دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

مختصات: ۳۵°۴۲′۱۴″شمالی ۵۱°۲۳′۴۲″شرقی / ۳۵٫۷۰۳۸°شمالی ۵۱٫۳۹۵۰°شرقی / 35.7038; 51.3950


دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان
دانشگاه خاتم الانبیاء بهبهان
تأسیس ۱۳۸۲ شمسی
نوع دولتی
رئیس دکتر سید منصور سیّد نژاد
معاون آموزشی دکتر اسماعیل فاطمی بهبهانی
معاون دانشجویی دکتر سعید ضیائی نژاد
مکان بهبهان، خوزستان، ایران پرچم ایران
نام مستعار BKATU
وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
وب‌گاه http://bkatu.ac.ir/

دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء (ص) بهبهان واقع در بهبهان دارای دانشکده‌های فنی و مهندسی، علوم پایه، محیط زیست و منابع طبیعی می‌باشد. دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیا تا سال ۱۳۸۷ زیر نظر دانشگاه شهید چمران اهواز اداره می‌شد و از سال ۱۳۸۸ رسماً مستقل شد.

در آن زمان دکتر فرجی ریاست دانشگاه را بر عهده داشت و دانشکده فنی با یک مسئول به نام نوراله واصفی از اهالی بهبهان و زیر نظر دانشکده فنی دانشگاه شهید چمران کار را آغاز کرد تا اینکه با آغاز سال تحصیلی ۱۳۸۵ دانشجویان ورودی ۸۴ و ۸۵ برق و عمران با اعتصاب و تعطیلی کلاس‌های خود و عزیمت به دانشگاه شهید چمران اهواز و ادامه اعتصاب موجب تسریع ساختمان دانشکده فنی در مرکزیت این دانشکده شدند.


دکتر عالم زاده انصاری در سال ۱۳۸۷ به ریاست این دانشگاه منصوب گردید و مهندس ساسان معتقد به ریاست دانشکده فنی برگزیده شد. تأسیس دو خوابگاه نوساز در سال‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۸۸ و جابجایی خوابگاه‌ها از دارالقرآن به این خوابگاه‌ها از مهمترین اقدامات عمرانی در این دانشگاه بوده‌است.


خوابگاه برادران ( امروز این خوابگاه به دانشجویان دختر این دانشگاه تعلق گرفته ) که ۳ طبقه بوده و در هر طبقه دو ردیف اتاق قرار گرفته و در هر ردیف ۹ اتاق ۶ متر مربعی و یک آشپزخانه و ۶ حمام و ۸ دستشویی قرار دارد. این خوابگاه‌ها در سال ۱۳۸۹ به دختران تحویل داده شد و خوابگاه دختران که روبروی دانشکده فنی قرار دارد به پسرها رسید.


نمایی از دانشگاه در سال ۱۳۸۷

ساختمان دانشکده منابع طبیعی دارای ۴ لاین (ردیف) است که هرکدام متعلق به یک رشته است و دارای چند کلاس بزرگ می‌باشد. بنای دانشکده فنی- مهندسی که در سال ۱۳۸۸ به نام امام حسین نامگذاری گردید در بهمن سال ۱۳۸۶ به بهره‌برداری رسید و در طبقه همکف آن آزمایشگاه‌های برق و عمران و دیگر رشته‌ها قرار دارد ، در طبقه اول کلاس‌ها از شماره ۱ تا ۱۰ مشخص شده اند و در ضلع دیگر طبقه اول سایت دانشکده که دو قسمت مجزا را در برگرفته موجود است. کتابخانه دانشکده فنی در همین طبقه قرار گرفته‌است.نمایی از دانشکده فنی و مهندسی در سال ۱۳۷۰

در طبقه دوم اعضای هیئات علمی در اتاق‌های مجزا پذیرای دانشجویان هستند و نیم طبقه سوم متعلق به ریاست دانشکده و معاونت توسعه و پشتیبانی این دانشگاه هستند. زمین چمن روبروی دانشکده فنی قرار گرفته‌است.


در سال ۱۳۸۹ این دانشکده در رشته‌هایی چون ریاضی ، مهندسی مکانیک و مهندسی کامپیوتر اقدام به جذب دانشجو نمود. دانشکده فنی و مهندسی در سال ۱۳۸۸ به‌طور کامل از دانشگاه شهید چمران جدا گردید و ورودی‌های بعد از ۱۳۸۸ ورودی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا تلقی گردیدند.نگارخانه[ویرایش]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]