دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت
Azad University logo.png
دانشگاه آزاد اسلامی
آرمان ایرانی برای جهانی شدن
مشخصات واحد
شهر تفت
رئیس محمدرضا جواهری تفتی
منطقه ۷
وب‌گاه http://www.taftiau.ac.ir

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت در جنوب غرب شهر تفت استان یزد واقع شده‌است. این دانشگاه از سال ۱۳۸۱ خورشیدی فعالیت خود را آغاز نمود. ریاست این دانشگاه از ابتدا تاکنون برعهدهٔ محمدرضا جواهری تفتی بوده‌است.

در مهر ماه سال ۱۳۸۱ با پذیرش ۷۵ دانشجو در مقطع کاردانی کامپیوتر تحت پوشش واحد میبد فعالیت رسمی این واحد در ساختمان استیجاری جهاد کشاورزی آغاز گردید. در خرداد ماه ۱۳۸۲ با واگذاری مرحله اول زمین به مساحت ۳۹ هکتار در محل کنونی دانشگاه، طراحی سایت و ایجاد زیر ساخت‌های لازم با نظر مشاور صورت پذیرفت و عملیات احداث اولین ساختمان آموزشی با زیربنای ۲۶۵۰ متر مربع در دو طبقه آغاز گردید و در کمتر از ۴ ماه به مرحله بهره برداری رسید.

در مهر ماه ۱۳۸۲، ۶ رشته تحصیلی جدید در مقطع کارشناسی برای دانشگاه به تصویب رسید که با پذیرش ۵۷۵ دانشجو در رشته‌های جدیدالتاسیس دانشگاه در مکان فعلی استقرار یافت.

با توجه به دایر شدن رشته‌های تحصیلی جدید و افزایش تعداد دانشجو و نیاز به توسعه فضاهای آموزشی، پژوهشی، اداری و خدماتی با پیگیری‌های لازم، وسعت زمین دانشگاه به ۲۲۰ هکتار رسید و هم اکنون (اسفند ۱۳۸۷) بیش از ۳۵۰۰ دانشجو در ۱۷ رشته-مقطع تحصیلی با تعداد ۲۷ نفر عضو هیات علمی تمام وقت و ۱۵۵ نفر هیات علمی مدعو با بهره گیری بیش از ۲۷۰۰۰ متر مربع فضای آموزشی، اداری، کارگاه و آزمایشگاه، خوابگاه، سالن‌های وزشی، سالن غذا خوری و ... در این واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل می‌باشند.

پیوند به بیرون[ویرایش]