پرش به محتوا

قلعه اسنلینگ

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
قلعه اسنلینگ
برج مدور قلعه اسنلینگ
قلعه اسنلینگ در مینه‌سوتا واقع شده
قلعه اسنلینگ
موقعیتشهرستان هنپین، مینه‌سوتا، مینه‌سوتا
نزدیک‌ترین شهرآنسوی رود می‌سی‌سی‌پی نزدیک پل خیابان هفتم٬ سینت پل، مینه‌سوتا، مینه‌سوتا
ساخت۱۸۱۹
معمارکلنل جوزف اسنلینگ
ش. منبع ثبت ملی66000401
تاریخ‌های مهم
افزوده‌شده به
فهرست ملی
۱۵ اکتبر ۱۹۶۶[۱]
ثبت در NHL۱۹ دسامبر ۱۹۶۰[۲]

قلعه اسنلینگ به دژ نظامی گفته می‌شود که در سال ۱۸۱۹ توسط ارتش ایالات متحده در کانفولونس رودخانه مینه‌سوتا با رودخانه می‌سی‌سی‌پی در شهرستان هنپین ایالت مینه‌سوتا ساخته شده است. نام اولیه این دژ٬ قلعه سنت آنتونی بود که بعدها به احترام کلنل جوزف اسنلینگ سازنده قلعه و اولین فرمانده آن به قلعه اسنلینگ تغییر نام داده شد. در نزدیکی قلعه کلیسایی هم برای عبادت سربازان ساخته شده است. این قلعه زمینه امنیت لازم برای سکونت مهاجرین سفید پوست را در ایالات مینه‌سوتا و به‌ویژه در محل کنونی شهرهای سنت پل و مینیاپولیس را فراهم نمود.[۳]

موقعیت استراتژیک[ویرایش]

ساخت قلعه اسنلینگ در سال ۱۸۲۰ با فرماندهی کلنل جوزف اسنلینگ در کانفلونس رود می‌سی‌سی‌پی و رود مینه‌سوتا آغاز شد. این موقعیت دید وسیعی از هر دو رودخانه را به دست می‌داد. موقعیت قلعه اسنلینگ توسط ستوان زبلون پایک شناسایی شده بود.

ساخت و ساز قلعه[ویرایش]

ساخت و ساز قلعه از صفر و با استفاده از موادی که در محل یافت می‌شد انجام گرفت. این کار ساخت و ساز از ۱۸۲۰ تا ۱۸۲۴ به طول انجامید. سنگ آهک از پرتگاه رودخانه تهیه شد. چوب از برش درختان اطراف رود رام در همان نزدیکی تهیه شد٬ و الوار از جلگه‌های سیلابی و درختان کاج پراکنده بدست آمد.

منابع[ویرایش]

  1. سازمان پارک‌های ملی (۲۰۰۶-۰۳-۱۵). "National Register Information System". National Register of Historic Places. National Park Service.
  2. "Fort Snelling". National Historic Landmark summary listing. National Park Service. Archived from the original on 13 March 2008. Retrieved 2007-10-03.
  3. https://en.wikipedia.org/wiki/Fort_Snelling