لیگ عدالت (فیلم)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از لیگ عدالت (فیلم ۲۰۱۷))
لیگ عدالت
Justice League film poster.jpg
کارگردانزک اسنایدر
جاس ویدون
تهیه‌کنندهچارلز روون
دبورا اسنایدر
جف جانز
فیلمنامه‌نویسکریس تریو
جاس ویدون
داستانکریس تریو
زک اسنایدر
بر پایهلیگ عدالت
اثر گاردنر فاکس
بازیگرانبن افلک
هنری کویل
گل گدوت
جیسون موموآ
ازرا میلر
ری فیشر
ایمی آدامز
جرمی آیرونز
جی. کی. سیمونز
جسی آیزنبرگ
امبر هرد
موسیقیجانکی ایکس ال
فیلم‌بردارفابیان واگنر
تدوین‌گردیوید برنر
شرکت
تولید
توزیع‌کنندهبرادران وارنر
تاریخ‌های انتشار
مدت زمان
۱۳۰ دقیقه نسخه‌ی جاس ویدون
(۲۴۲ دقیقه نسخه اسنایدر کات)
کشورایالات متحده
زبانانگلیسی
هزینهٔ فیلم۳۰۰ میلیون دلار
نسخه‌ی مشترک (اسنایدر به‌علاوه ۲۰ میلیون دلار)
فروش گیشه۶۵۷٫۹ میلیون دلار
(نسخه اکرانی)

لیگ عدالت (انگلیسی: Justice League) فیلمی ابرقهرمانی براساس تیم ابرقهرمانی به همین نام از شرکت دی‌سی کامیکس است. این عنوان پنجمین فیلم در مجموعه فیلم‌های دنیای سینمایی دی‌سی کامیکس به کارگردانی جاس ویدون و نویسندگی کریس تریو و جاس ویدون است. از جمله بازیگران آن می‌توان به بن افلک، هنری کویل، گل گدوت، جیسون موموآ، ری فیشر، ازرا میلر، ایمی آدامز، جرمی آیرونز، جی. کی. سیمونز و کیران هایندز اشاره کرد.

ساخت این فیلم در اکتبر ۲۰۱۴ اعلام شد و اسنایدر به عنوان کارگردان و تریو به عنوان فیلم‌نامه‌نویس انتخاب شدند. فیلم‌برداری آن در ۱۱ آوریل ۲۰۱۶ شروع شد و در ۱۴ اکتبر ۲۰۱۶ به پایان رسید. در ۲۲ مهٔ ۲۰۱۷، اسنایدر به خاطر خودکشی دخترش پروژه را ترک کرد و جاس ویدون جایگزین وی شد تا مراحل پس‌تولید و باز فیلم‌برداری را انجام دهد. جاس ویدون و وارنر تغییرات بسیار زیادی را در فیلم انجام دادند.

لیگ عدالت در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ به صورت دوبعدی، سه‌بعدی و آی‌مکس سه‌بعدی در ایالات متحده آمریکا اکران شد. فیلم ۶۵۷ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرد که با توجه به بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری آن، لیگ عدالت را تبدیل به یک بمب گیشه می‌کند.[۱][۲][۳][۴][۵][۶] فیلم نقدهای متوسطی دریافت کرد. سکانس‌های اکشن و عملکرد بازیگران مورد تحسین قرار گرفت اما منتقدان از فیلم‌نامه، روند کند داستانی، شخصیت منفی و استفاده بیش از حد از جلوه‌های ویژه کامپیوتری انتقاد کردند.

بعد از حواشی بسیار زیاد، وارنر اعلام کرد که نسخه مورد تایید زک اسنایدر با عنوان لیگ عدالت زک اسنایدر در سال ۲۰۲۱ و در سیتم استریم اچ‌بی‌او مکس منتشر خواهد شد.[۷] این فیلم تدوین مورد نظر اسنایدر را دارد و همچنین صحنه‌هایی به آن اضافه خواهد شد. تمام عوامل و بازیگران لیگ عدالت در نسخه اسنایدر حضور دارند.[۸]

داستان

داستان فیلم پس از بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت و با ویدئوئی از نجات مردم توسط سوپرمن شروع می‌شود. بتمن، پس از مرگ سوپرمن، دچار تحولات روحی شده‌است. او می‌خواهد به کمک زن شگفت‌انگیز تیمی تشکیل دهد تا بتواند جلوی جرم و جنایت و خطرات گوناگونی که جهان را تهدید می‌کند را بگیرد. در این میان خطری جدید دنیا را تهدید می‌کند. این تهدید از سوی فردی به نام استپن‌ولف صورت می‌گیرد. استپن‌ولف، مدت‌ها پیش در سر داشت تا به کمک جعبه‌های سه‌گانه که جعبه مادر نام دارند، نیرویی تولید کند و زمین را تبدیل به محل زندگی خود کند تا بتواند بر مردم دنیا حکمرانی کند. اما سه قبیله از انسان‌ها، یعنی آمازون، آتلانتیس، و سپاهیان فانوس سبز جلوی او و لشگریانش را می‌گیرند و جعبه های مادر را نزد خود نگه می‌دارند. اولین جعبه مادر نزد آمازونی‌ها، دومی نزد آتلانتیسی‌ها و سومی در محل سکونت سرخ پوستان مدفون است.

در صورتی که بی‌عدالتی جهان را فرا می‌گیرد، استپن‌ولف بازمی‌گردد و به کمک جعبه مادر دوباره کار خود را آغاز می کند. این بار با هدایت دارک‌ساید کار خود را انجام می‌دهد.استپن‌ولف جاسوسانی را می‌فرستد تا محل جعبه مادر را شناسایی کنند. بتمن با یکی از آن جاسوسان رو به رو می‌شود و کنجکاو می‌شود که او چیست و در زمین چه می‌کند؟ در آمازون، به رهبر آمازونی‌ها خبر می‌رسد که برای جعبه مادر آن‌ها اتفاقات عجیبی می‌افتد. به دستور رهبر، آن‌ها به حالت آماده باش در می‌آیند تا جلوی هرگونه اتفاقی را بگیرند. ناگهان دروازه‌ای باز می‌شود و استپن‌ولف به زمین می‌آید و با سپاهش، با جنگ و خونریزی اولین جعبه مادر را بدست می‌آورد. رهبر آمازون، با تیری آتشین به پرنس دایانا پیام بازگشت استپن‌ولف را می‌دهد. او سپس به آتلانتیس رفته و پس از نبردی با مرا و آکوامن، جعبه مادر دوم را بدست میاورد. دایانا پس از دیدن پیغام فرمانروای آمازون، موضوع را به بتمن می‌گوید و وی پس از شناسایی محل سکونت قهرمانانی که شناسایی کردند، تیم را با دردسر تکمیل می‌کند. اعضای تیم متشکل از سایبورگ، فلش و آکوامن هستند.

بتمن پی می‌برد که بدون سوپرمن نمی‌توان جلوی استپن‌ولف را گرفت. اما قبل از همهٔ این‌ها، تیم، جعبه مادر سوم را بدست می‌آورند تا دست استپن‌ولف به آن نرسد. آن‌ها پی می‌برند که جعبه های مادر، منبع نیرو و احیا کننده هستند. سپس، سایبورگ و فلش مأمور می‌شوند تا سوپرمن را از مقبره درآورند سپس سوپرمن را با استفاده از جعبه مادر، زنده می‌کنند. اما سوپرمن، هیچ چیزی را به یاد نمی‌آورد و با گروه مبارزه می‌کند و سرانجام با نقشه بتمن نامزد وی لویس لین توسط آلفرد به محل آورده می‌شود تا سوپرمن آرام بگیرد (در فیلم بتمن علیه سوپرمن شخصیت فلش با سفر در زمان به بتمن هشدار داده بود که لویس لین کلید است) از آنجا که گروه توسط سوپرمن متوقف شده بود استپن ولف جعبه مادر سوم رابه راحتی بدست می‌آورد، سرانجام گروه به نبرد استپن ولف می‌روند ولی در حالی که شکست می‌خوردند ناگهان سوپرمن (که بعد از رفتن به منزل حافظه اش برگشته) سربزنگاه می‌رسد و کمک شایانی در شکست دادن استپن ولف می‌کند.

در پایان بتمن با استفاده از ثروت خود بانکی که خانه خانواده سوپرمن را ضبط کرده بود را می‌خرد و همچنین برای فلش توصیه استخدام می‌فرستد. شخصیت سایبورگ نیز به کمک پدرش قابلیت‌های جدید خود را محک می‌زند و آکوامن نیز به دریا بازمی‌گردد.

فیلم با مقاله نوشتن لویس لین دربارهٔ امید و برگشت سوپرمن به آسمان شهر به پایان می‌رسد.

صحنه بین تیتراژ فیلم مسابقه سرعت بین سوپرمن و فلش را نشان می‌دهد.

صحنه پس از تیتراژ فیلم نیز نشان می‌دهد که لکس لوتر از تیمارستان گریخته و از دث استروک برای ساختن گروهی از ابرشرورها کمک می‌خواهد.

بازیگران

منابع

  1. Sims, David (November 20, 2017). "'Justice League': When a $94 Million Opening Weekend Is a Flop". The Atlantic. Archived from the original on September 13, 2018. Retrieved September 14, 2018.
  2. "'Justice League' Is A Historic Box Office Bomb For Warner Bros". UPROXX. November 24, 2017. Archived from the original on December 23, 2017. Retrieved September 14, 2018.
  3. "How Justice League Became a Box Office Disaster". ScreenRant. November 28, 2017. Archived from the original on September 14, 2018. Retrieved September 14, 2018.
  4. Mendelson, Scott. "'Justice League' Is The Highest-Grossing Box Office 'Bomb' Ever". Forbes. Archived from the original on September 14, 2018. Retrieved September 14, 2018.
  5. Riesman, Abraham (December 7, 2017). "Warner Bros. Reportedly Shaking Up Its Superheroes Post–Justice League". Vulture. Archived from the original on September 14, 2018. Retrieved September 14, 2018.
  6. "4 reasons 'Justice League' has flopped at the box office". Business Insider. Archived from the original on December 25, 2017. Retrieved September 14, 2018.
  7. Donnelly, Matt (May 20, 2020). "Zack Snyder Will Release the 'Snyder Cut' of 'Justice League' on HBO Max". Variety. Retrieved May 21, 2020.
  8. Pearson, Ben (May 26, 2020). "The Snyder Cut Will Be a "Radical Rethinking" of 'Justice League', Costing Considerably More Than $30 Million to Finish". /Film. Retrieved May 26, 2020.

پیوند به بیرون