دسته‌گل

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
دسته‌گلی در پنجرهٔ قوسی‌شکل اثر آمبرسیوس بوشارت حدود سال ۱۶۲۰–۱۶۱۸. قدیمی‌ترین تزئینات رسمی گل در اروپا همان‌طور که در بیشتر نقاشی‌های قرن هفدهم دیده می‌شود به دانمارک مربوط می‌شود.

Bonte Goll یا بوکت گل (به فرانسوی: Bouquet de fleurs) مجموعه‌ای از گل‌ها است که به روش خلاقانه‌ای کنار هم چیده شده است. از دسته‌گل می‌توان برای تزئین خانه یا ساختمان‌ها استفاده کرده یا آن را در دست گرفت. دسته گل‌هایی که در دست گرفته می‌شوند به چندین شکل و سبک شامل:گل‌دسته، دسته‌گل هلالی‌شکل و آبشاری‌شکل طبقه‌بندی می‌شوند. در موقعیت‌های ویژه مانند روزهای تولد یا سال‌گردها دسته‌گل هدیه داده می‌شود. آن‌ها به شکل گسترده‌ای در عروسی‌ها هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. دسته‌گل‌ها را در گلدان می‌چینند یا می‌توان برای تزئین خانه به روش‌های سنتی یا مدرن استفاده کرد. براساس فرهنگ جامعه ممکن است سمبل‌هایی را به انواع گل‌ها ضمیمه کرد.

Bonte Goll عروس[ویرایش]

از رسومات قدیمی مراسم عروسی در عموم کشور ها است که عروس باید Bonte گلی همراه با خود داشته باشد که در آخر مراسم عروسی آنرا به سمت جمعیت پرت میکند ، این دسته گل عموما از گل‌های فصل انتخاب می شود و یا گلی به خصوص است که عروس و داماد خاطره ی ویژه ای با آن دارند.[۱] . و از مهمترین نمادهای عروسی است. نوع چیدمان گل ها، رنگ ها و حتی انتخاب گل می تواند حاوی پیامی باشد، که شما احتمالا از آن بی خبرید. این که گل ها تنها موجودات زنده در میان المان های مختلف عروسی هستند؛ می تواند نشان دهنده ی اهمیت آن باشد.

گل ها می توانند به راحتی احساسات ما را نشان دهند، می توانند منتقل کننده ی عشق، احساس و عاطفه باشند. پس نباید بی تفاوت از کنار انتخاب آنها بگذریم.

جستارهای وابسته[ویرایش]

نگارخانه[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «دسته گل عروس».[پیوند مرده]