عصر جدید (مسابقه تلویزیونی)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
Asre Jadid.svg
نشان برنامه
گونهواقع‌نما
استعدادیابی
سازنده
کارگردان
مجری
داوران
آهنگساز
کشور سازنده ایران
زبان‌(های) اصلیفارسی
تعداد فصل‌ها۲
تعداد قسمت‌ها۱۳۲ (فهرست قسمت‌ها)
تولید
تهیه‌کننده
مدت۶۰–۱۲۰ دقیقه
تولیدکنندهشبکه سه
توزیع‌کنندهشبکه سه
انتشار
شبکهٔ اصلیIRIB TV3 white logo.svg شبکه سه
فرمت تصویر
انتشار اولیه۲۷ بهمن ۱۳۹۷ – اکنون
پیوند به بیرون
وبسایت اصلی

عصر جدید یک مسابقه تلویزیونی استعدادیابی است که توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته و پخش می‌شود. این برنامه با تهیه‌کنندگی و اجرای احسان علیخانی ساخته شده، از شبکه سه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و با پخش فصل اول از ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ در حال پخش است.[۲] پخش فصل دوم این برنامه نیز از ۶ اسفند ۱۳۹۸ آغاز شد.

در این برنامه شرکت‌کنندگان به صورت انفرادی یا گروهی می‌توانند در رشته‌های مختلف هنری، علمی، ورزشی و سرگرمی از جمله خوانندگی، شعبده‌بازی، آکروباتیک، کمدی، ذهن‌خوانی، ریاضی، بیت باکسینگ، ژیمناستیک، دوبله و دابسمش، ورزش‌های رزمی، نمایش، پارکور، حرکات موزون و … شرکت کنند. این برنامه توانایی‌های مختلفی را از سراسر ایران جذب می‌کند.[۳] هر شرکت کننده تلاش می‌کند تا با نمایش زندهٔ استعداد خود، داوران حاضر را تحت تأثیر قرار دهد و از آن‌ها رای سفید یا آری بگیرد. داوران برنامه در فصل‌های اول و دوم امین حیایی، سید بشیر حسینی، آریا عظیمی‌نژاد و رؤیا نونهالی بوده و هستند. تهیه‌کنندگی و اجرای برنامه نیز برعهده احسان علیخانی است.[۴]

روش برنامه

مرحلهٔ شناسایی

برای شرکت در برنامهٔ عصر جدید ابتدا شخص ویدیویی حداکثر پنج دقیقه از استعداد خود را فیلمبرداری می‌کند و به وبگاه برنامه ارسال می‌کند که توسط تیم داوری ۲۰ نفره بررسی می‌شود و پس از بررسی، ویدیوهای مستعد برگزیده و به افراد مستعد اعلام می‌شود.

مرحلهٔ راستی آزمایی

این افراد بعد از پذیرش باید به صورت حضوری استعداد خود را به این تیم نمایش دهند. در مرحلهٔ نمایش حضوری یا راستی آزمایی فرد مستعد باید در مرحلهٔ مقدماتی که به صورت زنده بر روی صحنه انجام می‌گیرد، اجرا کند.[۵][۶] از فصل دوم، ۴ قسمت ابتدایی عصر جدید، مرحلهٔ راستی آزمایی است.

مرحلهٔ مقدماتی

این مرحله در فصل اول ۲۶ قسمت داشت و در فصل دوم ۲۰ قسمت. در این مرحله افراد یا گروه‌های مستعد به صورت زنده استعداد خود را در مقابل داوران اصلی برنامه و تماشاگران حاضر در معرض نمایش قرار می‌دهند. البته بینندگان تلویزیونی بعدها تصاویر ضبط شده را از تلویزیون می‌بینند.

در هر برنامه ۷ شرکت کننده شرکت می‌کنند که در فصل اول از هر برنامه ۲ نفر به مرحله دوم صعود می‌کرد، یک نفر با رأی مستقیم داوران و یک نفر با نظر مردم. اما در فصل دوم برای افزودن جذابیت برنامه‌های مراحل بعد، در هر شب از صفر تا چهار انتخاب امکان‌پذیر است. بدین ترتیب که ممکن است در یک شب اجراها ضعیف باشد و یک نفر به مرحله بعد برود و در شبی دیگر اجراها بهتر باشد و سه نفر مستحق صعود باشند. بدین ترتیب، باز هم به‌طور میانگین هر شب دو نفر صعود می‌کنند، اما افراد شایسته‌تر.

در فصل اول در مرحلهٔ مقدماتی ۱۵ اعتبارنامه (کارت طلایی) وجود داشت که هر داور ۳ اعتبارنامه و مجری و تیم داوری برنامه ۳ اعتبارنامه داشتند و هر فرد یا گروهی که صاحب کارت طلایی می‌شد، بدون گذراندن مرحله دوم، مستقیماً به نیمه‌نهایی صعود می‌کرد. اما در فصل دوم کارت‌ها حذف شده و به جای آن، زنگ طلایی به میان آمده‌است تا مسابقه به استانداردهای جهانی نزدیک‌تر شود. هر داور به همراه مجری برنامه حق دارند در طول ۲۶ شب اجرای مرحله اول یک بار زنگ طلایی را به صدا درآورند، یعنی در مجموع زنگ طلایی می‌تواند برای پنج شرکت‌کننده برتر نواخته شود.

مرحلهٔ دوم

در مرحله دوم از فصل اول ۶۰ شرکت‌کننده حضور داشتند که طی ۱۵ قسمت و در هر شب ۴ اجرا به روی صحنه آمدند و داوران دو مورد آن‌ها را برای رأی‌گیری مردمی نامزد می‌کردند. بینندگان تلویزیونی پس از هر اجرا ۲۴ ساعت فرصت داشتند که رأی دهند تا یکی از آن دو به مرحلهٔ بعد، یعنی نیمه‌نهایی صعود کند.[۷][۸]

بنابراین در فصل اول فرمول صعود به مرحله دوم به این شکل بود: در هر قسمت از ۲۶ قسمت دو نفر با رأی تیم داوری و انتخاب مردمی صعود می‌کردند. همچنین ۱۵ اعتبارنامه نیز به شرکت کننده‌های برتر داده شد، که از این ۱۵ نفر، ۶ نفر پس از رقابت و تمرین در باشگاه عصر جدید به مرحلهٔ دوم صعود می‌کردند. در مجموع این مرحله، ۲ نفر نیز از طرف گروه برنامه‌سازی برای رفتن به مرحله دوم انتخاب شدند. یعنی درنهایت، ۶۰ نفر به مرحله دوم صعود می‌نمودند.[۹]

اما در مرحله دوم از فصل دوم شاهد حضور ۵۰ شرکت‌کننده بودیم که طی ۱۰ شب و در هر شب ۵ اجرا ظاهر شدند. البته فراموش نکنیم که پنج اجرا نیز قبلاً با زنگ طلایی مستقیماً به نیمه‌نهایی رفته بودند.

در فصل دوم داوران در مرحله دوم در هر شب، دو اجرا را انتخاب می‌کردند و کار انتخاب نهایی به رأی مردمی واگذار می‌شد. مردم با انتخاب یک شرکت‌کننده یا تیم در هر شب، از هر قسمت یک نفر را برای صعود به مرحله نیمه‌نهایی انتخاب می‌کردند.

همچنین تغییر بعدی فصل دوم عصر جدید، در مرحله دوم و قبل از ورود به نیمه‌نهایی این بود که در مرحلهٔ نیمه‌نهایی فصل دوم به شرحی که در بالا گفته شد ۱۵ شرکت‌کننده صعود می‌کردند، ده نفر برتر که در هر گروه که بالاترین رای مردمی را کسب کرده و پنج نفری که از مرحله نخست زنگ طلایی گرفته بودند. اما برای هیجان بخشیدن به این مرحله و افزودن تعداد شرکت‌کننده‌های نیمه‌نهایی، تصمیم سازندگان بر آن شد تا در فصل دوم هر یک از چهار داور و همچنین مجری برنامه این حق را داشته باشند تا از میان ده شرکت‌کننده‌ای که در مرحله دوم رای نیاورده‌اند و به رقیب خود باخته‌اند، یک نفر یا یک تیم را انتخاب و به نیمه‌نهایی هدایت کنند. به همین جهت این مرحله را مرحله نجات نامگذاری کردند. به این ترتیب پنج شرکت‌کننده دیگر نیز به جمع شرکت‌کنندگان اضافه شده بود و درمجموع ۲۰ شرکت‌کننده به نیمه‌نهایی صعود کردند.

مرحلهٔ نیمه‌نهایی

مرحلهٔ نیمه‌نهایی فصل اول عصرجدید در ۵ قسمت برگزار گردید که در هر قسمت ۳ شرکت کننده با یکدیگر به رقابت پرداختند و یک نفر از هر قسمت با آرای مردمی به مرحله نهایی عصر جدید صعود کرد، یعنی در مجموع پنج نفر به مرحله نهایی رفتند.

تا این لحظه اطلاعات دقیقی از نحوه برگزاری این مرحله از فصل دوم این برنامه در دسترس نیست و به محض اطلاع، این بخش به‌روزرسانی خواهد شد. این مرحله بعد از محرم و صفر ۱۳۹۹ و در آبان ماه ۱۳۹۹ پخش خواهد شد.

مرحلهٔ نهایی

مرحلهٔ نهایی فصل اول عصرجدید در ۱ قسمت برگزار و برای نخستین بار به صورت زنده از شبکه سوم سیما پخش شد. در این مرحله پنج نفر یا گروه راه یافته به فینال با یکدیگر به رقابت پرداختند و رای داورها در میان نبود و داوران تنها نظر شخصی خود را بیان می‌کردند. در نهایت و با رأی مردمی، نفرات برتر عصرجدید در همان شب و با آرای مردمی مشخص و به ترتیب اول تا پنجم اعلام شدند.

همچنان تا این لحظه اطلاعات دقیقی از نحوه برگزاری این مرحله از فصل دوم این برنامه در دسترس نیست و به محض اطلاع، این بخش به‌روزرسانی خواهد شد. به احتمال زیاد مرحله نهایی فصل دوم عصر جدید در زمستان ۱۳۹۹ خواهد بود.

جوایز

در فصل اول عصر جدید، جایزهٔ فینالیست‌ها، نفر اول ۵۰۰ میلیون تومان، نفر دوم ۲۰۰ میلیون تومان، نفر سوم ۱۰۰ میلیون تومان، نفر چهارم ۷۵ میلیون تومان و نفر پنجم ۵۰ میلیون تومان بود.

البته در طی مراحل قبلی فصل‌های اول و دوم، به بعضی از افراد یا گروه‌هایی که به دلایل مختلف نیازمند کمک مالی بودند، جوایزی تا سقف سی میلیون تومان هم پرداخت شد.

هنوز اطلاعات دقیقی از جوایز فینالیست‌های فصل دوم ارائه نشده‌است و به محض اطلاع‌رسانی، این بخش به‌روزرسانی خواهد شد.

نقدهای دیگران به برنامه

عصر جدید در حال این که یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های «صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران» است، منتقدانی هم دارد. برخی منتقدان معتقدند که تیم داوری عصر جدید همگون نیستند و اکثراً در حوزه‌هایی داوری می‌کنند که در آن تخصصی ندارند.[۱۰][۱۱][۱۲][۱۳]

درحالی که عصر جدید علاوه بر کشف استعدادها، آموزش به خانواده‌ها، کمک‌های خیریه‌ای مختلف و مواردی از این دست، خدمات زیادی را ارائه کرده‌است؛ برای مثال، با یک شب تبلیغ باعث شد ایران رکورد دریافت کارت اهدای عضو را در جهان بشکند،[۱۴] هنوز عده‌ای با آن مخالفت می‌کنند. آن‌ها از این برنامه به دلیل تلاش برای درآمدزایی از هر روشی انتقاد کرده‌اند.[۱۵]

عده‌ای دیگر هم به استفاده از واژه «استعدادیابی» برای عنوان این برنامه اعتراض کرده‌اند و گفته‌اند کاری را که شرکت کنندگان در این مسابقه می‌کنند، نمی‌توان استعداد نامید و این برنامه را سرکوب کننده دانش آموزان ممتاز دانسته‌اند.[۱۶][۱۷] این در حالی است که افراد تحصیلکرده‌ای مانند بشیر حسینی، که از داوران فصل اول و دوم بود، بارها اعلام کرد که مگر هدف از حداقل دوازده سال تحصیل در مدارس، کشف استعدادها نیست؟ عصر جدید هم دقیقاً دارد همین کار را انجام می‌دهد.[۱۸]

عبدالله گیویان در مقاله‌ای تحت‌عنوان «عصر کدام جدید؟» در نقد این برنامه می‌نویسد:[۱۹]

شاید این «عصر جدید» به این معناست که بله «تلویزیون» و برنامه‌سازان آن تحت تدابیر داهیانه مدیران آن می‌تواند از غرب تقلید کنند و تنها کافی است غربی بودن و چرخش الگویی پس پرده آن تقلید، در هیاهو گم شود؟ شاید در «عصر» این مدیران می‌شود ادعا کرد که ما هم در «جدید» بودن چیزی کمتر از دیگران نداریم چون شبیه به آن‌ها برنامه می‌سازیم و می‌توانیم با صرف هزینه‌های زیاد مدعی شویم با دستکاری در «جلافت» ها بدعتی جدید به نام «سرگرمی» اسلامی خلق کرده‌ایم؟!

— عبدالله گیویان

داوران و مجریان

فصل مجری مجری پشت صحنه داوران
۱ ۱ ۱ ۲ ۳ ۴
۱ احسان علیخانی ایمان قیاسی امین حیایی سید بشیر حسینی آریا عظیمی‌نژاد رؤیا نونهالی
۲

فصل اول برنامه عصر جدید با چهار داور برگزار شد. امین حیایی، سید بشیر حسینی، آریا عظیمی‌نژاد و رؤیا نونهالی داوران این مسابقه بودند. احسان علیخانی نیز کار اجرا و تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده داشت و ایمان قیاسی مجری پشت صحنه بود.

فصل دوم عصر جدید نیز همانند فصل اول با اجرای احسان علیخانی و ایمان قیاسی و باز هم با داوری امین حیایی، سید بشیر حسینی، آریا عظیمی‌نژاد و رؤیا نونهالی پخش شد. بدین ترتیب در ترکیب مجری و داوران نسبت به فصل اول هیچ تغییری ایجاد نشد. حتی داوران در جایگاه‌های فصل قبل نشستند.

سید بشیر حسینی

سید بشیر حسینی[۲۰](زاده ۱۵ آذر ۱۳۶۰،اصفهان)[۲۱] استاد دانشگاه و یکی از داوران مسابقه تلویزیونی عصر جدید در کنار دیگر داوران این مسابقه امین حیایی، آریا عظیمی نژاد و رؤیا نونهالی می‌باشد.[۲۲] وی همچنین در شهریور ۱۳۹۷ به عنوان مدیر گروه فرهنگ و اندیشه شبکه ۴ سیمای جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.[۲۳] تحصیلات وی نیز فوق دکترای روابط عمومی است.

او کتابی نیز با عنوان «حرفی به قدر کفایت» تألیف و منتشر کرده‌است.[۲۴] حسینی همچنین یکی از مؤلفین کتاب درسی تفکر و سواد رسانه‌ای است، که در پایه دهم متوسطه دوم تدریس می‌شود.[۲۵]

خلاصه فصل‌ها

فصل پخش اصلی قهرمان نایب‌قهرمان مقام سوم
پخش اول پخش آخر
۱ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ فاطمه عبادی محمد زارع پارسا خائف
۲ ۶ اسفند ۱۳۹۸ در حال پخش نامشخص نامشخص نامشخص

فصل‌ها

فصل ۱ (۹۸–۱۳۹۷)

فصل ۲ (۹۹–۱۳۹۸)

جوایز و کارنامه برنامه

سال جوایز دسته‌بندی نتیجه
۱۳۹۹ تی‌وی پلاس بهترین و محبوب‌ترین ویژه برنامهٔ نوروزی تلویزیون در سال‌های ۹۸ و ۹۹ برنده[۲۶]
۱۳۹۹ صدا و سیما پربیننده‌ترین ویژه برنامهٔ نوروزی تلویزیون برنده
۱۳۹۸ صدا و سیما بهترین برنامهٔ تلویزیونی از نگاه مردم برنده[۲۷]

استودیو عصر جدید

استودیو عصر جدید
Hashtag Asre Jadid.png
گونهواقع‌نما
استعدادیابی
سازنده
کارگردان
مجری
داوران
آهنگساز
کشور سازنده ایران
زبان‌(های) اصلیفارسی
تعداد فصل‌ها۱
تعداد قسمت‌ها۵۲
تولید
تهیه‌کننده
مدت۴۵–۶۰ دقیقه
تولیدکنندهشبکه سه
توزیع‌کنندهشبکه سه
انتشار
شبکهٔ اصلیIRIB TV3 white logo.svg شبکه سه
فرمت تصویر
انتشار اولیه۲۸ بهمن ۱۳۹۷ – ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
پیوند به بیرون
وبسایت اصلی

استودیو عصر جدید برنامه‌ای برای پشت صحنهٔ برنامه عصر جدید بود که به روایت اتفاقات پشت صحنه و ماجراهای سرگرم‌کننده مسابقهٔ عصر جدید می‌پرداخت. استودیو عصر جدید برنامه‌ای بود که قرار بود پشت صحنهٔ عصر جدید را روایت کند. این برنامه در ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ آغاز و در ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ به پایان رسید و از آن به بعد هشتگ عصر جدید نام گرفت.

هشتگ عصر جدید

هشتگ عصر جدید
Hashtag AsreJadid.jpg
گونهواقع‌نما
استعدادیابی
سازنده
کارگردان
مجری
داوران
آهنگساز
کشور سازنده ایران
زبان‌(های) اصلیفارسی
تعداد فصل‌ها۱
تولید
تهیه‌کننده
مدت۴۵–۶۰ دقیقه
تولیدکنندهشبکه سه
توزیع‌کنندهشبکه سه
انتشار
شبکهٔ اصلیIRIB TV3 white logo.svg شبکه سه
فرمت تصویر
انتشار اولیه۱۶ اسفند ۱۳۹۸ – اکنون
پیوند به بیرون
وبسایت اصلی

هشتگ عصر جدید برنامه‌ای برای پشت صحنهٔ برنامه عصر جدید است که به روایت اتفاقات پشت صحنه، گفت‌وگو و ماجراهای سرگرم‌کننده مسابقهٔ عصر جدید می‌پردازد.

هشتگ عصر جدید فصل اول برنامه‌ای ۴۵ دقیقه‌ای بود که پشت صحنهٔ عصر جدید را روایت می‌کرد. این برنامه در عصر روزهای یکشنبه و دوشنبه (فردای روزهایی که برنامه پخش می‌شد)، از شبکه سه پخش می‌شد در آن و مجری پشت صحنه (ایمان قیاسی) با داوران، شرکت‌کننده‌ها، خانواده‌های آن‌ها و احسان علیخانی گپ و گفت می‌کرد تا بینندگان برنامه عصر جدید شبکه سه در جریان حال و هوای آنچه در پشت صحنه می‌گذرد قرار بگیرند. قسمت اول این برنامه در ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ پخش شد.

هشتگ عصر جدید فصل دوم در محرم و صفر ۱۳۹۹ پخش خواهد شد، یعنی بین مرحله دوم و مرحله نیمه‌نهایی این فصل. در این دو ماه، مسابقات عصر جدید پخش نخواهد شد، اما برای گرم ماندن تنور مسابقات و اطلاع‌رسانی به بینندگان تلویزیونی، قرار است هشتگ عصر جدید پخش شود.

مستند عصر جدید

مستند عصر جدید
Asre Jadid.svg
گونهمستند
سازنده
کارگردان
مجری
آهنگساز
کشور سازنده ایران
زبان‌(های) اصلیفارسی
تعداد فصل‌ها۱
تعداد قسمت‌ها۶
تولید
تهیه‌کننده
مدت۵۰–۶۰ دقیقه
تولیدکنندهشبکه سه
توزیع‌کنندهشبکه سه
انتشار
شبکهٔ اصلیIRIB TV3 white logo.svg شبکه سه
فرمت تصویر
انتشار اولیه۱۳ مرداد ۱۳۹۸ – ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
پیوند به بیرون
وبسایت اصلی

مستند عصر جدید که با نام داستان تولد یک ستاره هم شناخته می‌شود، مجموعه مستند ۶۰ دقیقه‌ای است که هر سال بعد از اتمام مرحلهٔ نیمه‌نهایی عصر جدید و مشخص شدن فینالیست‌ها از شبکه سه پخش می‌شود. این مستند به معرفی فینالیست‌های عصر جدید و مرور داستان زندگیشان می‌پردازد. این مجموعه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احسان علیخانی روی آنتن می‌رود.

فصل اول این مستند در ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ آغاز و در ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ به پایان رسید.

ویژه برنامهٔ تحویل سال

ویژه برنامهٔ تحویل سال عصر جدید
Asre Jadid Tahvil Saal.svg
گونهنوروزی
تاک شو
سازنده
کارگردان
مجری
آهنگساز
کشور سازنده ایران
زبان‌(های) اصلیفارسی
تعداد فصل‌ها۱
تعداد قسمت‌ها۲
تولید
تهیه‌کننده
مدت۲۱۰–۴۸۰ دقیقه
تولیدکنندهشبکه سه
توزیع‌کنندهشبکه سه
انتشار
شبکهٔ اصلیIRIB TV3 white logo.svg شبکه سه
فرمت تصویر
انتشار اولیه۲۸ اسفند ۱۳۹۷ – ۱ فروردین ۱۳۹۸
آثار مرتبط
نمایش‌های مشابه
پیوند به بیرون
وبسایت اصلی

ویژه برنامهٔ تحویل سال عصر جدید ویژه برنامهٔ زندهٔ نوروزی با مجری‌گری احسان علیخانی بود که در روزهای نزدیک به سال ۱۳۹۸ خورشیدی روی آنتن شبکه سه رفت و تا ساعاتی بعد از تحویل سال ادامه داشت. این برنامهٔ گفتگومحور با سبک تاک شو با حضور مهمان‌های سرشناس و مهمان‌هایی از مردم سعی داشت تا در ساعات پایانی سال و بعد از تحویل سال، در کنار مردم سال نو را جشن بگیرد و بینندگان را ساعاتی سرگرم کند.

فصل اول این برنامه در ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ آغاز شد و در ۱ فروردین ۱۳۹۸ به پایان رسید.

دربارهٔ برنامه

این برنامه با اجرای احسان علیخانی و با حضور ده‌ها چهرهٔ مطرح از حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری و همچنین نخبگان جوان کشور، مهمان ویژهٔ برنامه تحویل سال شبکه سه بودند.

موسیقی تیتراژ

سال پخش نام خواننده نام آهنگ نوع تیتراژ توضیحات ویژه
۱۳۹۸ محسن چاوشی لباس نو تیتراژ ابتدایی و پایانی قسمت دوم
۱۳۹۸ محمدرضا هدایتی، سامان جلیلی، پیام عزیزی، رضا صادقی، مرتضی پاشایی، مهدی یراحی، محمد علیزاده، سعید شهروز فصل بهار ۳ تیتراژ ابتدایی و پایانی قسمت اول ترانه‌سرا و ملودی: حسن کریمی/تنظیم‌کننده و میکس: معین راهبر/تهیه‌کننده: احسان علیخانی/کارگردان: برادران بوشهری

مهمانان

فصل اول (۱۳۹۸)

قسمت نام مهمان حرفه تصویر
اول صابر خراسانی شاعر
غلامرضا صنعتگر خواننده
گروه چیکسای گروه
مهران غفوریان و هانا بازیگر Mehran Ghafourian 2020.jpg
یوسف تیموری بازیگر Yousef Teymouri at 16th Hafez Awards.jpg
مرجانه گلچین بازیگر Marjaneh Golchin, Shahgoosh TV series press conference (13920501221624700).jpg
هدایت هاشمی بازیگر Hedayat Hashemi.jpg
خانواده موسویان خانواده
گروه آذری‌ها گروه
مرتضی امیری و همسرش مستندساز نابینا
رضا بهرام خواننده
دوم گروه سیستانی گروه
عوامل فیلم ۲۳ نفر فیلم 23 nafar poster.jpg
بابک مافی خواننده
گروه مازندرانی گروه
جواد فرحانی تهیه‌کننده
فیروز کریمی بازیکن و سرمربی فوتبال Firouz Karimi 2017.jpg
ادموند بزیک بازیکن و سرمربی فوتبال Edmond Bezik 1.jpg
گروه بلوچی گروه
خانواده شهید جلیلوند خانواده
گروه گیلانی گروه
مسیح و آرش خواننده Masih va Arash 2019-02-16 04.jpg
گروه بختیاری گروه
امین حیایی بازیگر، خواننده Amin Hayayi.jpg
سید بشیر حسینی نویسنده
آریا عظیمی‌نژاد آهنگ‌ساز Arya Azimi-Nejad.JPG
گروه کردی گروه
محمد برمایی روحانی
سالار عقیلی خواننده Salar Aghili in World Food Day Commemoration.jpg
گروه عرب‌ها گروه
گروه قشقایی گروه
دکتر رمضانی پزشک
یوسف اصلانی خیّر
گروه بوشهری گروه

جوایز و نامزدها

سال جوایز دسته‌بندی نتیجه
۱۳۹۸ صدا و سیما بهترین برنامهٔ تحویل سال صدا و سیما از نگاه مردم برنده
۱۳۹۸ سینمادیلی بهترین برنامهٔ تحویل سال صدا و سیما برنده

عصر همدلی

پویش عصر همدلی، همکاری مشترک عصر جدید و هلال احمر و مردم ایران برای کمک به افراد نیازمند است.

فصل اول این پویش برای کمک به سیل‌زدگان در استان لرستان[۲۸] در سال ۱۳۹۸ و فصل دوم آن برای مبارزه با بیماری همه‌گیر کروناویروس و عواقب آن در مناطق محروم و کم‌برخوردار جهت تأمین وسایل حفاظت فردی (ماسک، مایع ضدعفونی، دستکش و…) برای خانواده‌های کم‌بضاعت، نقاط حاشیه‌ای و آسیب‌خیز و مناطق محروم در سراسر کشور در سال ۱۳۹۹ بود. کمک‌های نقدی از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۱۱۲*۷۸۰* به حساب جمعیت هلال احمر ایران واریز می‌شد.[۲۹][۳۰][۳۱]

پیوند به بیرون

منابع

 1. «نسخه آرشیو شده». بایگانی‌شده از اصلی در ۳۰ مارس ۲۰۱۹. دریافت‌شده در ۱۸ فوریه ۲۰۱۹.
 2. https://www.yjc.ir/fa/news/6833794/رونمایی-از-تیزر-جدیدترین-برنامه-علیخانی
 3. «نسخه آرشیو شده». بایگانی‌شده از اصلی در ۱۷ فوریه ۲۰۱۹. دریافت‌شده در ۱۸ فوریه ۲۰۱۹.
 4. https://www.yjc.ir/fa/news/6853447/دختری-که-در-عصر-جدید-اشک-همه-را-درآورد-پسر-دهه-هشتادی-احسان-علیخانی-را-غافلگیر-کرد-فیلم
 5. https://www.yjc.ir/fa/news/6843269/استعدادهای-دیده‌نشده-با-عصر-جدید-کشف-می‌شود-مشارکت-۷۰۰-نفر-در-برنامه-علیخانی
 6. «نسخه آرشیو شده». بایگانی‌شده از اصلی در ۳۱ مارس ۲۰۱۹. دریافت‌شده در ۱۸ فوریه ۲۰۱۹.
 7. «نسخه آرشیو شده». بایگانی‌شده از اصلی در ۵ ژوئیه ۲۰۲۰. دریافت‌شده در ۱ اوت ۲۰۲۰.
 8. https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/02/21/2009214/خبرهای-کوتاه-رادیو-و-تلویزیون-فصل-دوم-عصر-جدید-از-فردا-روی-آنتن-می-رود-پخش-دردسرهای-عظیم-و-تکیه-بر-باد-به-زبان-اردو
 9. https://www.khabaronline.ir/news/1232483/ناگفته-های-برنامه-استعدادیابی-احسان-علیخانی
 10. https://rahbordemoaser.ir/fa/news/10217/نقد-جذاب-مسابقه-عصر-جدید-با-حضور-طرفداران-داوران-و-منتقدان[پیوند مرده]
 11. محمد علی‌بیگی (۱۳۹۷). ««عصر جدید»، از استعداد یابی تا قربانیان داوری». بایگانی‌شده از اصلی در ۱ ژوئیه ۲۰۱۹. دریافت‌شده در ۱ ژوئیه ۲۰۱۹.
 12. شهروند (۱۳۹۸). «نقد و نظر؛ برنامه عصر جدید احسان علیخانی چه ضعف‌ها و قوت‌هایی دارد؟».[پیوند مرده]
 13. جی‌دی (۱۳۹۸). «نقد و بررسی برنامه عصر جدید (استعداد یابی ایرانی)».[پیوند مرده]
 14. «خبرگزاری فارس - ایران رکورد دریافت کارت اهدای عضو در جهان را شکست». خبرگزاری فارس. ۲۰۲۰-۰۶-۳۰. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۶-۳۰.
 15. ایسنا (۱۳۹۸). «جنگ دانشگاه و صداوسیما به بهانه «عصر جدید» !/ بیانیه صادر شد».
 16. احسان شاه قاسمی (۱۳۹۸). «نظام آموزشی نخبه کوب». باشگاه اندیشه.
 17. احسان شاه قاسمی (۱۳۹۸). «انتقام سلبریتی‌ها از دانش‌آموزان ممتاز».
 18. «مسابقه عصر جدید - فصل 2 قسمت 19 (مرحله مقدماتی)». آپارات - سرویس اشتراک ویدیو. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۶-۳۰.
 19. «در باب بدعت سرگرمی اسلامی: عصر کدام جدید؟». همشهری‌آنلاین. بایگانی‌شده از اصلی در ۹ ژوئیه ۲۰۱۹. دریافت‌شده در ۲۰ مه ۲۰۲۰.
 20. «داور «عصر جدید»: به دهاتی بودنم افتخار می‌کنم». مشرق نیوز. ۲۰۱۹-۰۴-۲۲. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۷-۱۲.
 21. «زندگی خصوصی سید بشیر حسینی و همسرش +عکس‌های جذاب و دیدنی». saednews.com. ۲۰۲۰-۰۴-۲۶. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۷-۱۵.
 22. «در مورد سید بشیر حسینی در ویکی تابناک بیشتر بخوانید». www.tabnak.ir. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۷-۱۵.
 23. «مدیر گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار تغییر کرد». خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency. ۲۰۱۸-۰۸-۲۸. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۷-۱۵.
 24. «کتاب جدید بشیر حسینی به‌زودی منتشر می‌شود». خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency. ۲۰۲۰-۰۴-۲۰. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۷-۱۵.
 25. «تفکر و سواد رسانه ای | پایگاه کتاب‌های درسی، اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی». chap.sch.ir. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۷-۲۷.
 26. «برنده عنوان Blue Tick در نظرسنجی بزرگ تی‌وی پلاس». اینستاگرام. ۳ آوریل ۲۰۲۰.
 27. ««عصر جدید» با رضایت ۹۴ درصدی مخاطبان بهترین برنامه تلویزیونی شد». میزان. ۶ شهریور ۱۳۹۸. بایگانی‌شده از اصلی در ۲۱ فوریه ۲۰۲۰. دریافت‌شده در ۲۰ مه ۲۰۲۰.
 28. قرآن، iqna ir | خبرگزاری بین‌المللی (۱۳۹۸/۰۲/۱۰–۱۴:۲۲). «عصر جدید به کمک سیل‌زدگان لرستان آمد». fa. دریافت‌شده در 2020-08-06. تاریخ وارد شده در |تاریخ= را بررسی کنید (کمک)
 29. «پویش عصر همدلی؛ همکاری عصر جدید با هلال احمر برای مبارزه با کرونا». خیرین.
 30. «عصرهمدلی، همکاری مشترک عصر جدید و هلال احمر برای مبارزه با کرونا در مناطق محروم و کم‌برخوردار/ فیلم». جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران.
 31. «همراهی حامد بهداد با پویش عصر همدلی». جام‌جم آنلاین.
 32. «خبرگزاری فارس - ایران رکورد دریافت کارت اهدای عضو در جهان را شکست». خبرگزاری فارس. ۲۰۲۰-۰۶-۳۰. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۶-۳۰.