ایران ترانسفو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از شرکت ایران ترانسفو)
پرش به: ناوبری، جستجو
شرکت ایران ترانسفو
بنا نهاده ۱۳۴۵
بنیانگذاران شرکت برق منطقه‌ای تهران / شرکت زیمنس آلمان / بانک توسعه صنعت و معدن ایران
مدیر عامل ارسلان فتحی پور
محصولات ترانسفورماتور
خدمات خدمات پس از فروش
وبگاه [۱]

شرکت ایران ترانسفو بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده ترانسفورماتور تحت لیسانس شرکت زیمنس آلمان در خاورمیانه است. این شرکت عضو سندیکای صنعت برق ایران می‌باشد.

تاریخچه[ویرایش]

۱۳۴۵[ویرایش]

در سال ۱۳۴۵ شرکت ایران ترانسفو توسط شرکت برق منطقه‌ای تهران، شرکت زیمنس آلمان و بانک توسعه صنعت و معدن ایران تشکیل شد.

۱۳۴۷[ویرایش]

در سال ۱۳۴۷ اولین کارخانه ایران ترانسفو در شهر ری در زمینی به مساحت ۵۸ هزار متر مربع با هدف تولید ترانسفورماتورهای توزیع به بهره‌برداری رسید.

۱۳۵۸[ویرایش]

اولین کارخانه از مجموعه دوم گروه صنعتی ایران ترانسفو در شهر زنجان در زمینی به مساحت ۱ میلیون متر مربع به منظور تولید ترانسفورماتورهای توزیع مشابه کارخانه شهرری در سال ۱۳۵۸ به بهره‌برداری رسید.

۱۳۶۲[ویرایش]

در سال ۱۳۶۲ دومین کارخانه در مجموعه زنجان با انتقال تکنولوژی از شرکت زیمنس آلمان برای تولید ترانسفورماتورهای قدرت به بهره‌برداری رسید.

۱۳۷۹[ویرایش]

ایجاد گروه ایران ترانسفو متشکل از سه کارخانه و سیزده شرکت تولید اولین ترانسفورماتور ژنراتور تأسیس شرکت مقره‌سازی صدف گستر زنجان در راستای طراحی و تولید انواع مقره و قطعات تأسیس شرکت خدمات بیمه صبا زنجان تأسیس مؤسسه تحقیقات ترانسفورماتور ایران تأسیس شرکت ترانس پست پارس در راستای طراحی و تولید پستهای فوق توزیع تا ۴۰۰ کیلوولت تأسیس کارخانه ترانسفورماتورسازی کوشکن برای طراحی و ساخت ترانسفورماتورهای توزیع تا ۳۶ کیلوولت و تا ظرفیت ۴۰۰۰ کیلو ولت‌آمپر

۱۳۸۲[ویرایش]

کارخانه شهر ری از سال ۱۳۸۲ از شرکت ایران ترانسفو جدا شده و تحت عنوان شرکت ایران ترانسفو ری مشغول به فعالیت است. تأسیس شرکت توسعه پستهای ایران ترانسفو در راستای طراحی و تولید انواع پستهای پیش‌ساخته توزیع تأسیس شرکت حمل و نقل آشنا راه سماء

۱۳۸۵[ویرایش]

طراحی و ساخت اولین ترانسفور ماتور خشک رزینی در کلاس F تأسیس شرکت بازرگانی ایران ترانسفو تأسیس شرکت عایقهای الکتریکی پارس در راستای طراحی و تولید انواع قطعات عایقی ترانسفورماتور تأسیس شرکت خدمات پس از فروش ایران ترانسفو در راستای رضایت مشتریان با ارائه خدماتی مانند تعمیر و نگهداری، تأمین قطعات، نصب و راه اندازی و سایر خدمات تأسیس شرکت پالایش روغن‌های صنعتی زنگان در راستای تولید روغن ترانسفورماتور و روغن‌های صنعتی

۱۳۹۵[ویرایش]

افتتاح کارخانه جدید ایران ترانسفو ری در مساحتی حدود ۱۳۲۰۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی پرند

محصولات[ویرایش]

شرکت ایران ترانسفو هم اکنون توان تولید ترانسفورماتورهای مختلف با مشخصه‌های زیر را دارد:

این شرکت همچنین قطعات ترانسفورماتورها و پستهای مختلف برق را تولید کرده و خدمات فنی و مهندسی در این زمینه ارائه می‌کند.

استانداردها[ویرایش]

ترانسفورماتورهای تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای معتبر IEC60076 و VDE0532 کشور آلمان و دارای تاییدیه از شرکتهای زیمنس آلمان و الین (Elin) اتریش است.

پیوند به بیرون[ویرایش]

منابع[ویرایش]