دیسکوس سلطنتی آبی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

دیسکوس سلطنتی

توضیحات مختصر[ویرایش]

خانواده: سیکلیده گونه: Symphysodon aequifasciata اندازه: 20 سانتی متر رژیم غذایی : گوشت‌خوار خوی : به خوبی چیزهای جدید را می‌آموزد. نیازمندی‌ها : دما 89/79 فارنهایت، پی هاش 7.5/6.1 محل جایگیری در آکواریوم: وسط و پایین سازش پذیری : زنده زاها، تترا‌ها، رازبوراها، دانیوها، بارب‌ها، گورامی‌ها، رنگین کمان ماهی، کوریدوراس‌ها، آنجل و دیگر ماهیان صلح جو.

دیسکوس سلطنتی آبی[ویرایش]

دیسکس سلطنتی آبی نوعی جدید از خانواده دیسکوس‌های آمریکای جنوبی است و این نوع دارای رنگ آمیزی زیبای آبی است.ر نگ آمیزی این خانواده دارای ثبات خاصی نیست و بر حالت و سرزندگی ماهی بستگی دارد و دیسکس از معروف‌ترین نوع ماهیان اکواریومی است.

محل زندگی[ویرایش]

محل زندگی دیسکس دارای آب‌های بدون سایه همراه با شاخه و پوشش متراکم است واین محل زندگی باید در درون اکواریوم فراهم شود.تمام نیازمندی‌ها از قبیل دما، سختی، و درجه پی هاش باید تحت کنترل باشد. قلمرو خود را در هنگام تولید مثل محافظت می‌کند. بهتر است که برای تولید مثل زوجی را انتخاب نموده یا 6 عدد از از دیسکس‌های جوان را انتخاب نموده و بگذارید که خود جفت‌گیری کند.

جفت گیری و تخم ریزی[ویرایش]

برای تخم ریزی یک سطح کج مثل تخته سنگ یاچوب از قبل تایین شده را انتخاب می‌کنند. پدر و مادر را نبایید از بچه‌ها جدا نمود و بچه‌ها از ماده مخاطی روی بدن پدر و مادر استفاده می‌کنند. باید ازقبل غذای بچه‌ها ( میگو )را اماده کرد.