راز (فیلم ۲۰۰۶)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
فیلم راز
TheSecretLogo.jpg
کارگردان(ها)درو هریوت
تهیه‌کننده(ها)راندا برن
پل هرینگتون
نویسنده(ها)راندا برن
فیلم‌بردارجوهان هال
نول جونز
مت کوپمانس
تدوین‌گردامیان کاربوی
دنیل کری
توزیع‌کننده(ها)پرایم تایم پروداکشن
تاریخ‌های انتشار
 • ۲۳ مارس ۲۰۰۶ (۲۰۰۶-03-۲۳)
مدت زمان
91 دقیقه
کشوراسترالیا
ایالات متحده
زبانانگلیسی
هزینهٔ فیلم$3.5 میلیون[۱]
فروش گیشه$65.6 میلیون[۲]

راز یک فیلم مستند استرالیایی-آمریکایی تولید شده در سال 2006 است [۳] که از مجموعه مصاحبه با افراد مختلف ساخته شده است تا این اندیشه جدید را اثبات کند که هر چیزی را که می خواهد یا نیاز دارید را می تواند با اعتقاد به یک نتیجه و تفکر بارها و بارها به آن و حفظ احساس مثبت و در نهایت جذب خواسته خودتان به دست آورید.

انتشار این فیلم پس از انتشار کتاب با همین نام ، مورد توجه چهره های رسانه ای همچون اپرا وینفری ، الن دی‌جنرس و لری کینگ قرار گرفت . همچنین به دلیل ادعاهای خود جنجال و انتقادهای زیادی دریافت کرده است و در برنامه های تلویزیونی مورد تسمخر قرار گرفته شده است.

خلاصه داستان[ویرایش]

راز ، که به عنوان یک فیلم خودیاری توصیف شده است ، [۴] [۵] از یک قالب مستند برای ارائه مفهومی با عنوان " قانون جذب " استفاده می کند. همانطور که در فیلم توضیح داده شده است ، فرضیه "قانون جذب" [۶] بیان می کند که احساسات و افکار می توانند حوادث ، احساسات و تجربیات را جذب کنند ، از عملکرد کیهان گرفته تا تعامل بین افراد در امور جسمی ، عاطفی و حرفه ای آنها. این فیلم همچنین حاکی از آن است که تمایل شدیدی توسط افراد در موقعیت های قدرت وجود داشته است تا این اصل مهم را برای عموم پنهان نگه دارند.[۷]

معلمان قانون جذب[ویرایش]

این فیلم شامل مصاحبه هایی با افرادی است که خود را به عنوان حرفه ای و نویسنده در زمینه های فیزیک کوانتومی ، روانشناسی ، متافیزیک ، مربیگری ، الهیات ، فلسفه ، امور مالی ، فنگ شویی ، پزشکی و توسعه شخصی توصیف می کنند که به آنها "معلمان راز" گفته می شود. برخی از آنها در وب سایتهای خود فیلم راز و ارتباط آنها را با آن تبلیغ می کنند. برخی از نمایش های مختصر افراد در مصاحبه های خود از "قانون جذب" صحبت نمی کنند ، بنابراین حمایت آنها از مفاهیم توسط بینندگان فرض می شود.

افرادی که به قانون جذب توجه می کنند و در این فیلم مصاحبه می شوند و بعداً در برنامه های تلویزیونی برجسته آمریکا حضور پیدا کرده اند ، جان آساراف ، [۸] مایکل بکویت ، [۹] جان دیمارتینی ، [۱۰] باب پراکتور ، [۱۱] جک کنفیلد ، [۱۲] جیمز آرتور ری ، جوزف ویتال ، [۱۳] لیزا نیکولز ، ماری الماس و جان گری . دیگر شرکت کنندگان در این فیلم که از اعتقاد جدی خود به قانون جذب صحبت کرده اند ، عبارتند از استر هیکس و جری هیکس [۱۴] (فقط نسخه اصلی) ، [۱۵] مایک دولی ، دیوید شیرمر و مارسی شیموف. مصاحبه‌شدگان دیگری که در این فیلم مصاحبه کرده‌اند و بدون استفاده از عبارت "قانون جذب" از دیدگاههای بسیار مشابهی برخوردار هستند عبارتند از : لی بروور (عضو هیئت مدیره WorldVuer ) ، هیل دووزکین ، باب دویل ، کتی گودمن ، موریس ای. گودمن ، جان هاگلین ، بیل هریس ، [۱۶] بن جانسون ، [۱۷] لورال لانژایر ، دنیس ویتلی ، نیل دونالد والش ، جان گری و فرد آلن وولف .

کتاب[ویرایش]

کتاب همراه با این فیلم توسط راندا برن با عنوان راز منتشر شد ( سایمون اند شوستر ، 2006). راز در دو قسمت از برنامه اپرا نمایش داده شد - و با رسیدن فیلم به شماره یک در نمودار DVD آمازون در مارس 2007 ، نسخه کتاب The Secret به لیست شماره یک در لیست پرفروش های New York Times رسید. در ماه های فوریه تا آوریل 2007 ، نسخه های کتاب و DVD نیز در آمازون ، بارنز و نوبل و بوردرز شماره 1 یا 2 بود. سایمون اند شوستر چاپ دوم 2 میلیون نسخه از The Secret را منتشر کرد - "بزرگترین سفارش برای چاپ دوم در تاریخ خود" ، [۱۸] در حالی که مجله تایم گزارش فروش سریع دی وی دی را از طریق کتابفروشی های عصر جدید و کلیساهای اندیشه نو ، از جمله کلیسای یکپارچه و مرکز معنوی بین المللی آگاپ نام برد. [۱۹] این کتاب نیز مانند فیلم ، به دلیل ادعاهای خود جنجال و انتقادهای زیادی را تجربه کرده است و در چندین برنامه تلویزیونی مورد بررسی و تمسخر قرار گرفته شده است. [۲۰]

تاریخ های انتشار[ویرایش]

اولین انتشار فیلم راز در 23 مارس 2006 با استفاده از فناوری Vividas از طریق اینترنت پخش شد. هنوز هم از طریق رسانه جاری (یا از طریق DVD در سایت رسمی فیلم) به صورت پرداخت به ازای هر بازدید مشاهده می شود. نسخه گسترده جدید "راز" در اول اکتبر 2006 به صورت عمومی منتشر شد.

همچنین ببینید[ویرایش]

منابع[ویرایش]

 1. "budget". The numbers. Retrieved 29 July 2013.
 2. "Gross". The numbers. Retrieved 29 July 2013.
 3. ""The Secret Banned Edition" Creative Commons License". Youtube.com. 13 August 2013. Retrieved 2 October 2013.
 4. Klein, Karin (13 February 2007). "Self-help gone nutty". Los Angeles Times. Archived from the original on 21 February 2007. Retrieved 13 January 2007.
 5. Adler, Jerry (5 March 2007). "Decoding The Secret". Newsweek. Retrieved 8 May 2008.
 6. American Heritage Dictionary
 7. «فیلم راز».
 8. "John Assaraf Neurogym Review & Brain-A-Thon Host". The Law Of Attraction. Retrieved 18 September 2017.
 9. "Michael Beckwith - The Law Of Attraction". The Law Of Attraction. Retrieved 18 September 2017.
 10. "Dr. John DeMartini - The Law Of Attraction". The Law Of Attraction. Retrieved 18 September 2017.
 11. "Bob Proctor - The Law Of Attraction". The Law Of Attraction. Retrieved 18 September 2017.
 12. "Jack Canfield: Success Principles Review". The Law Of Attraction. Retrieved 18 September 2017.
 13. "Joe Vitale - Law Of Attraction Practitioner Certification Review". The Law Of Attraction. Retrieved 18 September 2017.
 14. Salkin, Allen (25 February 2007). "Shaking Riches Out of the Cosmos". The New York Times. Retrieved 12 May 2007.
 15. ""Esther Hicks" explains the secret behind "The Secret."". Youtube.com. 28 April 2007. Retrieved 11 December 2012.
 16. "Meet Bill Harris John Gray (U.S. author)work=centerpointe.com". Archived from the original on 8 August 2014. Retrieved 11 December 2012.
 17. "Meet Ben Johnson". IslandGratitude.com. Retrieved 29 December 2019.
 18. Culora, Jill (4 March 2007). "A 'secret' Oprah Craze Hits New Yorkers". New York Post. Archived from the original on 29 September 2007. Retrieved 10 May 2007.
 19. Ressner, Jeffrey (28 December 2006). "The Secret of Success". Time. Retrieved 18 January 2007.
 20. CHRISTOPHER F. CHABRIS and DANIEL J. SIMONS, Fight ‘The Power’, The New York Times 24 September 2010.

خواندن بیشتر[ویرایش]

لینک های خارجی[ویرایش]