سگ یابنده لابرادور

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
لابرادور رتریور
Labrador Retriever image
Yellow Labrador Retriever
نام‌های دیگرLabrador
لقب‌هاLab
خاستگاهبریتانیا & کانادا
Foundation stockSt. John's water dog
ویژگی‌ها
قد سگ‌ها ۵۶–۵۶ سانتیمتر (۲۲–۲۲ اینچ)
سگ ماده ۵۴–۵۶ سانتیمتر (۲۱٫۳–۲۲ اینچ)
وزن سگ‌ها ۲۹–۳۶ کیلوگرم (۶۵–۸۰ پوند)
سگ ماده ۲۵–۳۲ کیلوگرم (۵۵–۷۰ پوند)
پوشش Smooth, short, dense and straight
اندازه توله 5–10 puppies (avg: ۷٫۶)
طول عمر 12 to 13 years
استانداردهای باشگاه‌های سگ
FCI standard
نکته‌هاProvincial mammal of Labrador
سگ (سگ)

سگ یابنده لابرادور، توله شکاری لابرادوری یک سگ کوچک با بدنی سفت و محکم است که شکار کشته‌شده را می‌یابد. همچنین از این توله‌های کانادایی به عنوان سگ‌های ورزشی نیز استفاده می‌شود.

این توله شکاری به‌طور دقیق ۲۳ اینچ (۵۹ سانتیمتر) ارتفاع و ۵۵ تا ۸۰ پوند (۲۵ تا ۳۶ کیلوگرم) وزن دارد. توله‌ها سیاه یا زرد هستند. اغلب یک توله زرد رنگ در میان توله‌های متولدشده سیاه ظاهر می‌شود.

لابرادور رتریور یکی از نژادهای پر طرفدار درآمریکا است. سایزشان متوسط تا بزرگ، بدن محکم و ورزیده‌ای دارند. لابرادورها با هوششان، شخصیت خوب و اعصاب آرامشان شناخته می‌شوند. اگر برای شکار آموزش داده شوند، این خصوصیات خوب، از آن‌ها همراهان خوبی برای شکار می‌سازد. علاوه برقابلیت‌های حرکتی و ورزشی ای که دارند، لابرادورها سگ‌های خدماتی (سگ سرویس) خوبی هم هستند. معمول است که به عنوان سگ راهنما برای نابینایان، سگ کمکی برای معلولان و سگِ درمانی تربیت شوند.

نگارخانه[ویرایش]

اندازه[ویرایش]

اندازهٔ حیوان به خصوص در هنگام نمایش‌ها اهمیت پیدا می‌کند که اگر بیش از ۲ سانتی‌متر با این ابعاد اختلاف داشته باشند، فاقد صلاحیت تشخیص داده خواهند شد.

نر: بین ۲۷ تا ۳۴ کیلوگرم و بین ۵۶ تا ۶۱ سانتی‌متر

ماده: بین ۲۵ تا ۳۲ کیلوگرم و بین ۵۳ تا ۵۸ سانتی‌متر مشاهده

جدول ویژگی‌های شخصیتی نژاد سگ لابرادور

پوشش بدن و رنگ آن[ویرایش]

لابرادور ریتریور پوششی دولایه دارند که در سرما و زمان خیسی او را حفظ می‌کند. پوشش زیرین نرم و ضدآب است و پوشش رویی کوتاه، صاف و ضخیم. لابرادورها سه رنگ شکلاتی و زرد و سیاه دارند و قرمز و سفید قطبی هم در بازهٔ زرد است و کسی که به خاطر این رنگ بخواهد حیوانی را گرانتر بفروشد، می‌خواهد از عدم اطلاع خریدار سوءاستفاده کند و سود بیشتری بدست بیاورد.

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیای انگلیسی

پیوند به بیرون[ویرایش]