رضا درویش

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

رضا درویش مدیر ورزشی اهل ایران است. که درحال حاضر مدیرعامل باشگاه پرسپولیس می‌باشد. پیشینه کاری او شامل مدیر عاملی باشگاه فوتبال سایپا می‌شود.

رضا درویش
زادهٔتهران، ایران
ملیتایران ایران
پیشهمدیر ورزشی

انتخاب او به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، انتقادهایی را از سوی رسانه‌های ورزشی ایران و برخی از پیشکسوتان پرسپولیس برانگیخت. در نمونه‌ای حسین کلانی به خبرگزاری مهر گفت: «فکر می‌کنم وابستگی او به آقای سجادی (وزیر ورزش) باعث شد تا به صندلی خیلی بزرگ و مهم فوتبال باشگاهی کشور برسد» و افزود که پرسپولیس از «چاله» به «چاه» افتاده‌است.[۱] در هنگامی که باشگاه پرسپولیس نیازمند ایجاد زیرساخت و سازمان‌دهی حرفه‌ای و تقویت تیم بزرگسالان بود، ایسنا دربارهٔ گزینش درویش به عنوان مدیرعامل پرسپولیس نوشت: «ارتباط خوبی هم میان او و برخی پیشکستوتان باشگاه برقرار است»؛ چیزی که بعداً یک مزیت بی‌ربط به مسائل مدیریتی باشگاهی حرفه‌ای دانسته شد.[۲]

پیشینهٔ اجرایی[ویرایش]

مدیریت پرسپولیس[ویرایش]

در ۲۳ دی ۱۴۰۰، رضا درویش در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری فارس، پس از گزینشش به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، اعلام کرد: «بنای ما و همه پرسپولیسی‌ها این است که دست به دست هم بدهیم تا به شکلی مشکلات باشگاه را حل کنیم». وی افزود: «مهمترین هدفم شادابی تیم و هواداران است».[۵]

گزینش وی به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، انتقادهایی را از سوی رسانه‌های ورزشی ایران و برخی از پیشکسوتان پرسپولیس برانگیخت. در نمونه‌ای حسین کلانی به خبرگزاری مهر گفت: «فکر می‌کنم وابستگی او به آقای سجادی (وزیر ورزش) باعث شد تا به صندلی خیلی بزرگ و مهم فوتبال باشگاهی کشور برسد» و افزود که پرسپولیس از «چاله» به «چاه» افتاده‌است.[۱][۶] در هنگامی که باشگاه پرسپولیس نیازمند ایجاد زیرساخت و سازمان‌دهی حرفه‌ای و تقویت تیم بزرگسالان بود، ایسنا دربارهٔ گزینش درویش به عنوان مدیرعامل پرسپولیس نوشت: «ارتباط خوبی هم میان او و برخی پیشکستوتان باشگاه برقرار است»؛ چیزی که بعداً یک مزیت بی‌ربط به مسائل مدیریتی باشگاهی حرفه‌ای دانسته شد.[۲] کمی پس از گزینش او به عنوان مدیرعامل پرسپولیس، او آشکارا از تمایل برای جذب «فقط» بازیکن آزاد خبر داد؛ در این دوران، بازیکنان باکیفیت آزاد نبوده‌اند و چنین اعلامیه‌ای از سوی وی، مورد نقد رسانه‌های ورزشی واقع شد. این اعلام وی، در حالی بود که رقیبان ایرانی پرسپولیس، همانند استقلال بازیکنان ملی‌پوش تحت قرارداد دیگر تیم‌ها را خریداری می‌کردند. وی برای جذب بازیکن از شرط «امکان جذب» نیز بهره برد و اعلام کرد صحبت مقدماتی با بازیکنان بر عهده وی نیست.[۷] محسن بنگر، بازیکن پیشین پرسپولیس نیز در واکنش به سخنان وی گفت: «مگر می‌توانید بازیکن در نیم فصل به‌صورت آزاد جذب کنید؟ مگر بازیکن با کیفیت در نیم فصل آزاد است که این‌طور می‌گویید؟، آقای درویش باید بداند که تیم نیاز به تقویت دارد».[۸]

منابع[ویرایش]

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ «طعنه تند پیشکسوت سرخ‌ها به مدیرعامل جدید | پرسپولیس با این انتخاب از چاله به چاه افتاد». همشهری آنلاین. ۲۰۲۲-۰۱-۱۳. دریافت‌شده در ۲۰۲۲-۰۱-۱۳.
  2. ۲٫۰ ۲٫۱ «رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس شد». ایسنا. ۲۰۲۲-۰۱-۱۲. دریافت‌شده در ۲۰۲۲-۰۱-۱۳.
  3. «بررسی سوابق مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس». باشگاه خبرنگاران جوان. ۲۲ دی ۱۴۰۰. دریافت‌شده در ۱۳ ژانویه ۲۰۲۲.
  4. «آغاز به کار رسمی مدیرعامل جدید پرسپولیس | پرسپولیس نیوز». پرسپولیس نیور. دریافت‌شده در ۲۰۲۲-۰۱-۱۳.
  5. «مدیرعامل جدید پرسپولیس: امیدوارم همه توقعات را برآورده کنیم/مهمترین هدفم شادابی تیم و هواداران است | خبرگزاری فارس». فارس. دریافت‌شده در ۲۰۲۲-۰۱-۱۳.
  6. «انتقاد کلانی از انتخاب درویش/ پرسپولیس از چاله به چاه افتاد | پرسپولیس نیوز». perspolisnews.com. دریافت‌شده در ۲۰۲۲-۰۱-۱۳.
  7. «پوزخند یحیی به "بازیکن آزاد اعلام کنید، می‌گیریم"». ورزش سه. ۲۰۲۲-۰۲-۰۷. دریافت‌شده در ۲۰۲۲-۰۲-۰۸.
  8. «بنگر: آقای درویش پرسپولیس نیاز به تقویت دارد». ورزش سه. ۲۰۲۲-۰۲-۰۸. دریافت‌شده در ۲۰۲۲-۰۲-۰۸.

پیوند به بیرون[ویرایش]

پیشین:
مجید صدری
رضا درویش
پرسپولیس

۱۴۰۰–اکنون
پسین:
-
آیکون خرد

این یک مقالهٔ خرد افراد است. می‌توانید با گسترش آن به ویکی‌پدیا کمک کنید.