سایپا ۱۱۱

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
Saipa 111

از نخستین روزهای ورود پراید به خیابان‌های ایران، مدل هاچ بک این خودرو طرفداران خاص و متعصب خود را داشته و هنوز هم دارد . سایپا طی فیس لیفت‌های گوناگونی مدل صبا ( صندوق دار ) پراید را دگرگون کرد و انتخاب‌های متنوعی را برای مشتریان این مدل از پراید به وجود آورد . اما پس از گذشت مدت بسیاری از مونتاژ پراید نسیم ( هاچ بک ) هیچ تغییری در ظاهر این خودرو حاصل نشده بود تا این که پروژه‌ای تحت نام سایپا ۱۱۱ در اسفند سال ۱۳۸۶ در مرکز تحقیقات سایپا کلید خورد . خودروی سایپا ۱۱۱ در فروردین و خرداد ۱۳۸۷ کلینیک شد و پیش از آغاز مدل سازی با استقبال ۹۰ درصدی مردم در کلینیک این خودرو قرار گرفت . فعالیت‌های مهندسی این خودرو در خرداد و مرداد ماه ۱۳۸۷ پیگیری شد و نمونه سازی‌ها و آزمایش‌های گوناگون روی این خودرو در مهر ماه ۸۷ به پایان رسیدند .

تغییرات ظاهری[ویرایش]

عمده تغییرات قابل توجه مروارید را می‌توان در نمای عقب این خودرو مشاهده کرد .درب پنجم یا همان درب عقب خودرو که مشخصهٔ اصلی خودرو هاچ بک است در مروارید متحول شده .از جمله این تغییرات می‌توان به تغییر حالت کلی درب پنجم و تغییر حالت شیشه عقب، طراحی دوباره چراغ خطر، استفاده از چراغ مه شکن عقب، طراحی سپر جدید و چراغ‌های عقب جدید اشاره کرد . گلگیرهای عقب خودرو نیز دوباره طراحی شده‌اند . نمای جلو خودرو نیز شامل تغییراتی است اما چون این تغییرات را مدت‌ها قبل در سایپا ۱۳۲ دیده ایم، آن چنان که باید برایمان تازگی و جذابیت ندارد. اما تنها نکته نو، چراغ‌های جلو با قبلیت تنظیم زاویه نور (LEVELING) اشاره کرد .

این تغییرات پس از اعمال موجب شدند تا مرکز تحقیقات سایپا در مرحله تکمیل پروژه از استاندارد بودن تغییرات اعمال شده اطمینان پیدا کند، از این سو آزمایش‌های گوناگون روی مروارید آغاز شد .

این آزمایش‌ها شامل تست‌های روشنایی چراغ‌های جدید جلو و عقب و همچنین کارایی مه شکن عقب خودرو، آزمایش دید از عقب به دلیل طراحی شیشه عقب جدید، آزمایش ایمنی شیشه عقب جدید و آزمایش امنیت سپر جدید عقب می‌شدند . پراید 111 هم اکنون مورد استقبال جوانان قرار گرفته است.

تغییرات فنی[ویرایش]

مروارید به عنوان یک هاچ بک سایز کوچک، در نگاه اول و با توجه به استانداردهای جهانی باید خودرویی سبز و کم مصرف باشد، هر چند مسیر کنونی پراید نسیم هم نسبت به دیگر خودروهای موجود در بازار کم به نظر برسد اما آن چنان که باید توصیف گر ابعاد کوچک این خودرو با موتور کم حجم و سبک نیست .

از همین رو مرکز تحقیقات سایپا با افزایش ضریب درگ برای مروارید توانست این خودرو را به عنوان کم مصرف‌ترین خودرو در کلاس خودش در ایران و همچنین سبزترین خودرو کشور معرفی کند . برای اطمینان از موفقیت در انجام این پروسه نیز آزمون‌های آلایندگی و مصرف سوخت روی سایپا ۱۱۱ انجام شدند .

مروارید همچون دیگر برادرانش از پیشرانه ۱۳۲۳ سی سی با توان ۶۲٫۵ اسب بخار بهره می‌برد .

مصرف برون شهری مروارید ۵٫۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر، شهری ۹٫۵۵لیتر و ترکیبی ۶٫۸۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است و به سیستم کاهش آلاینده‌های خروجی اگزوز مجهز است .

جستارهای وابسته[ویرایش]