لیگ عدالت (فیلم ۲۰۱۷)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
لیگ عدالت
Justice League film poster.jpg
کارگردان زک اسنایدر
تهیه‌کننده چارلز روون
دبورا اسنایدر
جف جانز
فیلم‌نامه‌نویس کریس تریو
جاس ویدون
داستان کریس تریو
زک اسنایدر
بر پایه لیگ عدالت اثر
گاردنر فاکس
بازیگران بن افلک
هنری کویل
گل گدوت
جیسون موموآ
ازرا میلر
ری فیشر
ایمی آدامز
جرمی آیرونز
جی. کی. سیمونز
جسی آیزنبرگ
موسیقی جانکی ایکس ال
فیلم‌برداری فابیان واگنر
تدوین دیوید برنر
شرکت
تولید
توزیع‌کننده برادران وارنر
تاریخ (های) انتشار
  • ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ (۲۰۱۷-11-۱۷) (ایالات متحده)
مدت
۱۲۰ دقیقه
کشور آمریکا
زبان انگلیسی
بودجه ۳۰۰ میلیون دلار
گیشه ۶۵۴/۴ میلیون دلار

لیگ عدالت (انگلیسی: Justice League) فیلمی ابرقهرمانی بر اساس تیم ابرقهرمانی به همین نام از شرکت دی‌سی کامیکس است. این عنوان پنجمین فیلم در مجموعه فیلم‌های دنیای سینمایی دی‌سی کامیکس به کارگردانی زک اسنایدر و نویسندگی کریس تریو و جاس ویدون است. از جمله بازیگران آن می‌توان به بن افلک، هنری کویل، گل گدوت، جیسون موموآ، ری فیشر، ازرا میلر، ایمی آدامز، جرمی آیرونز، جی. کی. سیمونز و کیران هایندز اشاره کرد.

ساخت این فیلم در اکتبر ۲۰۱۴ اعلام شد و اسنایدر به عنوان کارگردان و تریو به عنوان فیلم‌نامه‌نویس انتخاب شدند. فیلم‌برداری آن در ۱۱ آوریل ۲۰۱۶ شروع شد و در ۱۴ اکتبر ۲۰۱۶ به پایان رسید. در ۲۲ مهٔ ۲۰۱۷، اسنایدر به خاطر خودکشی دخترش پروژه را ترک کرد و جاس ویدون جایگزین وی شد تا مراحل پس‌تولید و باز فیلم‌برداری را انجام دهد.

لیگ عدالت در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ به صورت دوبعدی، سه‌بعدی و آی‌مکس سه‌بعدی در ایالات متحده آمریکا اکران شد.

داستان فیلم[ویرایش]

از داستان فیلم بتمن در برابر سوپرمن و با ویدیوئی از نجات مردم و نمایندگان مجلس سنای آمریکا توسط سوپرمن شروع می‌شود. این ویدیو به مناسبت سالگرد مرگ سوپرمن در ابتدای فیلم نمایش داده می‌شود. بتمن پس از مرگ سوپرمن، تحولات روحی در وی ایجاد شده‌است. او می‌خواهد به کمک پرنس دایانازن شگفت‌انگیز تیمی تشکیل دهد تا بتواند جلوی جرم و جنایت و خطرات گوناگونی که جهان را تهدید می‌کند را بگیرد. در این میان خطری جدید دنیا را تهدید می‌کند. این تهدید از سوی فردی به نام استپن وف صورت می‌گیرد. استپن ولف، مدت‌ها پیش در سر داشت تا به کمک جعبه‌های سه‌گانه که مادِر باکس نام دارند، نیرویی تولید کند تا زمین را تبدیل به محل زندگی خود کند تا بتواند بر مردم دنیا حکمرانی کند. اما سه قبایل از انسانها، یعنیآمازون ،آتلانتیس وسرخ‌پوست، و سپاهیان فانوس سبزجلوی او و لشگریانش را می‌گیرند و مادر باکس‌ها را نزد خود نگه می‌دارند. اولین مادر باکس نزد آمازونی‌ها، دومی نزد آتلانتیسی‌ها و سومی در محل سکونت سرخ پوستان مدفون است. در صورتی که بی عدالتی جهان را فرا می‌گیرد، استپن ولف بازمی‌گردد و به کمک مادر باکس‌ها دوباره کار خود را آغاز کند. این بار با هدایتدارک ساید کار خود را انجام می‌دهد.. استپن ولف جاسوسانی را می‌فرستد تا محل مادر باکس‌ها را شناسایی کند. بتمن با یکی از آن جاسوسان رو به رو می‌شود و وی را کنجکاو می‌کند که او چیست و در زمین چه می‌کند؟ در آمازون، به رهبر آمازونی‌ها خبر می‌رسد که برای مادر باکس آن‌ها اتفاقات عجیبی می‌افتد. به دستور رهبر، آن‌ها به حالت آماده باش در می‌آیند تا جلوی هرگونه اتفاقی را بگیرند. ناگهان دروازه ای باز می‌شود و استپن ولف به زمین می‌آید و با سپاهش، با جنگ و خونریزی اولین مادر باکس را بدست می‌آورد. رهبر آمازون، با تیری آتشین به پرنس دایانا پیام بازگشت ولف را می‌دهد. ولف بعد به آتلانتیس رفته و با جنگ با آکوامن و دیگر آتلانتیسی‌ها، مادر باکس دوم را بدست میاورد. دایانا پس از دیدن پیغام فرمانروای آمازون، موضوع را به بتمن می‌گوید و وی پس از شناسایی محل سکونت قهرمانانی که شناسایی کردند، تیم را با دردسر تکمیل می‌کند. اعضای تیم:سایبورگ ،فلش وآکوامن هستند. بتمن پی می‌برد که بدون سوپرمن نمی‌توان جلوی ولف را گرفت. اما قبل از همهٔ این‌ها، تیم، مادر باکس سوم را بدست می‌آورند تا دست استپن ولف به آن نرسد. آن‌ها پی می‌برند که مادر باکس‌ها، منبع نیرو هستند و احیا کننده. سپس، سایبورگ و فلش مأمور می‌شوند تا سوپرمن را از مقبره درآورند. بعد، سوپرمن را با استفاده از مادر باکس، زنده می‌کنند. اما سوپرمن، هیچ چیزی را به یاد نمی‌آورد جز همسر خود را یعنیلوئیس لین. وی پس از رفتن به منزل خود و یادآوری گذشته، نزد گروه بر می‌گردد و با کمک گروه، ولف را شکست می‌دهند و مادر باکس‌ها را نابود می‌کنند و فیلم تمام می‌شود.

بازیگران[ویرایش]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]