سحام‌نیوز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
سهام نیوز
گونه وبگاه
خبرگزاری
در دسترس به زبانفارسی
مالکمهدی کروبی
بنیانگذار(ان)مهدی کروبی (دبیرکل حزب اعتماد ملی)
وبگاه
وضعیت کنونیفیلترینگ جمهوری اسلامی ایران

سهام نیوز وبگاه وابسته به مهدی کروبی است. سهام نیوز برگرفته از حروف ابتدای واژگان «سایت حزب اعتمادملی» است. در بهار سال ۱۳۷۸ مهدی کروبی با صدور حکمی آقای مهدی علی بابایی را به‌عنوان مدیر روابط عمومی حزب اعتماد ملی منصوب کرد. تا قبل از فعالیت مهدی علی بابایی بعنوان مدیر روابط عمومی حزب اعتماد ملی دارای یک سایت اطلاع‌رسانی بود. در اردیبهشت سال ۱۳۸۷ با پیشنهاد مدیر روابط عمومی، نام سهام نیوز برای پایگاه خبری حزب اعتماد ملی با پیشنهاد مهدی علی بابایی و تصویب مهدی کروبی انتخاب شد. نخستین سردبیر سایت حزب اعتماد ملی نیز خود مهدی علی بابایی بود که در ماه‌های اولیهٔ پس از وقایع انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۸۸ نیز همچنان مسئولیت ادارهٔ سایت را بر عهده داشت. سردبیر بعدی این وبسایت آقای محمد داوری و دوتن از همکارانش[چه کسی؟] به دلیل تلاش برای مستندسازی رویدادهای بازداشتگاه کهریزک دستگیر و به اتهام نشر اکاذیب به زندان محکوم شدند.[۱]

این وبگاه اخبار و بیانیه‌های مربوط به کروبی را گزارش می‌داد، هم‌چنین پس از حبس خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و همسرانشان سهام نیوز به عنوان وبگاه منبع از وضعیت مهدی کروبی بود.[۲] این وبگاه در حال حاضر در ایران فیلتر است.

از سرگیری فعالیت سایت رسمی حزب اعتماد ملی

در تیرماه ۱۳۹۶ طی حکمی از سوی رسول منتجب‌نیا، قائم مقام حزب اعتماد ملی مسئولیت سایت رسمی این حزب به کمیته روابط عمومی حزب اعتماد ملی واگذارشد. پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی حزب اعتماد ملی ایران به آدرس www.etemad-melli.com تنها پایگاه خبری رسمی وابسته به این حزب است که اخبار، بیانیه‌ها و مواضع حزب تنها از طریق آن اعلام خواهد شد. همچنین سامان سلیمانی مرند، فعال اصلاح‌طلب و مسئول امور رسانه‌ای روابط عمومی حزب اعتماد ملی به عنوان سردبیر این پایگاه تعیین و معرفی شد.[۳][۴] پیش از این پایگاه خبریِ سحام نیوز مواضع رسمی حزب اعتماد ملی را اعلام می‌کرد که با فیلتر شدن آن طی اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، هم‌اکنون بیشتر منعکس‌کننده مواضع خانواده مهدی کروبی است.

جستارهای وابسته

منابع

  1. «مادر یکی ازافشاکنندگان جنایات کهریزک بعد از بیست و یکماه سکوت خود را شکست». جرس. ۱۵ خرداد ۱۳۹۰. بایگانی‌شده از اصلی در ۸ ژوئن ۲۰۱۱. دریافت‌شده در ۹ ژوئن ۲۰۱۱.
  2. «پیام مهدی کروبی از حبس: می‌خواهند انتخاباتی فرمایشی و دستوری ترتیب دهند |. : سحام نیوز:». بایگانی‌شده از اصلی در ۷ ژوئیه ۲۰۱۲. دریافت‌شده در ۱۳ فوریه ۲۰۱۲.
  3. روزنامه ایران (۱۵ تیر ۱۳۹۶). «آغاز به کار سایت رسمی حزب اعتماد ملی». http://www.iran-newspaper.com. پیوند خارجی در |وبگاه= وجود دارد (کمک)
  4. خبرگزاری ایلنا (۱۴ تیر ۱۳۹۶). «سایت رسمی حزب اعتماد ملی مجدداً فعالیت خود را شروع کرد». http://www.ilna.ir. پیوند خارجی در |وبگاه= وجود دارد (کمک)

پیوند به بیرون