پرش به محتوا

سازمان آتش‌نشانی نیویورک سیتی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
جانشین رئیس سازمان آتش‌نشانی نیویورک سیتی در حین عملیات نجات در مرکز تجارت جهانی در پی حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱.

سازمان آتش‌نشانی نیویورک سیتی (به انگلیسی: New York City Fire Department یا Fire Department City of New York) مسئول حفاظت از شهروندان پنج بخش نیویورک سیتی و اموالشان در برابر آتش‌سوزی و خطرهای ناشی از آن، فراهم آوردن خدمات فوریت‌های پزشکی (Emergency Medical Services)، نجات فنی (technical rescue)، و همچنین مقابله با خطرات بیولوژیکی، شیمیایی و رادیواکتیو است. جایگاه اصلی این سازمان در مرکز متروتک، داون‌تاون بروکلین و آکادمی آموزشی آن در رندالز آیلند واقع است.

سازمان آتش‌نشانی نیویورک سیتی که بزرگ‌ترین سازمان آتش‌نشانی شهری در ایالات متحده و دومین سازمان آتش‌نشانی بزرگ در جهان پس از سازمان آتش‌نشانی توکیوست حدوداً ۱۱٬۰۸۰ افسر و آتش‌نشان ملبس و ۳٬۳۰۰ تکنسین فوریت‌های پزشکی و پیراپزشک ملبس دارد. این سازمان با چالش‌های متفاوت و غیر معمولی مواجه می‌شود. علاوه بر مهار آتش در ساختمان‌هایی که انواعشان از یک خانهٔ چوبی کوچک تا آسمانخراشهای غول‌آسا متفاوت است، وجود تعداد زیادی پل و تونل، پارک‌های بزرگ و نواحی جنگلی متعدد که می‌توانند شعله‌های یک حریق خارج از شهر را بیشتر برافروزند، و یکی از بزرگ‌ترین سامانه‌های قطارشهری جهان دشواری‌های این سازمان را بیشتر کرده‌است. اضافه شدن این چالش‌ها به حرفهٔ آتش‌نشانی که خود یکی از پیچیده‌ترین مشاغل است منجر به آن شده که به آتش‌نشان‌های نیویورک سیتی، لقب دلیرترین‌های نیویورک را بدهند.[۱]

منابع[ویرایش]

  1. مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «New York City Fire Department». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۱۸ ژوئیهٔ ۲۰۱۱.