رطوبت‌ساز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
یک رطوبت ساز در یک موزه
رطوبت‌ساز وسیله‌ای است برای تنظیم میزان رطوبت محیطی که معمولاً بیشتر در فضاهای صنعتی مانند دام‌داری سالن‌های پرورش قارچ و مرغداری و غیره استفاده می‌شود.
به تازگی استفاده از این دستگاه در مراکز خرید پاساژها و لابی هتل‌ها نیز به خصوص در مناطق گرمسیری و دارای آب و هوای گرم خشک نیز متداول شده‌است.
برخی از دستگاه‌های جدید رطوبت ساز تمام‌اتوماتیک با حسگر کنترل رطوبت و رطوبت‌سنج دجیتالی هستند.
دستگاه‌های تولید و تنظیم رطوبت کاربردهای متفاوتی در صنایع مختلف دارند، کار اصلی این دستگاه‌ها، تولید رطوبت و بخار با کیفیت‌های مختلف و به روش‌های متفاوت می‌باشد. رطوبت‌سازها کاربردهای مخصوص به خود را در مکان‌های متفاوت دارند،
سالن‌های کشت و پرورش قارچ، گلخانه، سردخانه، مرغداری، دامداری، انواع انکیباتور و آزمایشگاه و کارخانه‌های چای سازی و نساجی و البته انواع چاپخانه‌ها و هر جای که نیاز به رطوبت دقیق و تنظیم شده داشته باشد، مصرف کنندهٔ دستگاه‌های رطوبت ساز به حساب می‌آیند.
دستگاه‌های رطوبت ساز به سه نوع و گروه تقسیم می‌شوند؛ به عبارت بهتر سه نوع رطوبت ساز در دنیا تولید می‌شود:
  • رطوبت ساز پروانه‌ای (رطوبت ساز دیسکی)
  • رطوبت ساز نازِلی (شیلنگی)
  • رطوبت سازالتراسونیک
رطوبت سازهای پروانه‌ای برای تولید رطوبت در مرغداری‌ها، سالن قارچ، سردخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تفاوت رطوبت سازالتراسونیک با بخورهای تبخیری[ویرایش]

۱- اولتراسوندها این قابلیت را دارند که بتوانند بر خلاف بخورهای گرمایی، ایجاد ذرات بسیارریز کنند.

۲- دستگاه‌های بخور سرد کم صدا تر از نوع گرم هستند و مصرف انرژی برق در آن‌ها کمتر است و از آنجایی که بخار آنها سرد است، خطر سوختگی (به‌ویژه برای خردسالان) ایجاد نمی‌کنند.

۳- در برخی از دستگاه‌های اولتراسوند، آب سرد محل مناسبی برای تکثیر قارچ‌ها و باکتری‌ها می‌شود و از آن جایی که در بخور سرد قطرات آب به هوا پراکنده می‌شوند، این مواد زیان آور به همراه آب در فضای اتاق منتشر می‌شوند. رطوبت سازهای تبخیری از این قاعده مستثنا بوده‌اند.

۴- در رطوبت‌سازهای التراسونیک، باید مخزن را با «آب مقطر» پر کرد؛ و نمی‌بایست مواد متفرقهٔ دیگری را در داخل مخزن آب دستگاه آنها ریخت.[۱]

منابع[ویرایش]

  1. «دستگاه بُخور مفید است یا نه؟». مرکز کاردرمانی رشد. ۲۰۱۲-۰۱-۰۱. بازبینی‌شده در ۲۰۱۵-۰۳-۰۷.