عزازیل (سوپرنچرال)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
ازازل
شخصیت سوپرنچرال
Azazel supernatural.jpg
فردلیک لهنه در نقش ازازل
اولین حضور «آغاز»
ساخته شده توسط اریک کریپک
ایفاگر نقش جفری دین مورگان
فردیک لهنه
لیندزی مک کئون
کریستوفر مک‌کابه
میچ پیلگی
راب لابله
اطلاعات
نام مستعارشیطان
شیطان چشم زرد
چشمان زرد
گونهشیطان
جنسیتمرد
فرزندانمگ مسترز
تام
توانایی‌ها پیمان شیطانی
تسخیر شیطانی
دستکاری رؤیا
آسیب‌ناپذیری
پایروکنسیس
نیروی فراطبیعی انسان
دورجابه‌جایی
دورنوردی

ازازل (به انگلیسی: Azazel) یک شخصیت داستانی در مجموعه تلویزیونی درام و ترسناک سوپرنچرال در تلویزیون سی‌دابلیو است. طراحی و توسعه داده شده توسط خالق مجموعه اریک کریپک، و با بازی فردریک لهنه انجام شده‌است.

داستان[ویرایش]

ازازل (با بازی فردلیک لهنه)، اولین شیطان به‌وجود آمده در تمام شیاطین است. ازازل کودکانی، از جمله دختر خود را دارد. شیطانی که مگ مسترز، یک آنتاگونیست در فصل اول، که توسط سم به جهنم ارسال شد را اداره کرده‌است. ازازل، بنده لوسیفر و پادشاه جهنم در هنگام زندانی شدن لوسیفر بود. در حداقل یک مورد، ازازل، لوسیفر را با نام «پدر» که بیشتر اشاره‌اش به نقش لوسیفر در به وجود آمدن خودش است، صدا می‌زند. تنها اسلحه‌ای که می‌تواند ازازل را بکشد، کلت نام دارد.

ازازل، اصلی‌ترین شخص در فرار لوسیفر، با کمک به وی از زندان بود. در برنامه‌های لوسیفر، به او دستور داده شده بود، که کودکان ویژه‌ای را به وجود آورد. در هنگام انجام این مأموریت، او با مری کمپبل یا مری وینچستر روبرو شد. پس از قتل پدر و مادر و نامزدش جان وینچستر، مری با ازازل یک معامله‌ای می‌کند؛ که اگر به مری به او اجازه دهد، تا ده سال دیگر به خانه‌شان بیایند، او زندگی جان را بر می‌گرداند.

در شبی که ازازل، پس از ده سال به خانه می‌آید، به گهواره سم می‌رود. او زمانی که مری متوجه حضورش در اتاق می‌شود، با به وجود آوردن آتش، او را می‌کشد. این اقدام وی، باعث تغییرکردن زندگی جان و پسرانش، سم و دین می‌شود؛ که تا بقیه عمر خود، به دنبال این شیطان، برای انتقام‌جویی بروند.[۱][۲]

منابع[ویرایش]

  1. Biography For Azazel, IMDB, retrieved 10 August 2014
  2. Azazel, Supernatural Wiki, retrieved 3 August 2014