دث‌استروک

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از دت استروکر (کمیک))
پرش به ناوبری پرش به جستجو
دث استروک (لمس مرگ)
Deathstroke Vol 2 8.png
ناشر

دی‌سی کامیکس
اولین حضور

تایتان‌های نوجوان شمارهٔ ۲ (دسامبر ۱۹۸۰)
ساخته شده توسط

مارو وولفمن
جورج پرز
نام کامل اسلید ژوزف ویلسون
گونه انسان
جهان زادگاه زمین
وابستگی به تیم نیروی زمینی ایالات متحده
لیگ بی‌عدالتی
جوخه خودکشی
انجمن سری شروران بزرگ
لیگ قاتلان
توانایی‌ها
  • قدرت، سرعت، چابکی و استقامت ابرانسانی
  • استاد هنرهای رزمی و مبارزات تن‌به‌تن
  • شمشیر زنی حرفه‌ای
  • دسترسی به تجهیزات با فناوری بالا
  • استاد فنون استراتژیست

دث استروک (تلفظ صحیح: دِتس تِروک) یا ضربه مرگبار(به انگلیسی: Deathstroke) با نام اصلی اِسلِید ژوزف ویلسون، یک شخصیت خیالی شرور بزرگ در کتاب‌های کامیک آمریکایی منتشر شده توسط دی‌سی کامیکس است. شخصیت دث استروک توسط مارو وولفمن و جورج پرز خلق شده‌است که برای اولین بار، در شمارهٔ ۲ مجلهٔ تایتان‌های نوجوان در دسامبر ۱۹۸۰ معرفی شد. وی از دشمنان اصلی بتمن و تایتان‌های نوجوان است. اسلید ویسلون پیش از انتخاب نام دث استروک برای خود و تبدیل شدن به شخصی شرور و ضد قهرمان،مامور اطلاعات استرالیا بوده است.

اسلید ویلسون: ترمیناتور[ویرایش]

وی ابتدا در کمیک‌ها با نام ترمیناتور حضور می‌یافت ولی با اکران فیلم ترمیناتور با بازی آرنولد شوارتزنگر به دلیل جلوگیری از اشتباه گرفتن شخصیت‌ها تصمیم بر این شد که نام وی دث استروک بماند

حضور در سریال پیکان[ویرایش]

او دوست الیور کویین در جزیره‌ای دور افتاده بود که در آن گیر افتاده بود. دشمنان او در نزدیکی ویلسون موشک کوچکی را منفجر کردند که در این حین سمت چپ بدنش دچار سوختگی شد. الیور که زمانی زندانی دشمنانش بود از این موضوع خبر دار شد که در دریایی که در آن نزدیکی بود زیر دریایی ای به گل نشسته مربوط به دوران جنگ جهانی دوم وجود دارد که درونش دارو ای به نام میراکورو (معجزه به زبان ژاپنی) است که می‌تواند هر بیماری ای را درمان و از فرد ابر سرباز بسازد. آنها به صورت مخفیانه به آن زیر دریایی نفوذ کردند و آن دارو را پیدا و به ویلسون تزریق کردند. آن‌ها که از عوارض جانبی میراکورو (دارو) خبر نداشتند فکر کردند که مرده. او داد می‌زد و بعد از چند ثانیه بیهوش شد و از چشمانش خون جاری شد. سپس بیرون رفتند و دیدند افراد دشمن دور تا دور شان را محاصره کردند و شادو (معشوقهٔ ویلسون) کشته شد. بعد از مدت‌ها ویلسون به هوش آمد و جنازهٔ شادو را دید و فکر کرد که تقصیر الیور است و به جنگ با او پرداخت. الیور تیری در چشم چپ او فروکرد و او بیهوش شد. بعد از مدت‌ها او الیور را پیدا می‌کند وبا نام دث استروک با او می‌جنگد. او گروهی مثل خودش را درست کرد که یکی از آن‌ها معشوقهٔ خواهر الیور بود. آن‌ها به کمک استار لبز درمانی پیدا کردند و به این افراد تزریق کردند. اما از آنجا که ویلسون زرهی سخت و مقاوم داشت نمی‌توانستند به او تزریق کنند. . در آخر الیور به سختی او را شکست داد و به درون زندانی مخفی درون جزیره انداخت.

وی در قسمت ۱۴ فصل سوم با نیرنگ مالکوم مرلین آزاد می‌شود ولی الیور و تیا (خواهر الیور) به سختی او را شکست داده و دوباره به زندان برمی‌گردانند.

در قسمت ۸ فصل پنجم سریال ارو اسلید به صورت توهمی از سوی دامینیتورها در رویاهای ابرقهرمانان ظاهر می‌شود که به ترتیب توسط سارا لنس و الیور کشته می‌شود.

در قسمت آخر فصل پنجم سریال نیز الیور که در مبارزه با آدریان چیس و نجات پسرش درمانده مانده‌است برای کمک به سراغ اسلید می‌آید و متوجه می‌شود اثر داروی میراکورو از بین رفته‌است. الیور اطلاعاتی از پسر اسلید به وی می‌دهد و از وی برای نجات پسرش کمک می‌خواهد. اسلید به وی کمک می‌کند و بعد از جزیره نجات پیدا می‌کند

در فصل ششم اسلید سخت به دنبال یافتن پسرش است و از الیور برای اینکار کمک می‌طلبد ولی متوجه می‌شود پسرش باند تبهکاری مخصوص خود را تشکیل داده و سرکشی می‌کند. سرانجام اسلید در نامه‌ای به الیور می‌گوید که می‌خواهد تلاش کند هر دو پسرش را پیدا کند.

مانو بنت در سریال پیکان در نقش دث استروک ظاهر شد. از آنجا که کمپانی دی سی در پی حضور دث استروک در سینما (در فیلم بتمن یا فیلم اختصاصی خود وی) بود استفاده از این شخصیت را در سریال پیکان ممنوع کرد.

حضور در دنیای سینمایی دی سی[ویرایش]

در اوت ۲۰۱۶ بن افلک ویدیویی از نمایش آزمایشی این شخصیت با بازی جو منگنیلو منتشر کرد. زمزمه‌هایی مبنی بر حضور وی در فیلم بتمن به عنوان شخصیت منفی به گوش می‌رسید تا اینکه اعلام شد قرار است فیلمی اختصاصی از این شخصیت ساخته شود.

سرانجام دث استروک در صحنه پس از تیتراژ فیلم لیگ عدالت به همراه لکس لوتر حضور یافت.

منابع[ویرایش]

.