دانشگاه ارشاد دماوند

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو


دانشگاه ارشاد دماوند
[[پرونده:
دانشگاه ارشاد دماوند.gif
|150px|]]
تأسیس مهر ۱۳۷۵
نوع غیردولتی
رئیس دکتر سید کاظم اکرمی
هیئت امنا عبدالواحد موسوی لاری
معاون آموزشی خسرو قنبری تهرانی
شعبه‌ها دماوند و تهران
ارائه دهنده رشته‌های حقوق، مهندسی صنایع، مهندسی فناوری اطلاعات، حسابداری، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، کسب و کار، زبان
هیئت علمی دکتر مهدی هداوند، دکتر مهدی شیرمحمدی، دکتر غلامرضا ظریفیان و...
کاردانی ندارد
کارشناسی دارد
کارشناسی ناپیوسته   = دارد
کارشناسی ارشد دارد
دکترا ندارد
مکان دماوند - تهران
وب‌گاه http://erdamihe.ac.ir

دانشگاه ارشاد دماوند تحت قانون تاسیس موسسات آموزش عالی و دانشگاه های غیردولتی در سال ۱۳۷۵ تاسیس گردید. پذیرش دانشجو در این دانشگاه مانند سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط سازمان سنجش آموزش کشور و از طریق آزمون سراسری صورت می پذیرد. پذیرفته شدگان از مرحله ثبت نام تا مرحله فراغت از تحصیل از کلیه جهات آموزشی، دانشجویی، انضباطی، پرداخت شهریه و ... تابع مقررات مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشند.

در مجموع در طی ۱۰ سال فعالیت آموزشی، از تعداد پذیرفته شدگان دانشجویان دختر و پسر در این دانشگاه، 2246 نفر آنان تاکنون فارغ التحصیل شده و 2700 نفر در مقطع کارشناسی و 200 نفر در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه محل تحصیل واحد پسران در شهر دماوند و واحد دختران در تهران است.

دانشگاه ارشاد دماوند به عنوان یکی از دانشگاههای غیردولتی دارای مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری، با جذب دانشجو از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش کشور، از مهرماه سال ۱۳۷۵ فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را آغاز کرده است و می‌کوشد با فراهم نمودن محیطی علمی برای دانشجویان آنان را برای ورود به بازارکار و حضور موثر و مفید در عرصه اشتغال، آماده ساخته و پاسخگویی به نیازهای آموزشی و پژوهشی روزافزون جامعه را پیگیری کند.

در این راستا تلاش شده است همکاریهای گسترده علمی و آموزشی و تحقیقاتی با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و آموزشی غیر دولتی و غیر انتفاعی دیگر برقرار گردد تا از طریق انتقال متقابل تجربیات، روزآمدی دانشگاه حفظ شده و کارآمدی آن ارتقا یابد.[۱]

هم اکنون این دانشگاه رشته های تحصیلی ذیل را ارائه نموده است:

  • مقطع کارشناسی ارشد(مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی ، مدیریت مالی و حسابداری ، زبان و ادبیات انگلیسی، مهندسی صنایع)
  • مقطع کارشناسی (مهندسی فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، حسابداری، زبان وادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، مدیریت کسب وکارهای کوچک و حقوق )
  • مقطع کارشناسی ناپیوسته (مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، حسابداری، تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر)

انجمنها و گروههای موجود در دانشگاه ارشاد دماوند :


مدیران و اساتید[ویرایش]

مدیران و اساتید موسسه آموزش عالی ارشاد دماوند از برجسته ترین اساتید دانشگاه های ممتاز کشور هستند. بزرگانی مانند دکتر ایرج نوروش، دکتر اکبر عالم تبریز، دکتر بابایی اهری، دکتر آقاحسینعلی شیرازی، دکتر ولی نادی قمی، دکتر عزت اله اصغری زاده و دکتر محقر در این موسسه به تدریس و تربیت نیروی متخصص همت گمارده اند. رییس این دانشگاه «دکتر سید کاظم اکرمی» وزیر پیشین آموزش و پرورش مشاور وزیر آموزش پرورش وقت جناب آقای فانی می باشد.

درباره ی انجمن ها[ویرایش]

انجمن علمی حقوق[ویرایش]

انجمن علمی حقوق دانشگاه ارشاد دماوند از دی ماه سال 1391 به شکل غیر رسمی تأسیس و اهداف علمی را مدنظر قرار داده و با جدیت آن ها را دنبال کرده است. انجمن مذکور از فروردین ماه سال 1392 به شکل رسمی تحت پوشش دانشگاه ارشاد دماوند در تعامل با سایر دانشگاه ها و انجمن های علمی-دانشجویی فعالیت می کند. لازم به ذکر است انجمن علمی حقوق دانشگاه ارشاد دماوند تنها انجمن حقوقی رسمی دانشگاه ارشاد دماوند می باشد و سایر گروه ها با نام های مشابه رسمیت ندارند. تمام مطالب منتشر شده در نشریه رهرُوان عدالت و وبگاه انجمن کاملاً مطابق با موازین شرعی، قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و آیین نامه ی وزارت علوم می باشند و پایگاه مجازی انجمن در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است. لازم به ذکر است مطالب مندرج در نشریه رهرُوان عدالت قبل از انتشار به تأیید معاونت فرهنگی دانشگاه رسیده است. [۲]

انجمن علمی حسابداری[ویرایش]

در سال 1387 با همکاری دانشگاه و معاون مدیریت گروه حسابداری دانشگاه ، سرکار خانم شاهوردی و به همت تعدادی از دانشجویان رشته حسابداری واحد دماوند ، انجمن علمی حسابداری واحد دماوند کار خود را آغاز نمود.

البته در حدود یک سال پیش از آن یعنی در سال 86 ، انجمن حسابداری دانشجویان واحد تهران فعالیت خود را آغاز کرده بود. به هر جهت هیچ یک از این دو انجمن نتوانستند به موفقیتهای قابل قبولی دست یابند تا اینکه به همت دانشجویان این دو انجمن و مساعدتهای سرکار خانم شاهوردی ، تصمیم بر آن شد تا یک انجمن علمی واحد و مشترک با حضور دانشجویان واحد تهران و واحد دماوند تشکیل گردد که این مهم در تاریخ 7/10/87 با تشکیل اولین جلسه مشترک و رسمی انجمن در واحد تهران ، به نتیجه رسید ، که به لطف خداوند متعال با قدرت و موفقیت تا کنون به کار خود ادامه داده است و از نمونه های این موفقیتها میتوان به انتشار نشریه اسکناس ، برگزاری همایشهای علمی متعدد در سطح دانشگاه ارشاد ، شرکت اعضا در همایشهای بین المللی و کشوری و ارایه مقاله ، برگزاری کارگاهها و دوره های مختلف آموزشی در زمینه های حسابداری ، نرم افزارهای حسابداری ، سرمایه گذاری و ... اشاره نمود.

دبیران کل انجمن علمی حسابداری دانشگاه ارشاد طی سال های گذشته به این ترتیب بوده اند: محمد جواد مصلح، مجتبی درودیان، محمد حسین نوروزی، مصطفی باقری، فریما سلیمانی [۳]

طرح جامع موسسه آموزش عالی ارشاد دماوند[ویرایش]

دانشگاه ارشاد دماوند در حال حاضر پروژه ی جدید ساختمان دانشگاه را در دست بررسی و اجراء دارد که بسیار مجلل تر و بزرگ تر از ساختمان فعلی است؛ می توانید عکس هایی از این پروژه را در اینجا مشاهده نمایید.

منابع[ویرایش]

  1. ‏ «درباره دانشگاه». سایت رسمی دانشگاه ارشاد دماوند. 
  2. ‏ «درباره انجمن علمی حقوق». وبگاه رسمی انجمن علمی حقوق دانشگاه ارشاد دماوند. 
  3. ‏ «درباره انجمن علمی حسابداری». وبگاه رسمی انجمن علمی حسابداری دانشگاه ارشاد دماوند.