دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد
دانشکدهٔ فنی و مهندسی و علوم پایه
Azad University logo.png
دانشگاه آزاد اسلامی
آرمان ایرانی برای جهانی شدن
مشخصات واحد
دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد
بنیانگذاری ۱۳۸۷
شهر ملارد
رئیس دکتر سجاد صداقت
معاون آموزشی دکتر علیرضا زمانی نوری
معاون پژوهشی دکتر ابراهیمی
هیئت علمی ۳۵
دانشجویان ۵۰۰۰
منطقه ۱۲
وب‌گاه http://www.iaumalard.ac.ir

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد در سال ۱۳۸۷ توسط دکتر جاسبی تاسیس شده است و در حال حاضر در ۵ رشته کارشناسی مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر - نرم‌افزار، حقوق، زیست و مترجمی زبان و ۳ رشته کاردانی ناپیوسته حسابداری، کامپیوتر و عمران دانشجو دارد. ریاست این دانشگاه آقای دکتر سجاد صداقت می‌باشد که قبلا در دانشگاه آزاد شهرقدس مشغول بودند. شهر ملارد مرکز شهرستان ملارد واقع در غرب استان تهران می‌باشد و دانشگاه آزاد شهر قدس دورتر و از دانشگاه آزاد کرج نزدیک تر است. مجموعه هیئت علمی دانشگاه ملارد ۳۵ نفر می‌باشد.

امکانات: مکان فعلی دانشگاه هنوز به طور کامل ساخته نشده و فضای نسبتا بزرگی در دست ساخت است که مساحت آن ۲۰ هکتار می‌باشد. دانشگاه دارای چند ساختمان است یکی مخصوص آموزش و دیگری ریاست و آزمایشگاه‌ها و چند دانشکده می‌باشد. این دانشگاه در حال حاضر دارای ۲ فاز آموزشی بزرگ و ساختمان اداری و نمازخانه مجزا می‌باشد.

تاریخچه[ویرایش]

این واحد دانشگاهی در سال ۱۳۸۷ تحت عنوان مرکز ملارد تاسیس و زیر نظر واحد شهرقدس بود که با تصویب هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۰این واحد با عنوان واحد ملارداز مرکز آموزشی به واحد دانشگاهی ارتقا یافت.[۱]

پیوند به بیرون[ویرایش]

سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد

منابع[ویرایش]

  1. «معرفی دانشگاه ملارد». وب سایت دانشگاه ملارد.