شهرک شهید باقری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

محله شهرک شهید باقری کجاست؟[۱][ویرایش]

اگر بخواهیم محله شهرک شهید باقری را معرفی کنیم باید اول منطقه ۲۲ را کامل بشناسیم. این شهرک در شمال دریاچه خلیج فارس و پارک جنگلی چیتگر و غرب شهرک نمونه در منطقه ۲۲ قرار دارد و در ابتدا متعلق به زمین‌های شرکت تعاونی سپاه بوده‌است که قسمتی از آن به پرسنل و کارکنان سپاه و قسمتی به بخش‌خصوصی و شرکت تعاونی سازمان آتش‌نشانی و نظام پزشکی واگذار شده‌است و درآمد حاصل از آن در زمینه جدول کشی و معابر شهرک شهید باقری و شهرک‌های اطراف صرف شده‌است. شهرک شهید باقری دارای دو فاز است که فاز یک این شهرک تقریباً ۱۳ سال ساخت و دارای مجتمع‌های ۴ طبقه بدون آسانسور و ۶ طبقه با آسانسور است. فاز دوم این شهرک دارای برج‌های ۲۰ طبقه ۶ سال ساخت است و فاز دوم این محله در ضلع غربی فاز یک واقع شده‌است.

تراکم جمعیت و سطح قیمت خانه‌های این محله چگونه است؟[۲][ویرایش]

منطقه ۲۲ به دلیل محدوده مشخص ساخت و ساز و تعداد آپارتمان و واحدهای مشخص، جمعیت رو به رشدی دارد، و روز به روز ساخت و سازهای تازه در حاشیه و ادامه اتوبان همت انجام می‌گیرد و ه تبع جمعیت کلی منطقه را افزایش می‌دهد. از لحاظ قیمتی خانه‌ها از رنج قیمت متوسط رو به بالا برخوردار بوده و از متری ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان بسته به متراژ و تغییرات داخلی منازل، معامله می‌شود[۳]

دسترسی‌ها و خیابان‌های مهم این محله کدام است؟[۴][ویرایش]

بزرگراه شهید خرازی یکی از مسیرهای اصلی دسترسی به شهرک است که از تقاطع بزرگراه شهید همت با بزرگراه آزادگان شروع می‌شود. این بزرگراه در چهارده کیلومتری خود از محله زیبادشت و دهکده المپیک می‌گذرد و با عبور از شمال شهرک شهید باقری از تقاطع بلوار پژوهش نیز عبور می‌کند، البته قابل ذکر است که در حال حاضر دسترسی به بخش شمالی این شهرک از ورودی آبشار تهران نیز انجام می‌گیرد.

معرفی تکایا، مساجد و حسینیه‌های شاخص محله باقری[ویرایش]

تنها مرکز مذهبی شهرک باقری، مسجد پیامبر اعظم است که در مرکزی‌ترین نقطه محله واقع شده‌است و تمامی امور مذهبی از قبیل برگزاری اعیاد، مراسم عزاداری، برپایی نمازهای یومیه در این مسجد انجام می‌شود.[۵]

  1. «تور محله گردی: شهرک شهید باقری دنج‌ترین محله غرب تهران! | وبلاگ رسمی ihome.ir». blog.ihome.ir. دریافت‌شده در ۲۰۱۸-۰۴-۱۱.
  2. «تور محله گردی: شهرک شهید باقری دنج‌ترین محله غرب تهران! | وبلاگ رسمی ihome.ir». blog.ihome.ir. دریافت‌شده در ۲۰۱۸-۰۴-۱۶.
  3. «تور محله گردی: شهرک شهید باقری دنج‌ترین محله غرب تهران! | وبلاگ رسمی ihome.ir». blog.ihome.ir. دریافت‌شده در ۲۰۱۸-۰۴-۱۶.
  4. «تور محله گردی: شهرک شهید باقری دنج‌ترین محله غرب تهران! | وبلاگ رسمی ihome.ir». blog.ihome.ir. دریافت‌شده در ۲۰۱۸-۰۴-۱۶.
  5. «تور محله گردی: شهرک شهید باقری دنج‌ترین محله غرب تهران! | وبلاگ رسمی ihome.ir». blog.ihome.ir. دریافت‌شده در ۲۰۱۸-۰۴-۱۶.

قیمت ملک در شهرک شهید باقری چقدر می‌باشد؟