شوالیه‌های روسی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

گروه شوالیه‌های روسی (به روسی: Русские Витязи, Russkiye Vityazi) تیم اکروبات حرفه‌ای با ملیت روسیه‌ای است که یکی از تیم‌های مطرح و رده بالای نمایش هوایی جهان به شمار می‌رود.

جنگنده‌های به کار گیری شده[ویرایش]

SU-27 P و SU-27 UB
سوخو ۲۷ در حال رهاسازی فلیرها

ماجرای اسکورت شوالیه‌های روسی در ایران[ویرایش]

شوالیه‌های روسی در مسیر برگشت از نمایش‌های هواایی بحرین به روسیه مجبور به عبور از حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران شدند. طبق قوانین در صورتی که هواپیماهای بیگانه بخواهند از حریم هوایی کشوری عبور کنند باید توسط جنگنده‌های کشور میزبان اسکورت شوند تا دست به عمل‌های خراب کارانه نزنند. تیم شوالیه‌های روسی هنگام عبور از حریم هوایی ایران ابتدا با فانتوم‌های نیروی هوایی اسکورت شدند ولی دست به افزایش ارتفاع زدند که فانتوم‌ها ناچار به واگذار کردن ماموریت خود به تامکت‌های نیروی هوایی کردند، و تامکت‌های نیروی هوایی با اقتدار کامل و کاملاً مسلح آنها را تحت نظر گرفتند

= کشته شدن لیدر پرواز[ویرایش]

یک فروند Su-27 تک سرنشیته و یک فروند Su-27UB در حال اجرای تمرین برای نمایشگاه MAKS 09 بودند که این حادثه روی داد. فرمانده نیروی هوائی روسیه Alexander Zelin اعلام داشته که این حادثه خللی در برنامه‌های نیروی هوائی روسیه در نمایشگاه MAKS 09 ایجاد نخواهد کرد. اخرین اخبار حاکیست که دو فروند سوخو-۲۷ که خود را برای نمایش هوائی ماکس-۲۰۰۹ آماده می‌کردند در آسمان به هم برخورد کرده و در نتیجه یکی از خلبانان آن که فرمانده شوالیه‌های روسی بود جان باخت. دیمیتری مدویدوف رئیس جمهور روسیه بلافاصله پیام تسلیتی برای خانواده Igor Tkachenko صادر کرد. همچنین یکی دیگر از خلبانان به شدت از ناحیه ستون فقرات مجروح شده و در بیمارستان به سر می‌برد.

منابع[ویرایش]

  • ویکی‌پدیا انگلیسی

سنتر کلوبز مشرق نیوز