شورای سیاست‌گذاری و نظارت بر انتشار آثار و اندیشه‌های محمود احمدی‌نژاد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

شورای سیاست‌گذاری و نظارت بر انتشار آثار و اندیشه‌های رئیس‌جمهور طی اطلاعیه منتشر شده در پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران، در نوزدهم خردادماه ۱۳۸۶ برای نظارت و ساماندهی انتشار افکار و اندیشه‌های محمود احمدی نژاد و با تأیید و صلاحدید وی تشکیل شد.[۱][۲]

اعضای شورا[ویرایش]

عبدالرضا شیخ الاسلامی رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد به ریاست این شورا منصوب شد و او نیز طی حکم جداگانه‌ای اعضای این شورا را به شرح ذیل معین مشخص نمود:[۱][۳]

برخی از فعالان سیاسی، از جمله حامیان احمدی نژاد از تشکیل چنین دفتری اظهار تعجب کردند و یکی از آنان به وی پیشنهاد کرد از این شورا برای بهبود گفتار و رفتارش استفاده کند.[۱۱][۱۲]

رحیم‌پورازغدی، علی مطهری و روح‌الله حسینیان که از چهرهای شناخته شده حامی وی بودند، ابتدا از عضویت در این شورا اظهار بی‌اطلاعی نمودند و به تأیید برخی از منابع، نام رحیم‌پورازغدی و روح‌الله حسینیان در خبر تصحیح‌شده بعدی، جزو اعضای شورا نمی‌باشند.[۱۳]

پیش از این در تاریخ ایران، تنها روح الله خمینی (پس از مرگش) و علی خامنه‌ای (پس از پایان ریاست جمهوری) دارای چنین دفتری بودند. اما هاشمی رفسنجانی و خاتمی و حتی آیت‌الله خامنه‌ای با وجود آثار و تألیفاتی پیش از انتخاب به سمت ریاست‌جمهوری، هیچ‌گاه به تشکیل شورای نظارت بر نشر آثار و اندیشه‌های خود در زمان تصدی ریاست‌جمهوری، اقدام نکردند.[۱۴]

اظهارات ستاد کل نیروهای مسلح[ویرایش]

سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت که اساتید و رسانه‌ها باید اندیشه‌های احمدی نژاد را مدون کنند.[۱۵]

پانویس[ویرایش]

 1. ۱٫۰ ۱٫۱ «تعیین اعضای «شورای سیاست گذاری و نظارت بر انتشار آثار و اندیشه های رییس جمهور»». پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران. ؛ ۱۹ خردادماه ۱۳۸۶. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۵ ژوئن ۲۰۱۱. دریافت‌شده در تیرماه ۱۳۸۷. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازدید=،|تاریخ= را بررسی کنید (کمک)
 2. جوانفکر: حساسیت نشان ندهید!(خبرگزاری آفتاب، ۲۰ خرداد ۱۳۸۶) بایگانی‌شده در ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۸ توسط Wayback Machine (...وی در پاسخ به این سؤال که آیا «احمدی‌نژاد نیز با تشکیل این شورا موافق است؟» گفت: این شورا حتماً با صلاحدید ایشان تشکیل گشته و حتماً دکتر احمدی‌نژاد نظر مثبت و موافق نسبت به این موضوع دارند که تصمیم بر تشکیل این شورا گرفته شده‌است.)
 3. تشکیل شورای انتشار افکار احمدی‌نژاد! بایگانی‌شده در ۹ مه ۲۰۰۸ توسط Wayback Machine (خبرگزاری آفتاب، ۱۹ خرداد ۱۳۸۶)
 4. رحیم‌پور ازغدی:احمدی نژاد یک چریک متعهد به جبهه فقرای دنیاست (فارس، ۲۰ خرداد ۱۳۸۶)
 5. زندگینامه: علی اکبر اشعری بایگانی‌شده در ۱۳ ژوئن ۲۰۰۸ توسط Wayback Machine (همشهری آنلاین)
 6. پرده‌برداری از واقعیت پنهان کابینه احمدی نژاد بایگانی‌شده در ۳۰ ژوئیه ۲۰۰۸ توسط Wayback Machine (رادیو زمانه، ۴ مرداد ۱۳۸۶)
 7. امکانات مالی حزب محفلی از کجا می‌آید؟[پیوند مرده] (خبرگزاری آفتاب، ۲۰ خرداد ۱۳۸۶)
 8. معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور منصوب شد (حیات، ۲۲اردیبهشت ۱۳۸۶)
 9. محمد جعفر بهداد مدیر عامل ایرنا شد؟ (فردا، ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷)
 10. نماینده رایحه خوش خدمت در جبهه متحد اصولگرایان:فهرست واحد اصولگرایان برای اعتلای اقتدار ملی است[پیوند مرده] (ایسکانوز،۷ اسفند۱۳۸۶)
 11. نظر جالب بهروزی درباره شورای افکار احمدی‌نژاد بایگانی‌شده در ۲۴ آوریل ۲۰۰۸ توسط Wayback Machine (خبرگزاری آفتاب، ۲۰ خرداد ۱۳۸۶)
 12. تعجب غرویان از شورای افکار احمدی‌نژاد بایگانی‌شده در ۱۰ اکتبر ۲۰۰۷ توسط Wayback Machine (خبرگزاری آفتاب، ۲۰ خرداد ۱۳۸۶)
 13. «رحيم پور و حسينيان عضو نيستند». وب‌گاه رسمی قدس، روزنامه صبح ایران. ۲۱ خرداد ۱۳۸۷. بایگانی‌شده از اصلی در ۸ آوریل ۲۰۰۹. دریافت‌شده در تیرماه ۱۳۸۷. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازدید= را بررسی کنید (کمک)
 14. انتصاب شورای بی‌سابقه بدون اطلاع اعضای اصلی[پیوند مرده] (بازتاب، ۲۰ خرداد ۱۳۸۶)
 15. «انديشه هاي احمدي نژاد را مدون کنيد». روزآنلاین. ۲۳ مهر ۱۳۸۷. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۷ اکتبر ۲۰۰۸. دریافت‌شده در ۲۱ اکتبر ۲۰۰۸.