لارگان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

لارگان مرکز دهستانی خوش آب و هوا از توابع بخش مرکزی شهرستان فلاورجان و استان اصفهان می‌باشد. لارگان در سال ۸۷ با روستای درچه عابد ادغام شده و بوستان نام گرفت.قدمت لارگان بیش از هزار و هشتصد سال می باشد.و نشانه هایی از شهریت آن در زمان های قدیم به چشم می آمد که با گذر زمان ازبین رفت. لارگان در کنار حاشیه زاینده رود و در مجاورت کوه جوچی و ۱۵ کیلومتری شهر اصفهان و ۷ کیلومتری شهر فلاورجان قرارگرفته‌است. باغات میوه زیادی در لارگان به چشم می‌خورد و شاید بتوان گفت یکی از قطب‌های تولید میوه در استان اصفهان، لارگان باشد. دهستان لارگان از شمال با کوه جوچی از جنوب با روستای مهرنجان از غرب با روستاهای زفره و محمدیه و از شرق با روستاهای بجگرد و اردال همسایه می‌باشد. در حال حاضر لارگان (بوستان) در نوبت واگذری شهرداری می‌باشد که از مرکز دهستان بوستان به شهر بوستان تبدیل شود.فامیل هایی که لارگانی ها دارند عبارت اند از: رحمانی،امینی،زارع،متولی،اسماعیلی،قربانی و... .


جمعیت[ویرایش]

این روستا در دهستان اشترجان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران [[سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، (۷۰۲۷) نفر(۱۷۹۸خانوار) بوده‌است.

منابع[ویرایش]

  • «نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۸۵». درگاه ملی آمار ایران. بایگانی‌شده از اصلی در ۱ ژانویه ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۱ ژانویه ۲۰۱۳.