سرج موناست

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
سرج موناست
زاده۱۹۴۵
درگذشته۵ دسامبر ۱۹۹۶(1996-12-05)
مونترآل، استان کبک
شغلروزنامه‌نگار، شاعر، نظریه‌پرداز تئوری توطئه
زبانفرانسه
ملیتکانادایی
شهروندکانادا

سرج موناست (به انگلیسی: Serge Monast)(۵–۱۹۴۵ دسامبر ۱۹۹۶) محقق روزنامه‌نگار، شاعر، مقاله‌نویس و تئوریسین نظریه توطئه بود. وی بیشتر بخاطر مطرح کردن وجود توطئه ای بنام "پروژه ی پرتوی آبی" و موضوعات مرتبط با آن در بین انگلیسی زبانان شناخته شده‌است. همچنین کارها و تحقیقات وی در بخش "تئوری‌های توطئه ماسونی" و "نظم نوین جهانی" در بین تئوریسین‌ها و علاقه‌مندان فرانسوی زبان محبوبیت دارد.

تئوری توطئه پروژه پرتوی آبی[ویرایش]

در سال ۱۹۹۴، سرج موناست با انتشار کتابی تحت عنوان "Project Blue Beam (NASA)" (پروژه پرتوی آبی (ناسا)) ادعا کرد اداره کل ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده آمریکا (ناسا) به کمک سازمان ملل متحد در پشت پرده حوادث جهان در تلاش برای پیاده‌سازی دین یا آئینی نوین با رهبری ضد مسیح (دجّال) هستند تا بتوانند نظم نوین جهانی را در پوشش شبیه‌سازی شده ظهور دوم مسیح به پیش ببرند.

دیگر نظریه پردازان تئوری توطئه در پیرو نظریه وی، وجود نشانه‌هایی از چنین توطئه ای را در فیلمنامه ای با عنوان "نیرویی خدایی" (The God Thing) به نویسندگی جین رادنبری را یادآور شدند که قرار بود به عنوان ادامه ای بر سری پیشتازان فضا ساخته و منتشر شود ولی این فیلمنامه هرگز به مرحله تولید نرسید. همچنین قسمت Devil's Due سریال پیشتازان فضا: نسل بعدی (سال ۱۹۹۱) نیز دلیلی دیگر بر وجود چنین پروژه توطئه آمیزی بیان شده‌است.

در سال ۱۹۹۵، سرج موناست دقیق‌ترین و پرجزئیات‌ترین کتاب خودش را تحت عنوان Les Protocoles de Toronto (6.6.6) منتشر کرد، او این اثر خود را با الهاماتی که از پروتکل بزرگان صهیون گرفته بود خلق کرد. در این کتاب سرج موناست بیان می‌دارد که گروهی فراماسونری تحت عنوان "گروه ۶٫۶٫۶" (عدد ۶۶۶ معروف به عدد وحش) با صرف بیش از ۲۰ سال، قدرت کافی برای ایجاد نظم نوین جهانی و کنترل ذهن اشخاص در جهان را بدست آورده‌اند.

مرگ[ویرایش]

موناست مدعی بود که از سال ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۶ پلیس و مقامات او را به جرم فعالیت در «شبکهٔ اطلاعات ممنوعه» تحت پیگرد قانونی قرار داده بودند. به همین جهت وی دو فرزند خود را از رفتن به مدرسه منع کرده بود و به آنها در خانه درس می‌داد. اما در سپتامبر سال ۱۹۹۶ دو فرزند وی تحت حضانت دولت قرار گرفته و به ایشان اجازه داده شد تا در مدرسه ادامه تحصیل کنند.

سرج موناست در دسامبر سال ۱۹۹۶ در سن ۵۱ سالگی در منزل خود دچار حمله قلبی شد و درگذشت. این حادثه دقیقاً یک روز پس از گذراندن شبی در بازداشت پلیس اتفاق افتاد.

دوستداران و طرفداران وی مدعی بودن مرگ وی حادثه ای شبه برانگیز و مشکوک بوده‌است. آنها ادعا کردند وی توسط نوعی سلاح روانی به قتل رسیده‌است با این منظور که تحقیقات وی را در راستای افشای توطئه "پروژهٔ پرتوی آبی" متوقف سازند.

بعدها در فیلم تئوری توطئه برای حلق کاراکتر Jerry Fletcher با بازی مل گیبسون از شخصیت وی وام گرفته شد.

منابع[ویرایش]

  1. "Qui veut savoir saura: mais qui veut ignorer, niera toutes les évidences qui lui seront apportées, fussent-elles des preuves indubitables!" Preface to le Corps mystique de l'antéchrist by René Bergeron. Notable enough quote to get onto French Wikiquotes.