سی--

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از سی ماینس ماینس)
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Translation arrow fa.svg این نوشتار یک ترجمه از ویکی‌پدیاهای دیگر است. پيوند به سایر زبان‌ها را در پایین نوار سمت راست صفحه ببينيد.

—c شبیه زبان برنامه نویسی c است. پدیدآورندگان آن، محققان زبان‌های تابعی، سیمون پایتون جونز و نورمن رامسی، آن را طراحی کردند تا به‌طورعمده با کامپایلرهای زبان‌های سطح بالا به جای نوشته شده توسط برنامه نویس‌ها استفاده شوند. برخلاف بسیاری دیگراززبانهای متوسط، نمایش آنهامتن ساده اسکی است، بایت کد یا شکلهای دیگر باینری نیست.

طراحی[ویرایش]

—c یک زبان اسمبلی قابل حمل است که طراحی شده برای سهولت کاراجرای یک کامپایلر که باکیفیت بالا کدماشین رابا داشتن کامپایلر تولید کد—c تولید می‌کند، تفویض کار سخت ترتولیدکد سطح پایین وبهینه‌سازی به کامپایلر—c. کار با—c دراواخر ۱۹۹۰ شروع شد. از آنجا که نوشتن یک کد سفارشی ژنراتوریک چالش را در خود دارد، وکامپایلر برگشت تمام می‌شود در دسترس پژوهشگران در آن زمان بود پیچیده و ضعیف هستند، پروژه‌های متعدد کامپایلرهایی نوشته بود که با کد C تولید شده بود. برای مثال کامپایلر اصلی Modula – ۳. اگرچه C یک انتخاب ضعیف برای زبان‌های تابعی است، دنبالهٔ بازگشتی، بازیافت صحیح یا پردازش استثنا کارآمد. را پشتیبانی نمی‌کند. --c تعریفی محکم وساده تر به جای C است که همهٔ این چیزهارا پشتیبانی می‌کند. خلاق‌ترین ویژگی آن زمان اجرا رابط است که اجازهٔ نوشتن بازیافت قابل حمل را می‌دهد، سیستم پردازش استثناو سایر ویژگی‌های زمان اجرا که با هر کامپایلر—c کار می‌کنند. نحو زبان‌ها به شدت از Cاقتباس می‌کنند. آن ازقلم می‌اندازد یاویژگیهای استاندارد Cرا تغییر می‌دهد، مثل: توابع variadic یا اشاره گرها و وضع سیستم تایپ C، زیرا آنهااز ویژگی‌های ضروری—c جلوگیری می‌کنند و با سهولت که ابزارهای کدنسل می‌توانند آن را تولید کنند. اسم این زبان یک شوخی است، تصور می‌شودکه—c شکل کوتاه شدهٔ زبان C است، همانطور که ++c اساساً" شکل گسترده‌ای ازC است.(در - -C و++c اپراتورهای "- -" و"+ +" به ترتیب یک واحد کم ویک واحد اضافه می‌کند.)

--c یک نشان platform برای کامپایلر Glasgow Haskell است ویک انطباق—c سرانجام تبدیل می‌شود به مسیرکدنسل اصلی. بعضی از توسعه دهندگان—c، شامل: سیمون پایتون جونز، دیاس و نورمن رامسی، همچنین کار یا در کار کامپایلر Glasgow Haskell. کدهای GHC و توسعه پایهٔ پژوهش‌های Microsoft در کمبریج، اگرچه آن یک پروژهٔ Microsoft نیست.

سیستم تایپ[ویرایش]

سیستم تایپ—c عمداً"برای منعکس کردن محدودیت‌های اعمال شده توسط سخت افزارطراحی شده به جای کنوانسیون‌های تحمیل شده توسط زبان‌های سطح بالاتر. در—c مقدار ذخیره شده در یک رجیستر یا حافظه ممکن است فقط یک نوع را داشته باشد: بردار بیتی. اگرچه بردار بیتی یک تایپ polymorphic است وممکن است در چندین پهنا آمده باشد، ۸بیتی،۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی. بعلاوه درتایپ بردار بیتی—c همچنین یک تایپ bool را فراهم می‌کند، که می‌تواند با جملات محاسبه شود واستفاده شود برای گردش کنترل امانمی‌تواند در یک رجستر یا حافظه ذخیره شود. همانطور که در زبان اسمبلی هر نوع نظم و انضباط بالاتر، مانند تفاوت بینsigned, unsigned, float,pointer اعمال شده به وسیلهٔ اپراتورهای سی - - یا ساختار نحوهای دیگر در زبان.

ابوالهول --c[ویرایش]

نام—c همچنین برای زبان برنامه نویسی زود توسعه مورد استفاده قرار گرفت در سال ۱۹۹۰ توسط پیتر کلایک برای کامپیوترهای ۸۶. ابوالهول—c مخلوط سی با مونتاژزبان اسمبلی x۸۶ است.

جستارهای وابسته[ویرایش]

  • BCPL
  • Low Level Virtual Machine ماشین سطح پایین مجازی

پیوند به بیرون[ویرایش]

  • (Official website -(Archive

منابع[ویرایش]

  • ویکی‌پدیای انگلیسی. /wiki/%D9%88%DB%8C%DA%A9%DB%8C%E2%80%8C%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%A7:--c