دانشکده فنی سروش اصفهان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
دانشکده فنی و حرفه‌ای سروش اصفهان
تأسیس ۱۳۷۳
نوع سراسری (دولتی)، دانشگاه فنی و حرفه‌ای
مکان اصفهان
وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دانشکده فنی و حرفه‌ای سروش اصفهان (به انگلیسی: Soroush Technical and Vocational College of Isfahan)، یکی از دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای اصفهان است که در خیابان کاوه، خیابان گلستان، نبش خیابان گلها واقع شده‌ است. هم اکنون این دانشکده زیر نظر دانشگاه فنی و حرفه‌ای و وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران می‌باشد. این دانشکده پس از دانشکده فنی شهید مهاجر، دومین دانشکده فنی و حرفه‌ای اصفهان است. دو ساختمان اصلی (شامل قسمت اداری، کلاس‌ها و کارگاه‌ها، سمعی بصری، کتابخانه، وب‌سایت و آزمایشگاه) و یک یا دو ساختمان دیگر به علاوه سالن ورزشی، بنای این دانشکده را تشکیل می‌دهند؛ همچنین دانشکده دارای یک ساختمان خوابگاه می‌باشد که ظرفیت آن در حدود ۱۸۰ نفر است. با وجود اینکه امکانات مناسبی در این مرکز آموزشی موجود است، اما هنوز برای برخی رشته‌ها از جمله قالب‌سازی -ساخت و تولید- تجهیزات کارآمدی ندارد و طی سالیان گذشته دانشجویان برای گذراندن واحدهای کارگاهی خود به هنرستان سروش و دانشکده مهاجر و حتی مرکز فنی و حرفه‌ای اصفهان (هزار جریب) فرستاده می‌شدند که فواصل آنها تا مرکز خود دانشکده بسیار زیاد است. هم اکنون در این دانشکده حدود ۴۰۰ دانشجو در مقاطع کاردانی پیوسته در حال تحصیل در دوره‌های روزانه و شبانه هستند.

تاریخچه[ویرایش]

دانشکده و مرکز آموزش عالی سروش اصفهان از سال ۱۳۷۳ تاسیس و در تربیت تکنیسین‌های فنی و حرفه‌ای قدم نهاد. ساختمان دانشکده ابتدا در محل هنرستان سروش در خیابان سروش و از سال ۱۳۸۳ با وقف زمین حال حاضر توسط محمد صیرفیان در خیابان گلستان تاسیس شد. این دانشکده از اوایل دارای مشکلاتی در زمینه ساخت و ساز ساختمان‌هایش بوده که با تلاش و پشتیبانی مهندس محمد شهبازی (ریاست وقت)، مشکلات رفع و ساختمان‌های نیمه‌کاره ساخته و تحویل دانشکده شدند.

فعالیت های فرهنگی[ویرایش]

فعالیت های آموزشکده سروش از سال 1385 در مرکز و خوابگاه انجام شد که شامل موارد زیر می باشد: 1- جلسات هفتگی هیئت(شامل برنامه مولودی و عزاداری1380): مسئول:آقای عبداللهی. 2- جلسات قرآنی نورالقرآن(1387) : موسس و مدیر جلسه: آقای خاکدامن

رشته‌ها[ویرایش]

 1. کاردانی حسابداری
 2. کاردانی صنایع دستی (فلزکاری- گرایش قلم‌زنی)
 3. کاردانی گرافیک
 4. کاردانی برق صنعتی
 5. کاردانی صنایع چوبی
 6. کاردانی صنایع شیمیایی
 7. کاردانی کامپیوتر (نرم افزار)
 8. کارشناسی صنایع شیمیایی
 9. کارشناسی صنایع چوبی و کاغذ
 10. کارشناسی گرافیک و ارتباط تصویری

پیوند به بیرون[ویرایش]

 • http://srtc.edu.tvu.ac.ir/ وب‌سایت دانشکده فنی و حرفه‌ای سروش اصفهان
 • http://srtc-dft.ir/ وب‌سایت اداره امور دانشجویی، فرهنگی و تربیت بدنی دانشکده

جستارهای وابسته[ویرایش]