سیستم ارتباطی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
سیستم ارتباطی
سیستم ارتباطی الکترونیکی با استفاده ار سیگنال‌های الکترونیکی

در ارتباطات مخابراتی، یک سیستم ارتباطی مجموعه ای از شبکه‌های ارتباطی اخنصاصی، سیستم‌های ارتباطیانتقال، ایستگاه‌های رله، ایستگاه‌های کمکی و داده تجهیزات ترمینال (DTE) است که معمولاً قادر به اتصال داخلی وعملیات داخلی برای ایجاد هماهنگی کامل می‌باشد. اجزای یک سیستم ارتباطی برای یک هدف مشترک، که از لحاظ فنی سازگاربوده، ازروشهای معمول استفاده کرده، به کنترل‌ها پاسخ می‌دهند و به‌طور هماهنگ فعالیت می‌کنند. ارتباطات مخابراتی یک روش ارتباطی (به عنوان مثال برای پخش ورزشی، رسانه‌های جمعی، روزنامه‌نگاری و غیره) است. یک زیرسیستم ارتباطی یک واحد کاربردی یا مونتاژ عملیاتی است که کوچکتر از مونتاژ بزرگتر در نظر گرفته شده‌است …

انواع‌ها[ویرایش]

وسایل ارتباطی[ویرایش]

یک سیستم ارتباطی نوری، هر نوع ارتباط مخابراتی است که از نور به عنوان وسیله انتقال استفاده می‌کند. تجهیزات شامل یک فرستنده است که یک پیام را به صورت یک سیگنال نوری رمز گذاری می‌کند، کانال، که پیام را به مقصد ش منتقل می‌کند و یک گیرنده که پیام را از سیگنال نوری دریافت شده دوباره تولید می‌کند. سیستم‌های ارتباطی فیبر نوری اطلاعات را از طریق فرستادن نور از طریق فیبر نوری از یک مکان به مکان دیگرانتقال می‌دهند. نور یک سیگنال حامل ایجاد می‌کند که برای انتقال اطلاعات تنظیم شده‌است.

یک سیستم ارتباطات رادیویی از چند زیرسیستم ارتباطی تشکیل شده که قابلیت ارتباطات بیرونی را فراهم می‌کنند.[۱][۲][۳] یک سیستم ارتباطات رادیویی شامل یک موج بر[۴] است که در آن نوسانات الکتریکی[۵][۶][۷] یا جریان تولید و تنظیم می‌شود که چنین جریاناتی یا نوسانات از میان یک محیط آزاد در فضا از یک نقطه به یک نقطه دوراز آنجا پخش می‌شود و یک موج گیر[۴] در چنین نقطه دوردست نوسان‌ها یا جریان‌هایی که از فرستنده پخش می‌شود در یافت می‌کند.[۸][۹][۱۰][۱۱]

سیستم‌های ارتباطی خطوط برق با تأثیر یک سیگنال حامل مدوله شده روی سیم‌های برق عمل می‌کنند. انواع مختلف ارتباطات خطوط انتقال برق با استفاده از باند فرکانس متفاوت، بسته به ویژگی انتقال سیگنال سیم کشی برق مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که سیستم سیم کشی برق در ابتدا برای انتقال برق AC در نظر گرفته شده بود، مدارهای سیم برق تنها توانایی محدودی برای حمل فرکانسهای بالاتر را دارند. مشکل انتشار یک عامل محدود کننده برای هر نوع ارتباط خطوط برق است.

منابع[ویرایش]

 1. Radio Communications System (RCS) www.fas.org/man/dod-101/sys/ship/weaps/radio.htm
 2. Schwartz, M. , Bennett, W. R. , & Stein, S. (1996). Communication systems and techniques. New York: IEEE Press.
 3. Rappaport, T. S. (1996). Wireless communications: principles and practice. Upper Saddle River, N.J. : Prentice Hall PTR.
 4. ۴٫۰ ۴٫۱ John Stone Stone, U.S. Patent ۷۱۷٬۵۱۲
 5. John Stone Stone, U.S. Patent ۷۲۶٬۴۷۶
 6. John Stone Stone, U.S. Patent ۷۲۶٬۳۶۸
 7. John Stone Stone, U.S. Patent ۵۷۷٬۲۱۴
 8. Nikola Tesla, U.S. Patent ۶۴۹٬۶۲۱
 9. Nikola Tesla, U.S. Patent ۷۸۷٬۴۱۲
 10. John Stone Stone, U.S. Patent ۷۱۴٬۷۵۶
 11. John Stone Stone, U.S. Patent ۷۱۶٬۹۵۵