سوئدیش هاوس مافیا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
سوئدیش هاوس مافیا
Swedish house mafia 2.jpg
اطلاعات پس‌زمینه
خاستگاهاستکهلم، سوئد
ژانر
ساز(ها)
سال‌های فعالیت۲۰۰۸–۲۰۱۳
ناشر(ان)
همکاری‌های مرتبط
وبگاهswedishhousemafia.com
اعضای پیشین

سوئدیش هاوس مافیا یک ابرگروه موسیقی هاوس سوئدی بود که اعضای آن اکسول، استیو آنجلو، و سبسشن اینگروسو بود. گروه در اواخر سال ۲۰۰۸ شکل گرفت. این ابرگروه در جایگاه دهم رای‌گیری ۱۰۰ دی‌جی برتر سال ۲۰۱۱ مجله دی‌جی قرار گرفت و به "چهره های اصلی جریان موسیقی پراگرسیو هاوس" نامیده شدند. در ۲۴ ژوئن ۲۰۱۲، گروه از طریق وب‌سایتش اعلام کرد که اعضای گروه پس از "آخرین تور" از هم جدا خواهند شد، که در اولترا میامی ۲۰۱۳ در ۲۴ می ۲۰۱۳ به پایان رسید.

Swedish House Mafia یک گروه فوق العاده ی موسیقی سبک هاوس سوئدی می باشد که از AxwellSteve Angello و Sebastian Ingrosso تشکیل شده است. این گروه به طور رسمی در اواخر سال 2008 شکل گرفت، و رتبه ی دهم نظر سنجی 100 دی جی برتر سال 2011 را به خود اختصاص داد و به عنوان چهره ی اصلی موسیقی پراگرسیو هاوس نامیده شد. در سال 2012، آنها در نظر سنجی 100 دی جی برتر موفق به دریافت رتبه ی دوازدهم شدند. در تاریخ 24 ژوئن 2012، این گروه خبر جدا شدن آنها از یکدیگر را اعلام کرد.

آخرین اجرای آنها به تاریخ 24 مارس 2013 در Ultra Music Festival برمیگردد. از آن پس تا 5 سال بعد از جداییشان استیو آنجلو به صورت تکی کار کرد تا زمانی که اکسول و اینگروسو شروع به همکاری دو نفره کردند. و سرانجام در تاریخ 25 مارس 2018 این گروه با خبر سوپرایز کننده ی اتحاد دوباره شان برگشتند و در فستیوال سالیانه ی موسیقی Ultra در میامی ظاهر شدند.

پیش از تشکیل این گروه، این سه نفر از اواخر دهه ی 1990 تا اوایل دهه ی 2000 به عنوان دی جی های تکی کار می کردند. استیو آنجلو و اینگروسو به عنوان بچه هایی که باهم در استوکهولم بزرگ شدند شناخته شده اند و اغلب نیز با نام های مستعار در حرفه های اولیه ی خود همکاری می کنند. همکاری آنها با اکسول در دهه ی بعدی رخ داد که این دو دی جی یک دی جی سوئدی را به صورت اتفاقی در ملاقاتی کشف کردند.

در اواسط دهه ی 2000 اکسول، آنجلو و اینگروسو خودشان را با برپایی اجراهایی به همراه هم پیدا کردند و یک شخص دی جی سوئدی دیگر به نام دی جی اریک پریدز نیز برای برخی از اجرا هایشان به آنها پیوست. و مردم آنها را به عنوان چهار دی جی سوئدی می شناختند و این نام یعنی Swedish House Mafia نیز به صورت دهان به دهان توسط طرفداران چرخید و در اواخر سال 2008 به صورت رسمی پایه گذاری شد. اما چندی نگذشت که اریک پریدز از آنها جدا شد و خودش را "Control Freak" معرفی کرد و گفت که حتی با نزدیک ترین دوستانش هم نمی تواند همکاری کند و می خواهد در تاریخ نوامبر 2008 درست پس از تشکیل گروه از آن خارج شود.

آنها با هنرمندان مطرحی از جمله Pharrell WilliamsTinie TempahJohn MartinKnife Party همکاری داشته اند و ترک هایی از گروه Coldplay و Usher را نیز رمیکس کرده اند. همچنین در تاریخ 14 ژوئن 2012 آنها در کنار Calvin HarrisAlesso و Example اجرا داشته اند.


منابع[ویرایش]