دوورا (مورتال کامبت)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

دوورا (به انگلیسی: D'Vorah) یکی از شخصیت‌های جدید بازی مبارزه‌ای مورتال کامبت است که برای نخستین بار در نسخهٔ دهم ظاهر شد. وی در خط داستانی، به خدای خورشید یعنی کوتال کان خدمت می‌کند. دووراه یک موجود دو گونه است، اذغامی از حشره و انسان. پس می‌توان گفت که دووراه، یک حشرهٔ انسان‌نما است. این فرد، یک زن از گونهٔ Kytinn است و به عنوان وزیر کوتال کان معرفی شده است. از خدمات او به کوتال کان می‌توان کمک در جنگ داخلی کوتال کان با ملینا را نام برد.

جعبه اطلاعاتی شخصیت: |نام=د,وورا |گونه=kytinn |زادگاه=دنیای خارجی |همدستان=رپتایل-فرا/تور-ارماک-ارون بلک-کوان چی-شینوک |توانایی ها=دو بال پشت کتف هایش دارد که به او اجازه پرواز می دهد-چهار بازو ی شاخک مانند-پرتاب اسید از دست و دهان-تولید حشراتی گوشت خوار و سمی از جمله:عنکبوت،کرم،مگس،زنبور و... از شکم-تولید تار عنکبوت

وضعیت ظاهری[ویرایش]

ظاهر کلی دی وورا، مانند مخلوطی از طراحی چند حشره است. چشمانش، از نوع مرکب، مانند چشمان مگس است. ساقبندهای فلزی به پا می‌کند، که با جواهرات و سنگ‌های قیمتی آراسته شده‌اند. پاهای او مثل حشرات، بند بند است. لب او سبز رنگ است و روی سرش، خالکوبی یک حشره به چشم می‌خورد. دووراه مویی ندارد، و دو گوشهٔ لبش، یک پارگی بلند دارد. حشراتی پرنده به دور او در حال گردشند. دووراه دارای دو بال است، که قابلیت پرواز کردن را به وی می‌دهد. همچنین وی دارای چند شاخک در پشت خود است که برای حملات از آن استفاده می‌کند. دندان‌های تیز او، ثابت می‌کند که دوورا گوشت‌خوار است. دووراه از مچ بند فلزی استفاده می‌کند، که هم برای دفاع و هم برای هم حمله‌های سریع کاربرد دارد. دوورا، سینه بندی به دور گردن خود آویخته است، که چند جای آن از سنگ‌های کمیاب و قیمتی تشکیل شده است.