کمربند دبلیودبلیوئی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
قهرمانی دبلیودبلیوئی
WWE Championship

کمربند دبلیودبلیوئی
کمربند کنونی قهرمانی دبلیودبلیوئی
زادروز


کمربند قهرمانی دبلیودبلیوئی (به انگلیسی: WWE Championship) یک عنوان قهرمانی دبلیودبلیوئی در شرکت ترویج کشتی حرفه‌ای، دبلیودبلیوای می‌باشد که در زمان دبلیودبلیودبلیواف سابق با نام دبلیودبلیودبلیواف قهرمانی سنگین وزن جهان در سال ۱۹۶۳ به وجود آمد؛ و قدیمی‌ترین و معتبرترین عنوان قهرمانی این شرکتست.

عنوان قهرمانی دبلیودبلیوئی و قهرمانی سنگین وزن جهان از دسامبر ۲۰۱۳ با هم ادغام شدند. و حالا دوباره نام آن به قهرمانی دبلیودبلیوئی بازشته است.

داستان تشکیل[ویرایش]

در سال ۲۰۰۲ پس از ادغام دو کمپانی دبلیودبلیواف و دبلیوسی‌دبلیو کمربندهای قهرمانی دبلیودبلیواف و قهرمانی دبلیوسی‌دبلیو هم با هم ادغام شدند و کمربند قهرمانی جدیدی با نام دبلیودبلیوئی اندیپاستد چمپیونشپ به وجود آمد ، این کمربند از سال ۲۰۰۳ رسماً کارش را در بالاترین سطح آغاز کرد و تا سال ۲۰۰۶ به فعالیتش ادامه داد ، در نهایت پس از ۳ سال و چند ماه کمربند قهرمانی دبلیودبلیوئی جایگزین این کمربند شد، این کمربند نیز فقط ۷ سال دوام آورد و در جریان مسابقات قهرمان در مقابل قهرمان در نهایت در سال ۲۰۱۳ با کمربند قهرمانی سنگین وزن جهان ادغام شد. ماجرا از این قرار بود که سی ام پانک قهرمان دبلیو دبلیو ای شد و با کمربند از استادیوم به سمت شیکاگو رفت. سپس قرار شد کمربند دیگری را درست کنند. جان سینا قهرمان آن کمربند شد. پس از بازگشت سی ام پانک به کمپانی قرار شد مسابقه ای بین این دو برگذار شود که سی ام پانک برنده شد و ماجراهایی به همراه داشت. و کمربند جدیدی یعنی کمربند قهرمانی دبلیودبلیوئی سنگین وزن جهان تبدیل شد و حالا دوباره نام آن به قهرمانی دبلیودبلیوئی بازشته است.

قهرمانان[ویرایش]

File:b|قهرمان کنونی دین امبروز

مسابقات قهرمانی دبلیودبلیوئی سنگین وزن جهان نخستین بار با نام قهرمانی جهان در سال ۱۹۶۳ در دبلیودبلیواف معرفی شد. در مسابقه افتتاحیه این قهرمانی بادی راجرز پیروز شد و نخستین کسی که قهرمان این کمربند شد لقب گرفت ، در مجموع ۴۴ قهرمان رسمی مختلف برای این قهرمانی وجود دارد. [۱] طولانی ترین حاکم این قهرمانی برونو سامارتینو نام دارد که از ۱۷ مه ۱۹۶۳ تا ۱۸ ژانویه ۱۹۷۱ ، در مجموع ۲،۸۰۳ روز (۷ سال و ۸ ماه و ۱ روز) مدت زمان تصاحب سامارتینو بر این عنوان بود. همچنین برونو سامارتینو دارای رکورد طولانی ترین حضور در استوری تصاحب کمربند قهرمانی را دارد که ۴،۰۴۰ روز است.[۲] کوتاه‌ترین قهرمانی از آن آندره د جاینت است که رسماً نگهداری قهرمانی به مدت ۳۰ ثانیه بود. جوانترین قهرمان کمربند براک لزنر می باشد که وی در سن ۲۵ سالگی این کمربند را بدست آورد و مُسن‌ترین قهرمان این کمربند نیز وینس مک‌من می باشد که وی در سن ۵۴ سالگی قهرمان کمربند شد. ریک فلیر با 16 بار کسب قهرمانی رکورد دار از این نظر می باشد.

در حال حاضر دین امبروز قهرمان کمربند می باشد . [۳]

منابع[ویرایش]

  1. "WWE Championship Title History". WWE. Retrieved 2008-10-17. 
  2. "Bruno Sammartino". WWE. Retrieved 2014-11-09. 
  3. "Current Champion". WWE. Retrieved 2014-11-09. 

ویکی‌پدیا انگلیسی