توکیو غول

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از غول توکیو)
پرش به: ناوبری، جستجو
توکیو غول
Tokyo Ghoul volume 1 cover.jpg
東京喰種トーキョーグール
(‏Tōkyō Gūru‏)
ژانراکشن، وحشت، درام، فراطبیعی، خیال‌پردازی تیره‌وتار
مانگا
نویسندهسوئی ایشیدا
ناشرشوئیشا
دستهسینن
انتشار درویکلی یانگ جامپ
پخش اصلی۸ سپتامبر ۲۰۱۱ – ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۴
شمار کتاب‌ها۱۴ جلد
مانگا: توکیو غول: جک
نویسندهسوئی ایشیدا
ناشرشوئیشا
دستهسینن
انتشار درجامپ لایو
پخش اصلیاوت ۲۰۱۳ – اکتبر ۲۰۱۳
مجموعه تلویزیونی
کارگردانشوهی موریتا
نویسندهچوجی میکاسانو
آهنگ‌سازیوتاکا یامادا
استودیوپیرو
صاحب امتیازمدمن انترتینمنت  استرالیا
شبکهتوکیو ام‌ایکس، ای‌تی-ایکس
پخش اصلی۳ ژوئیه ۲۰۱۴ – ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۴
قسمت‌ها۱۲
مجموعه تلویزیونی : توکیو غول √A
کارگردانشوهی موریتا
نویسندهچوجی میکاسانو
استودیوپیرو
صاحب امتیازمدمن انترتینمنت  استرالیا
شبکهتوکیو ام‌ایکس
پخش اصلی۸ ژانویه ۲۰۱۵ – ۲۶ مارس ۲۰۱۵
قسمت‌ها۱۲

توکیو غول (به ژاپنی: 東京喰種-トーキョーグール- Tōkyō Gūru) یک مجموعه مانگا خیال‌پردازی تیره‌وتار ژاپنی که توسط سوئی ایشیدا نوشته و مصورسازی شده است[۱] و بوسیلهٔ انتشارات شوئیشا از ۸ سپتامبر ۲۰۱۱ تا ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۴ در مجلهٔ ویکلی یانگ جامپ منتشر می‌شد. دنباله‌ای با عنوان توکیو غول: ر از اکتبر ۲۰۱۴ در همان مجله شروع به انتشار شده است.

یک مجموعه تلویزیونی انیمه ۱۲ قسمتی نیز توسط استودیوی پیرو از روی نسخه مانگا آن ساخته شده، که برای اولین بار در شبکه توکیو ام‌ایکس از ۳ ژوئیه ۲۰۱۴ شروع شده و تا ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۴ ادامه داشت.[۲] فصل دوم این سری نیز با عنوان توکیو غول √A که مستقیماً دنبالهٔ فصل نخست است، از ۸ ژانویه تا ۲۶ مارس ۲۰۱۵ در شبکه توکیو ام‌ایکس پخش شد. خبر ساخت فیلمی سینمایی به همین نام نیز بر اساس نسخه مانگا و به کارگردانی کنتارو هاگیوارا در ژوئن ۲۰۱۶ اعلام شد و در ژوئیه ۲۰۱۷ در ژاپن اکران شد.

داستان[ویرایش]

داستان دربارهٔ پسری ۱۸ ساله به نام کن کانکی است که با دختری به نام ریزه که هر دو همسن هستند و در خواندن کتاب با یکدیگر تفاهم دارند، در کافه‌ای که معمولاً به آنجا می‌رود آشنا می‌شود. کانکی غافل از اینکه ریزه یک غول (موجودات مرموزی شبیه به انسان که در پی شکار و خوردن گوشت انسان‌ها هستند) است مورد حمله او قرار می‌گیرد، اما در پی ناباوری کانکی جان سالم بدر می‌برد و به شدت مجروح می‌شود. پس از انتقال کانکی به بیمارستان، از آن غول بر روی او پیوند اعضا انجام می‌گیرد. پس از به هوش آمدن، کانکی در می‌یابد که خود او نیز تبدیل به یک نیمه‌انسان/نیمه غول شده و در دنیایی که دیگر انسان‌ها در بالاترین زنجیره غذایی قرار ندارند گرفتار می‌شود.

پانویس[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]