فهرست رویدادهای اینترنتی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در ذیل فهرستی از رویدادهای اینترنتی، همچون آهنگ‌ها و تکه‌کلام‌های مشهور، تصاویر، ویدئوهای ویروسی و ... آمده‌است. چنین رویدادهایی به‌سرعت در اینترنت پخش می‌شوند و دهان به دهان می‌چرخند. در روزهای ابتدایی ظهور اینترنت این رویدادها اغلب از طریق رایانامه یا یوزنت پخش می‌شدند؛ اما امروزه بسیاری از این رویدادها از طریق وب‌گاه‌های مشهور و کاربر محور یا شبکه‌های اجتماعی نظیر ۴چن، فیس‌بوک، یوتیوب، فلیکر، مای‌اسپیس، توییتر و ... پخش می‌شوند.

  • دوستان شاد درختی، یک سری از کارتون‌های فلش که شخصیت‌های حیوانی در آن ایفای نقش می‌کردند و با حوادث مخوف و خشونت‌آمیزی مواجه می‌شدند.
  • لول‌کت، مجموعه‌ای از تصاویر خنده‌آور از عکس‌های گربه‌ها و عبارت‌هایی که به عمد دارای غلط املایی یا دستوری هستند، همچون «می‌تواند من چیزبرگر خورد؟». اولین نسخه‌ها از لول‌کت‌ها در ۴چن و شنبه‌ها منتشر می‌شدند. از این رو به جای Saturday از واژهٔ Caturday استفاده می‌کردند.
  • ۲ دختر ۱ فنجان، ویدئویی دربارهٔ مدفوع‌خواهی دو زن. این ویدئو خود موجب به وجود آمدن یک سری ویدئوهای غیرحرفه‌ای دیگر شد که واکنش مردم را پس از دیدن ویدئوی اصلی به تصویر می‌کشیدند.
  • چارلی انگشت منو گاز گرفت، ویدئویی از دو برادر خردسال که برادر کوچک‌تر انگشت برادر بزرگ‌تر را گاز می‌گیرد.
  • دسپاسیتو، آهنگ اسپانیایی که توسط لوئیز فونسی و ددی یانکی خوانده شده است.موزیک ویدیو این آهنگ در یوتیوب بیش از ۵ میلیارد بازدید داشته است.
  • دوج (میم)، تصاویر سگ‌ها ، معمولا از شیبا اینوها ، که با عبارات دستوری ساده اما ضعیف پوشانده می شوند ، به طور معمول با فونت کمیک سنس ام اس ، در اواخر سال ٢٠١٣ محبوبیت بیشتری کسب کرد. این میم در اواخر دهه شاهد یک طعنه مجدد کنایه آمیز بود ، و توسط رسانه های مختلف به عنوان یکی از تأثیرگذارترین الگوهای میم در ٢٠١٠ شناخته شد. این میم همچنین باعث ایجاد دوج کوین ، نوعی ارز رمزنگاری شده شده است.


منابع[ویرایش]