایبورگ، فلش و آکوامن هستند.

بتمن پی می‌برد که بدون سوپرمن نمی‌توان جلوی استپن‌ولف را گرفت. اما قبل از همهٔ این‌ها، تیم، مادر باکس سوم را بدست می‌آورند تا دست استپن‌ولف به آن نرسد. آن‌ها پی می‌برند که مادر باکس‌ها، منبع نیرو هستند و احیا کننده. سپس، سایبورگ و فلش مأمور می‌شوند تا سوپرمن را از مقبره درآورند. بعد، سوپرمن را با استفاده از مادر باکس، زنده می‌کنند. اما سوپرمن، هیچ چیزی را به یاد نمی‌آورد و با گروه مبارزه می‌کند و سرانجام با نقشه بتمن نامزد وی لویس لین توسط آلفرد به محل آورده می‌شود تا سوپرمن آرام بگیرد ( در فیلم بتمن علیه سوپرمن شخصیت فلش با سفر در زمان به بتمن هشدار داده بود که لویس لین کلید است) از آنجا که گروه توسط سوپرمن متوقف شده بود استپن ولف مادرباکس سوم رابه راحتی بدست می آورد، سرانجام گروه به نبرد استپن ولف می‌روند ولی در حالی که شکست می خوردند ناگهان سوپرمن (که بعد از رفتن به منزل حافظه اش برگشته) سربزنگاه می‌رسد و کمک شایانی در شکست دادن استپن ولف می‌کند .

در پایان بتمن با استفاده از ثروت خود بانکی که خانه خانواده سوپرمن را ضبط کرده بود را می خرد و همچنین برای فلش توصیه استخدام می فرستد. شخصیت سایبورگ نیز به کمک پدرش قابلیت‌های جدید خود را محک می زند و آکوامن نیز به دریا باز می‌گردد.

فیلم با مقاله نوشتن لویس لین دربارهٔ امید و برگشت سوپرمن به آسمان شهر به پایان می‌رسد.

صحنه بین تیتراژ فیلم مسابقه سرعت بین سوپرمن و فلش را نشان می‌دهد.

صحنه پس از تیتراژ فیلم نیز نشان میدهد که لکس لوتر از تیمارستان گریخته و از دث استروک برای ساختن گروهی از ابرشرورها کمک می‌خواهد

بازیگران[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. "Versions of Justice League - Wikipedia". en.m.wikipedia.org. Retrieved 2020-01-18.
  2. Sims, David (November 20, 2017). "'Justice League': When a $94 Million Opening Weekend Is a Flop". The Atlantic. Archived from the original on September 13, 2018. Retrieved September 14, 2018.
  3. "'Justice League' Is A Historic Box Office Bomb For Warner Bros". UPROXX. November 24, 2017. Archived from the original on December 23, 2017. Retrieved September 14, 2018.
  4. "How Justice League Became a Box Office Disaster". ScreenRant. November 28, 2017. Archived from the original on September 14, 2018. Retrieved September 14, 2018.
  5. Mendelson, Scott. "'Justice League' Is The Highest-Grossing Box Office 'Bomb' Ever". Forbes. Archived from the original on September 14, 2018. Retrieved September 14, 2018.
  6. Riesman, Abraham (December 7, 2017). "Warner Bros. Reportedly Shaking Up Its Superheroes Post–Justice League". Vulture. Archived from the original on September 14, 2018. Retrieved September 14, 2018.
  7. "4 reasons 'Justice League' has flopped at the box office". Business Insider. Archived from the original on December 25, 2017. Retrieved September 14, 2018.

پیوند به بیرون[ویرایش]