فیله استریپس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
فیله استریپس
Crispy Chicken Strips - FotoosVanRobin.jpg
خاستگاه
نام(های) دیگرفیله مرغ سوخاری
جزئیات
اجزای اصلیمرغ، آرد سوخاری

فیله استریپس یا فیله مرغ سوخاری یک نوع غذای فوری است که از فیلهٔ سینهٔ مرغ موجود در اطراف استخوان سینه و زیر گوشت سینه مرغ تهیه می‌شود.[۱][۲][۳] این غذا با غلتاندن فیله‌ها در آرد سوخاری و سپس سرخ کردن آن در روغن داغ، همانند شنسیل، درست می‌شود.[۴]

در آمریکای شمالی ابتدا فیله‌ها را در تخم‌مرغ زده شده می‌خوابانند تا بافتی نرم پیدا کند. این نوع استریپس‌ها در رستوران‌های چینی به عنوان یک پیش‌غذا سرو می‌شود.[۵][۶][۷][۸][۹][۱۰]

در دیگر جاها، از تخم‌مرغ استفاده نمی‌شود تا بافت آن طردتر و خشک‌تر شود. این نوع استریپس‌ها معمولاً با سس‌های مختلفی سرو می‌شوند. این سس‌ها عبارت‌اند از: کچاپ، سس پنیر آبی، سس رنج، سس تنوری، خردل عسلی، سس بال بوفالو، کره و سیر، سس آلو، سس مایونز با طعم کاری یا هر سس ترش یا شیرین. فیله استریپس را معمولاً در سبدی در کنار سیب‌زمینی سرخ‌کرده و سالاد یا داخل ساندویچی مانند رپ سرو می‌کنند.

منابع[ویرایش]

  1. [۱]
  2. [۲]
  3. [۳]
  4. Crispy Chicken Fingers Recipe, Ellie Krieger, Food Network
  5. Chinese Chicken Fingers. NeoGAF. Retrieved on 2012-04-19.
  6. Calories In Chinese Chicken Fingers Food. Livestrong.Com. Retrieved on 2012-04-19.
  7. How can I make Chinese chicken fingers like in the northeast? – Cooking – Stack Exchange. Cooking.stackexchange.com. Retrieved on 2012-04-19.
  8. Chinese Chicken Fingers | Denver. Yelp. Retrieved on 2012-04-19.
  9. Messenger, Brian. (2010-12-31) Chinese restaurants ready for year's busiest night » Merrimack Valley » EagleTribune.com, North Andover, MA. Eagletribune.com. Retrieved on 2012-04-19.
  10. intox Gaming بایگانی‌شده در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۳ توسط Wayback Machine. intox Gaming. Retrieved on 2012-04-19.