فصلنامه فرهنگی پیمان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
فصلنامه فرهنگی پیمان
لوگو فصلنامه فرهنگی پیمان
سردبیرآرمینه آراکلیان
نویسندگان مهمآنوشیک ملکی، آرپی مانوکیان،روبرت بگلریان، شاهن هوسپیان، آرلین وارطانیان، ادوارد هارتونیان، دکتر کارن خانلری، کارینه داودیان، گریکور قضاریان
دسته‌بندیفرهنگی
بسامدفصلنامه
شمارگانشماره ۶۶
چاپ‌کنندهآلیک
سال بنیانگذاری۱۳۷۵
نخستین شمارهبهار ۱۳۷۵
شرکتمؤسسه ترجمه و تحقیق هور
کشور ایران
جایگاهتهران
زبانفارسیارمنی
شاپا۱۷۳۵-۰۴۴۱

فصلنامه فرهنگی پیمان زیر نظر مؤسسه ترجمه و تحقیق هور و به کوشش و همت جمعی از پژوهشگران و فرهنگ دوستان ارمنی و همکاری بی‌دریغ محققان و نویسندگان فارسی زبان در مؤسسهٔ هور منتشر می‌شود. صاحب امتیاز و مدیر مسئول این نشریه وارطان وارطانیان می‌باشد.

هدف از انتشار فصلنامه، معرفی مشترکات فرهنگی ایرانیان ارمنی و سایر ایرانیان به‌طور عام و شناساندن بزرگان دانش و فرهنگ و آثار آنان به ویژه در ارتباط با فرهنگ ایران زمین بطور اخص، ارائه جلوه‌هایی از فرهنگ و عدالت خواهی تاریخی ارمنیان به پژوهشگران و خوانندگان خود بوده‌است. فصلنامهٔ پیمان از بهار سال ۱۳۷۵ به خانواده نشریات ایرانی پیوسته و با گسترش مستمر دایرهٔ همراهان و بسط گسترهٔ تحقیقات فرهنگی خود، هم اینک در قالب مرجعی پربار در دسترس دانش پژوهان و محققان فرهیخته قرارگرفته‌است.

فصلنامهٔ پیمان طی شمارگان گذشته خود بر آن بوده‌است که پیام فرهنگ و ادب فارسی را به ادبیات ارمنی و سخن ادب ارمنی را به دریای فرهنگ فارسی زبان راه داده، بتواند قدمی هر چند کوچک در راه دوستی تمدن‌ها بر دارد.

منابع[ویرایش]

  • «فصلنامه فرهنگی پیمان‡». آرشیو سازمان اسناد و کتابخانهٔ ملی جمهوری اسلامی ایران. دریافت‌شده در ۲۰۱۵-۰۲-۱۱. کاراکتر C1 control character در |عنوان= در موقعیت 21 (کمک)
  • «آلیک، تنها روزنامه ارمنی زبان ایران». کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی. ۲۰۱۲-۰۵-۲۷. دریافت‌شده در ۲۰۱۵-۰۲-۱۱.
  • «شماره جدید فصلنامه فرهنگی «پیمان» منتشر شد». خبرگزاری مهر. ۱۸ بهمن ۱۳۸۷. دریافت‌شده در ۲۰۱۵-۰۲-۱۱.
  • «فصلنامه فرهنگی پیمان در نمایشگاه مطبوعات». خبرگزاری کتاب ایران (IBNA). ۲۰۱۵-۰۲-۱۱. دریافت‌شده در ۲۰۱۵-۰۲-۱۱. کاراکتر C1 control character در |پیوند= در موقعیت 41 (کمک)
  • «تاریخ و فرهنگ ارامنه در «فصلنامه فرهنگی پیمان»». Aftabir.com. ۱۹۷۰-۰۱-۰۱. دریافت‌شده در ۲۰۱۵-۰۲-۱۱.
  • «magiran.com فصلنامه پیمان، شماره ۶۸». magiran.com. دریافت‌شده در ۲۰۱۵-۰۲-۱۱.
  • «درباره فصل نامه». موسسه ترجمه و تحقیق هور. دریافت‌شده در ۲۰۱۵-۰۲-۱۱.

پیوند به بیرون[ویرایش]