لارگان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

لارگان مرکز دهستانی خوش آب و هوا از توابع بخش مرکزی شهرستان فلاورجان و استان اصفهان می‌باشد. لارگان در سال ۸۷ با روستای درچه عابد ادغام شده و بوستان نام گرفت.قدمت لارگان بیش از هزار و هشتصد سال می باشد.و نشانه هایی از شهریت آن در زمان های قدیم به چشم می آمد که با گذر زمان ازبین رفت. مردم لارگان بومی و فارس زبان هستند. لارگان در کنار حاشیه زاینده رود و در مجاورت کوه جوچی و ۱۵ کیلومتری شهر اصفهان و ۷ کیلومتری شهر فلاورجان قرارگرفته‌است. باغات میوه زیادی در لارگان به چشم می‌خورد و شاید بتوان گفت یکی از قطب‌های تولید میوه در استان اصفهان، لارگان باشد. دهستان لارگان از شمال با کوه جوچی از جنوب با روستای مهرنجان از غرب با روستاهای زفره و محمدیه و از شرق با روستاهای بجگرد و اردال همسایه می‌باشد. در حال حاضر لارگان (بوستان) در نوبت واگذری شهرداری می‌باشد که از مرکز دهستان بوستان به شهر بوستان تبدیل شود.

جمعیت[ویرایش]

این روستا در دهستان اشترجان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران [[سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، (۷۰۲۷) نفر(۱۷۹۸خانوار) بوده‌است.

منابع[ویرایش]

  • «نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۸۵». درگاه ملی آمار ایران. بایگانی‌شده از اصلی در ۱ ژانویه ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۱ ژانویه ۲۰۱۳.