سونیک خارپشت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
سونیک خارپشت
Sonics.png
سری سونیک خارپشت
اولین حضور سونیک خارپشت (۱۹۹۱)
خالق یوجی ناکا
نائوتو اوشیما
صداپیشه

توموکازو سکی (ژاپنی)
جیسون گریفیت (انگلیسی)

راجر کریگ اسمیت (انگلیسی)

سونیک خارپُشت (به انگلیسی: Sonic The Hedgehog) نام شخصیت و قهرمان اصلی در مجموعه بازی‌های ویدئویی سونیک خارپشت از شرکت سگا، و همچنین تعداد زیادی مشتقات کمیک، کارتون پویانمایی‌شده و انیمه‌های اووی‌ای است. این مجموعه بازی در سبک سکوبازی است و باید در کمترین زمان ممکن تمام دشمنان را از بین برد و مرحله را به اتمام رساند.

سونیک یک خارپشت آبی رنگ است؛ ولی نه یک خارپشت معمولی، بلکه سریع‌ترین خارپشت جهان است. یکی از برجسته‌ترین قابلیت‌های سونیک سرعت آن است.هیچ موجودی نمی‌تواند سریع‌تر از آن حرکت کند. هنگامی که او هفت الماس آشوب را به دست می‌آورد، دیگر چیزی جلودار او نیست. با انتشار اولین عنوان در سال ۱۹۹۱، سونیک به عنوان نماد شانس‌بیار شرکت سگا چنان اوج گرفت که حتی مدتی قهرمان افسانه‌ای بازی‌های ویدئویی نینتندو، ماریو را هم پشت سر گذاشت. از آن زمان به بعد سونیک به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی تبدیل شد و مجموعه دارای فروشی بیش از ۸۰ میلیون نسخه می‌باشد.

شخصیت‌ها[ویرایش]

دکتر اگمن[ویرایش]

همیشه هر قهرمان خوب احتیاج به ۱ ضد قهرمان خوب هم دارد. روبوتنیک (Eggman) هم کسی هست که از ابتدا با سونیک و در مقابل او ایستاده. یک دانشمند چاق دیوانه که هر اختراعی می‌کند که بتواند سونیک رو شکست بدهد و الماس‌هایش را بدست بیاورد. زیرا با استفاده از هفت الماس می‌تواند مالک دنیا بشود و امپراتوری اگمن رابه وجود بیاورد. سونیک همیشه مانع کارهای وی می‌شود و اختراعات او همیشه در برابر سونیک شکست می‌خورد.

مایلز تیلز پراور[ویرایش]

تیلز یک روباه زرد رنگ است و بهترین و صمیمی‌ترین و همچنین اولین دوست سونیک است. او قابلیت ویژه‌ای دارد و آن هم پرواز کردن و ساختن وسایل الکتریکی مکانیکی است. تیلز بر خلاف دیگر روباه‌ها، دو دم دارد و می‌تواند پرواز کند و به منطقه‌ای که دست هیچ‌کس به آن نمی‌رسد دسترسی پیدا کند و به دیگران کمک کند. همچنین او خلبان تورنادو هواپیمای مخصوص سونیک است. نام او از واژهٔ (مایل بر ساعت) گرفته شده است که با اندکی تغییر miles prower یا miles peromer (مایلز پراور) خوانده می‌شود. او برای اولین بار در نسخهٔ سونیک خارپشت ۲ در سال ۱۹۹۲ که برای کنسول سگا جنسیس ساخته شده بود، به عنوان یار وفادار سونیک ایفای نقش کرد. همچنین شرکت سگا یک بازی بر اساس همین شخصیت دوست داشتنی ساخت به نام تیلز ادونچر که در همان سبک بازی‌های کلاسیک سونیک بود.

متال سونیک[ویرایش]

وقتی روبوتنیک نتوانست با روبات‌های سادهٔ خودش جلوی سونیک را بگیرد، از روی خصوصیات سونیک و دقیقاً به شکل خود سونیک یک روبات ساخت. یک روبات بسیار قوی بنام متال سونیک. در سال ۱۹۹۲ در بازی سونیک ۲ این قهرمان (ضد قهرمان) وارد سری سونیک شد.

اِیمی رز[ویرایش]

ایمی یک خارپشت صورتی رنگ است. ایمی دوست سونیک است و بیشتر اوقات همراه اوست. هر کس او را می‌بیند، فکر می‌کند او یک دختر بی‌دفاع است، ولی هیچ‌کس از چکش بزرگی که او پشت سر پنهان کرده، خبر ندارد. نام چکش او «پیکو پیکو» (Piko Piko) است. او برای اولین بار در نقش «رزی حقه باز» در بازی معروف سونیک‌سی‌دی ایفای نقش کرد. از نزدیک ترین دوستان او می‌توان به کریم و چیز اشاره کرد.

ناکلز اچیدنا[ویرایش]

ناکلز یک خارپشت یا نوعی خارپشت و موش‌کور ترکیب شده ویژهٔ استرالیایی قرمزرنگ به نام مورچه‌خورک است. او به مانند رقیبی برای سونیک می‌ماند که اولین بار در بازی سونیک خارپشت ۳ (۱۹۹۴) به دنیا معرفی شد. او در جزیره انجل به دنیا آمده‌است و وظیفه‌اش همانند اجدادش مراقبت از زمرد بزرگ است. او همانند سونیک بسیار سریع می‌دود و از قابلیّت‌های دیگر او می‌توان به پرواز به صورت سقوط آزاد ماهرانه اشاره کرد. دستکش‌های ناکلز بزرگ و بوکس مانند است.

شدو[ویرایش]

شدو همانند سونیک یک خارپشت است که به رنگ سیاه و خط های قرمز رنگ هست و مهارت‌های زیادی مانند غیب شدن، متوقف کردن زمان (در چند ثانیه)، سرعت بسیار زیاد و سوپر شدو و غیره دارد. شدو شخصیت بسیار جدی دارد و خیلی هم کم لبخند می‌زند و با کسی صحبت می‌کند. او دوست دارد که بیش‌تر اوقات تنها باشد و همیشه دوست دارد به قولی که به ماریا (نوهٔ پروفسور جرالد) داده، وفادار باشد و از مردم و همچنین کرهٔ زمین محافظت کند. شدو بر خلاف ظاهر و رفتارش بسیار خوش قلب و مهربان است. ماجراهای سونیک ۲ سکوی پرتابی برای معرفی او به دنیا بود. او دوست دارد کم آوازه باشد و در سایه‌ها قدرت خود را نمایان کند.

سیلور[ویرایش]

سیلور برای اولین بار در بازی سونیک ۲۰۰۶ رونمایی شد. قدرت‌های سیلور، پرواز، کنترل جاذبه اشیاع و ابر(super) شدن است.

او با گربه‌ای به نام بلیز در آینده زندگی می‌کرد تا اینکه موجودی مرگبار به نام ابلیس تمام دنیایش را نابود می‌کند و به گذشته بر می‌گردد. سیلور با بلیز هم به گذشته بر می‌گردند تا ابلیس را نابود کنند. در بازگشتشان با مفلیس مواجه می‌شوند و مفلیس گولشان می‌زند و می‌گوید سونیک ابلیس است. پس آن‌ها با سونیک می‌جنگند ولی بعد متوجه فریب مفلیس می‌شوند و با سونیک دوست می‌شوند. در نهایت بلیز جانش را فدا می‌کند و باعث زندانی شدن ابلیس می‌شود، ولی سیلور زنده می‌ماند و شدو هم مفلیس را زندانی می‌کند.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]