قتل در خوابگاه دانشجویی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
قتل در خوابگاه دانشجویی
نویسنده(ها)آگاتا کریستی
طراح جلدویلیام راندال
کشوربریتانیا
زبانانگلیسی
گونه(های) ادبیادبیات داستانی جنایی
ناشرکولینز کرایم کلوب
تاریخ نشر
۳۱ اکتبر ۱۹۵۵
گونه رسانهچاپ (جلد مقوایی و جلد کاغذی)
شمار صفحات۱۹۲ صفحه (اولین ویرایش، جلد مقوایی)
پس ازمقصد نامشخص 
پیش ازحماقت مرد مرده 

قتل در خوابگاه دانشجویی (به انگلیسی: Hickory Dickory Dock) رمانی جنایی اثر آگاتا کریستی است.

این کتاب که از مجموعه داستان‌های پوآرو می‌باشد در ۳۱ اکتبر ۱۹۵۵ در بریتانیا توسط انتشارات کولینز کرایم کلوب[۱] و در ۵ نوامبر همان سال توسط انتشارات داد، مید اند کمپانی در آمریکا به چاپ رسیده‌است.[۲][۳]

قیمت کتاب در بریتانیا ۱۰ شیلینگ و شش پنسی[۱] و در آمریکا ۳ دلار[۳] بوده‌است.

داستان[ویرایش]

خانم لمون، منشی پوارو در نوشتن نامه اشتباه می‌کند و به پوارو می‌گوید دلیل اشتباهاتش، مشکلاتی است که برای هوبارد لمون (خواهرش) پیش آمده (خواهر خانم لمون در یک خوابگاه دانشجویی کار می‌کند)

پوارو از خواهر خانم لمون دعوت می‌کند که به دیدنش بیاید؛ و هوبارد به پوارو می‌گوید در طی روزهای اخیر، دزدی‌هایی در خوابگاه صورت گرفته‌است وپوارو به خوابگاه می‌رود و وبه دانشجوها در این باره اخطار می‌دهد؛ و بعد از آن یکی از دانشجوها به انجام برخی دزدی‌ها اعتراف می‌کند؛ ولی نه به همه دزدی‌ها روز بعد دختری که به دزدی‌ها اعتراف کرده به قتل می‌رسد وچند روز بعد مالک خوابگاه و یکی دیگه از دانشجوها هم به قتل می‌رسند و پوارو پرده از این قتل‌ها برمی‌دارد.

منابع[ویرایش]

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ Chris Peers, Ralph Spurrier and Jamie Sturgeon. Collins Crime Club – A checklist of First Editions. Dragonby Press (Second Edition) March 1999 (p. 15)
  2. John Cooper and B.A. Pyke. Detective Fiction – the collector's guide: Second Edition (pp. 82, 87) Scholar Press. 1994. ISBN 0-85967-991-8
  3. ۳٫۰ ۳٫۱ American Tribute to Agatha Christie

پیوند به بیرون[ویرایش]