راهنما:مقدمه‌ای بر تصویرها در ویرایشگر دیداری/۲

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


مقدمه
افزودن تصویر به ویکی‌پدیا

بارگذاری تصویر
ویکی انبار

درج تصویر
ارزش هزاران کلمه دارد

ویرایش جزئیات
دنبال چه چیزی هستم؟

نگارخانه‌ها
برای تعداد زیادی تصویر

خلاصه
بررسی آنچه آموختیدویکی‌انبار تصاویر را در خود دارد تا بتوان از آن‌ها در نسخه‌های زبانی مختلف ویکی‌پدیا و نیز پروژه‌های خواهر ویکی‌پدیا استفاده کرد.


برای بارگذاری یک تصویر تازه، ابتدا با کلیک کردن بر روی زبانهٔ «ویرایش» در بالای صفحهٔ یک مقاله، ویرایشگر دیداری را فعال کنید.


هرگاه نوار ابزار ویرایشگر دیداری پدیدار شد، روی دکمهٔ منوی Insert  کلیک کنید و گزینهٔ «رسانه» را انتخاب کنید. این گزینه یک پنجرهٔ دیالوگ را باز می‌کند که امکان بارگذاری و استفاده از تصاویر را به شما می‌دهد.


روی زبانهٔ «بارگذاری» کلیک کنید و یک تصویر را از روی رایانهٔ خود انتخاب کنید (می‌توانید نام پرونده را تایپ کنید یا یکی پروندهٔ تصویری را به داخل جعبه بکشید).


لازم است که یک توصیف برای تصویر وارد کنید تا اگر شخص دیگری خواست از آن تصویر در صفحه‌ای دیر استفاده کند، بتواند دریابد که تصویر پیرامون چه موضوع یا مفهومی است. این توصیف می‌تواند نسبت به آنچه در مقاله استفاده می‌کنید از جزئیات بیشتری برخوردار باشد؛ چرا که فقط به‌همراه تصویر در ویکی‌انبار ذخیره می‌شود. علاوه بر این، می‌توانید رده‌هایی را هم به تصویر خود اختصاص دهید تا به افراد دیگر در یافتن آن کمک کرده‌باشید.


با کلیک‌کردن بر روی دکمهٔ آبی «بارگذاری» در بالای پنجره، تصویر تازهٔ شما در انبار بارگذاری شده و سپس در مقاله درج می‌شود!


هشدار مهم: تصاویر موجود بر روی ویکی‌انبار نباید دارای حق تکثیر منتسب به هیچ شخصی به‌جز فرد بارگذاری‌کننده باشند و به‌محض این که بارگذاری شوند، برای استفاده به‌همراه انتساب به‌طور رایگان در اختیار همگان قرار می‌گیرند. (پروانه کریتیو کامنز). اگر شما مالک حق تکثیر تصویر نیستید، اما معتقد هستید که بارگذاری آن مصداق «استفادهٔ منصفانه» است، آن تصویر باید با کمک جادوگر بارگذاری در ویکی‌پدیا ذخیره شود؛ نه در ویکی انبار. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنما:مقدمه‌ای بر تصاویر با نشانه‌گذاری ویکی را ببینید.