مؤسسه آموزش عالی نبی‌اکرم

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از دانشگاه نبی‌اکرم)
پرش به: ناوبری، جستجو
نبی اکرم تبریز
تأسیس 1375
نوع دانشگاه غیرانتفاعی
مکان تبریز
وب‌گاه www.ucnama.ir

www.ucna.ac.ir

مؤسسهٔ آموزش عالی نبی‌اکرم بزرگ‌ترین مؤسسهٔ آموزش عالی در شهر تبریز، استان آذربایجان شرقی و شمال‌غرب ایران است که در سال ۱۳۷۵ خورشیدی با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأسیس شده و از سال‌تحصیلی ۱۳۷۶-۱۳۷۷ خورشیدی با پذیرش ۲۵ نفر دانشجو در رشته‌های کتابداری و اطلاع‌رسانی و مترجمی زبان انگلیسی شروع به فعالیت کرده‌است.[۱][۲]

چشم‌انداز آینده موسسه آموزش عالی نبی‌اکرم(ص[ویرایش]

این موسسه آموزش عالی با تکیه بر توان فکری و عملی و خلاقیت بالای اعضای هیئت علمی، مدیران و کارشناسان، مصمم است در زمینه توسعه رشته‌های منحصربفرد و نیز موردنیاز آینده جامعه گام بردارد. این موسسه آموزش عالی به دنبال توسعه آموزش جامعه محور و تربیت دانشجویانی است که علاوه بر داشتن تخصص‌های علمی بالا، دارای قدرت کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری بسیار بالایی بوده و از انگیزه و تعهد اخلاقی و مسئولیت‌پذیری ممتازی نسبت به جامعه بشری برخوردار باشند. ما مطمئن هستیم در سایه ایجاد محیطی با نشاط و حمایتی برای دانشجویان و بکارگیری یک مدیریت استراتژیک، دانشی و مشارکتی و ارتقاء مستمر کیفیت آموزش و توسعه ارتباطلات علمی و پژوهشی با مراکز تحقیقاتی و آموزشی ممتاز دنیا در چند سال آینده از لحاظ نوآوری در خدمات آموزش عالی برترین موسسه آموزش عالی در بین دانشگاه‌های منطقه خواهیم بود.

فعالیت‌های علمی-آموزشی[ویرایش]

این موسسه آموزش عالی در قالب سه مجموعه گروه‌های فنی و مهندسی، علوم انسانی، هنر و 9 گروه آموزشی، دارای 8 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، 15 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و 8 رشته در مقطع کاردانی فعالیت خود را ادامه می‌دهد. این موسسه آموزش عالی رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT) را با مشارکت دانشگاه علم و صنعت ایران برای اولین بار در منطقه شمال‌غرب کشور ایجاد کرد. پس از کسب موفقیت در مقطع کارشناسی ارشد و پذیرش دانشجو برای اولین بار در منطقه شمال‌غرب کشور نیز اقدام نمود و اینک از جهت فناوری‌های پیشرفته در منطقه آذربایجان یکه‌تازی می‌کند.

ماموریت موسسه آموزش عالی نبی‌اکرم(ص)[ویرایش]

موسسه آموزش‌عالی نبی‌اکرم(ص) به‌عنوان یک مرکز آموزش عالی غیردولتی با مجوز و نظارت وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران از سال 1375 تاسیس و هم اکنون در قالب سه دانشکده‌ی: فنی و مهندسی، علوم انسانی و هنر، در مقاطع: کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد نیروی انسانی متخصص، با مهارت، کارآفرین و مسئولیت‌پذیر برای مشارکت در روند توسعه ایران اسلامی تربیت می‌کند.

ماموریت موسسه آموزش عالی نبی‌اکرم(ص)، نوآوری و پارادایم‌سازی در نظام آموزش عالی کشور است. در نگاه ما نوآوری یعنی خلق ارزش‌افزوده‌‌ی منحصربفرد و متمایز برای تمام ذینفعان اصلی موسسه.

ما نوآوری را در تمام ارکان موسسه اعم از ماهیت سازمان، محتوا و فرآیند برنامه‌های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و پشتیبانی و کلیه زیرسیستم‌های دانشگاهی، بصورت عینی و عملی بروز می‌دهیم.

الگو‌های نوآورانه و منحصربفرد موسسه، با ارائه ارزش‌افزوده‌ی متمایز، تجربه‌ای ممتاز، نشاط بخش و منفعت‌زا برای کلیه‌ی ذینفعان موسسه فراهم می‌کند.

فضای سازمانی ما که آکنده از نشاط و پویایی و سرشار از تعهد و مسئولیت‌پذیری سرمایه‌های انسانی است، در سایه بکارگیری الگوی سازمان‌های استراتژیک و یادگیرنده، محل زایش ایده‌های خلاقانه می‌باشد.

ما عمیقا به این نکته توجه داریم که هرگونه تلاش نوآورانه تمایزبخش و ارزش‌آفرین تنها در بستر پارادایم حاکم بر عصر جدید- سیستم‌های هوشمند اطلاعاتی و ارتباطی-نتیجه‌بخش خواهد بود.

ارزش‌های سازمانی موسسه آموزش عالی نبی‌اکرم(ص)

· خلاقیت و نوآوری اصلی‌ترین عامل حیات و بقای سازمان

· صداقت و راستگویی بهترین ویژگی نیروی انسانی موسسه

· همکاری، همیاری و مشارکت پشتوانه پیشبرد فعالیت‌ها

· احترام متقابل و صمیمیت، پیوند دهنده نیروی انسانی برای کار گروهی

· احترام به قانون و مقررات عامل حفظ سازمان

· کیفیت محوری در کلیه فعالیت‌ها مهمترین عنصر در جلب رضایت جامعه هدف

· سخت‌کوشی و ارتقای بهره‌وری عامل تعالی سازمان

جستارهای وابسته[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «مؤسسه آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی نبی‌اکرم». اتحادیهٔ دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی غیرانتفاعی-غیردولتی ایران. بازبینی‌شده در ‌۱۹ نوامبر ۲۰۱۲. 
  2. «دربارهٔ ما». وب‌گاه مؤسسهٔ آموزش عالی نبی‌اکرم. بازبینی‌شده در ‌۱۹ نوامبر ۲۰۱۲.