دانشکده فنی سروش اصفهان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
دانشگاه فنی و حرفه‌ای مرکز سروش اصفهان
تأسیس ۱۳۷۳
نوع سراسری (دولتی)، دانشگاه فنی و حرفه‌ای
رئیس محمد شهبازی
معاون آموزشی غلام رضا تقدیسی
دانشجویان ۱۰۰۰ نفر
مکان اصفهان
وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری
وب‌گاه www.srtc.ir

دانشکده فنی سروش اصفهان، یکی از دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای اصفهان است. این دانکشده اکنون زیر نظر وزارت علوم وتحقیقات است.

تاریخچه[ویرایش]

دانشکده و مرکز آموزش عالی سروش اصفهان از سال ۱۳۷۳ تاسیس و در تربیت تکنسین‌های فنی قدم نهاد و هم اکنون زیر نظر دانشگاه فنی حرفه ای و وزارت علوم می باشد ساختمان این دانشکده ابتدا در محل هنرستان سروش در خیابان سروش و از سال ۱۳۸۳ با وقف زمین حال حاضر توسط محمد صیرفیان در خیابان گلستان تاسیس شد. این دانشکده پس از دانشکده فنی مهاجر دومین دانشکده فنی اصفهان است و با وجود ارایه رشته‌های مناسب بسیار عالی عمل نموده است و تاسیس این دانشکده در شمالی ترین نقطه اصفهان همچنان امتیاز خوبی برای این دانشکده به حساب می‌آید. دو ساختمان اصلی بنای این دانشکده را تشکیل می‌دهند که یک یا دو ساختمان دیگر به علاوه سالن ورزشی این دانشگاه نیز که تکمیل شده و است. همچنین این دانشکده دارای یک ساختمان خوابگاه2طبقه می‌باشد که ظرفیت ان در حدود ۱۸۰ نفر می‌باشد. با وجود اینکه امکانات مناسبی برای اکثریت رشته‌ها در این دانشگاه هست، این دانشگاه هنوز برای رشته قالبسازی - ساخت و تولید کارگاه ماشین ابزاری ندارد و طی سالیان گذشته دانشجویان برای گذراندن واحدهای کارگاهی خود به هنرستان سروش و دانشکده مهاجر و حتی مرکز فنی و حرفه‌ای اصفهان (هزار جریب) فرستاده می‌شدند که فواصل آنها تا مرکز خود دانشکده بسیار زیاد است. این دانشکده رشته های حسابداری، مهندسی برق صنعتی، مهندسی شیمی، مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) و گرافیک را شامل می شود. این دانشکده در حال حاظر موجود بر کتابخانه و سالن مطالعه، نمازخانه، واحد یسیج دانشجویی، واحد مشاوره تحصیلی، بوفه تغذیه، سالن ورزشی جدید، سلف سرویس جدید الحداث هم اکنون در این دانشکده حدود900, 1000 دانشجو در مقاطع کاردانی پیوسته در حال تحصیل در دوره روزانه و شبانه می باشند. این دانشکده توانسته است با رشته های مناسب گارگاها وازمایشگاه مختصری در ساختمان شماره 2 دانشکده فراهم کرده است این دانشکده با استادانی عالی قدر که هرکدام انها دارای مدرک کارشناسی وکارشناسی ارشد وحتی دکترا می باشند که بعضی انها با دانشکده مهاجر برابری می کند را دارا می باشد. این دانشکده از اوایل دارای مشکلاتی در زمینه ساخت ساز ساختمان هایش را دارا بوده که به پشتیبانی ریاست محترم دانشکده مهندس شهبازی این مشکلات رفع وساختمان های نیمه کاره دانشکده ساخته وتحویل دانشکده سروش شد کلاس هاس رشته شیمی وبرق صنعتی در ساختمان شماره 2برگزار می گردد وکلاس های رشته حسابداری و کامپیوتر در ساختمان شماره 1برگزار میشود ساختمان شماره 1درارای قسمت اداری ،وسایت رشته کامپوتر می باشد وساختمان شماره 2دارای کتابخانه،سمعی یصری وازمایشگاه و گارگاهای مناسب دارا می باشد. در کل این دانشکده با رشتهای کم ومناسب توانسته است با دانشکده مهاجر از نظر سطع علمی برابری کند. سطع علمی این دانشکده از نظر اساتید و دانشجویان بالا بوده ،همه ساله دانشجویان برای دروس کاراموزی می تواند با راهنمایی استاد راهنما و مدیر گروه این کارا انجام دهند.

رشته‌ها[ویرایش]

  1. مهندسی برق صنعتی
  2. حسابداری کاردانی پیوسته
  3. مهندسی کامپیوتر
  4. مهندسی صنایع شیمیایی
  5. گرافیک کاردانی پیوسته

پیوند به بیرون[ویرایش]

سایت امور دانشجویی فرهنگی تربیت بدنیhttp://srtc-dft.ir/ شماره تماس ؛03134522354 نشانی دانشکده؛ اصفهان، خیابان کاوه، خیابان گلستان، نیش خیابان آل بویه شمالی.