دوشاخ (دوچرخه)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
یک دوشاخ تعلیقی دوچرخهٔ کوهستان و ترمز دیسکی

دوشاخ (به انگلیسی: Bicycle fork) قطعه‌ای از دوچرخه است که چرخ جلو را به بدنه متصل می‌کند.

دوشاخ معمولاً از دو تیغه تشکیل شده‌است که در بالا توسط تاج دوشاخ به هم وصل می‌شوند. تاج دوشاخ در بالا به لولهٔ فرمان متصل می‌شود؛ لوله فرمان به کرپی فرمان و کرپی به فرمان دوچرخه وصل می‌شود.

در اغلب دوشاخ‌های تعلیقی، قسمت پایین‌شان که روی میل توپ چرخ سوار می‌شود، در بالا با یک قوس به هم متصل می‌شود. این قوس معمولاً جلوی دوشاخ قرار می‌گیرد. طراحی بعضی برندهای دوشاخ مانند مانیتو به گونه‌ای است که قوس در سمت عقب قرار می‌گیرد.

دوشاخ‌ها معمولاً در ۲ گروه خشک و تعلیق‌دار دسته‌بندی می‌شوند. دوشاخ خشک (یا صلب) روی دوچرخه‌های کورسی، سایکل توریسم یا شهری نصب می‌شود و از مزایای آن می‌توان به وزن کم‌تر و عدم نیاز به سرویس و نگهداری اشاره کرد. دوشاخ‌های تعلیق‌دار بیشتر روی دوچرخه‌های کوهستان (مسیرهای ناهموار) نصب می‌شوند و انواع مختلفی مثل فنر لول، روغنی و بادی دارند. این دوشاخ‌ها نسبت به دوشاخ خشک وزن بیشتری دارند و نیاز به سرویس سالانه، تعویض روغن و تنظیم باد دارند. انواع رده‌بالای این دوشاخ‌ها قابلیت قفل شدن دارند که آن‌ها را برای استفاده در هر دو نوع مسیر ناهموار و جاده‌های کفی مناسب می‌سازد.

روانکاری پوسته دوشاخ ها با روغن یا گریس میباشد

سرویس دوشاخ های پوسته گریسی[ویرایش]

سرویس این دوشاخ ها ساده است و میتوان از گریس لیتیومی برای سرویس این دوشاخ ها استفاده نمود

سرویس دوشاخ های پوسته روغنی[ویرایش]

روغن دوشاخ میبایست در زمان معینی تعویض گردد. این عدد برای دوچرخه سواری حرفه‌ای و مورد استفاده در مکان هایی که گرد و خاک و ذرات معلق زیاد باشد باید در عرض ۶ ماه روغن پوسته دوشاخ تعویض گردد ولی برای استفاده های آماتوری و نیمه حرفه ای این عدد به ۱ سال میرسد.(روغن دمپر هیدرولیک نیازی به تعویض ندارد)

روغن کمک فنر (fork oil)

مناسب ترین روغن برای دوشاخ می‌باشد ولی متاسفانه در ایران کمیابند و برای سرویس دوشاخ گزینه های جایگزینی هم وجود دارند ولی گزینه های جایگزین مناسب دمپر هیدرولیک دوشاخ نمیباشند.

(جایگزین ها به ترتیب سازگاری با دوشاخ دوچرخه نوشته شده اند)

1-روغن هیدرولیک

در سرویس دوشاخ میتوان از ویسکوزیته vg32 یا vg46 میتوان استفاده کرد. توجه این روغن مناسب دمپر هیدرولیک دوشاخ نمیباشد و فقط مناسب پوسته دوشاخ میباشد.

2-روغن دنده (روغن گیربکس)

این روغن در گیربکس خودرو ها بکار میرود و افزودنی های آن موجب میشود تا باعث خورده شدن دوشاخ نشود و میتوان از نوع 75W80 آن برای دوشاخ استفاده کرد.توجه این روغن مناسب دمپر هیدرولیک دوشاخ نمیباشد و فقط مناسب پوسته دوشاخ میباشد.(این روغن گرانروی (ویسکوزیته) زیادی دارد و به اندازه‌ی کافی در لابه لایه قطعات قرار نمیگیرد.)

منابع[ویرایش]