دانشگاه آزاد اسلامی مسجدسلیمان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان
Azad University logo.png
دانشگاه آزاد اسلامی
آرمان ایرانی برای جهانی شدن
مشخصات واحد
بنیانگذاری ۱۳۶۶
شهر مسجدسلیمان
رئیس مسعود شهبازی[۱]
معاون آموزشی محمدحسین محبی نورالدین وند
معاون پژوهشی صابر ملاعلی زاده
معاون دانشجویی سیدمحمد موسوی
هیئت علمی ۲۹۱ نفر
کارمندان ۱۷۱ نفر
دانشجویان ۷٫۳۴۲ نفر
تحصیلات تکمیلی دکترا،کارشناسی ارشد
دانش‌آموختگان ۱۲٫۷۲۵ نفر
نوع واحد بزرگ
منطقه شش
وب‌گاه http://www.iaumis.ac.ir
نمای دانشگاه مسجدسلیمان، از داخل ساختمان فنی‌مهندسی
نمای دانشگاه مسجدسلیمان، از داخل ساختمان فنی‌مهندسی

دانشگاه آزاد واحد مسجدسلیمان، شعبه‌ای از دانشگاه آزاد اسلامی است، که در شهر مسجدسلیمان، استان خوزستان مستقر می‌باشد. این واحد دانشگاهی هم‌اینک دارای ۷٫۳۴۲ دانشجو است، که در ۴۵ رشته، مشغول به‌تحصیل هستند. از بدو تاسیس دانشگاه آزاد مسجدسلیمان تاکنون (۱۳۹۱)، شمار ۱۲٫۷۲۵ نفر، از این واحد دانشگاهی فارغ‌التحصیل شده‌اند.[۲]

تاریخچه[ویرایش]

دانشگاه آزاد واحد مسجدسلیمان، در تاریخ ۹ آذر ۱۳۶۶ در ساختمانی متعلق به آموزش و پرورش مسجدسلیمان واقع در منطقه کلگه، با رشته‌های پرستاری، زبان انگلیسی، حسابداری، آموزش ابتدایی و علوم تجربی بطور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.

باتوجه به افزایش تعداد دانشجویان و نیاز به یک فضای بزرگتر، در سال ۱۳۷۲ به ساختمان استیجاری ۴ طبقه‌ای، متعلق به هوانیروز مسجدسلیمان انتقال پیدا کرد و از همان سال، با اختصاص قطعه زمینی در منطقه فعلی، پروژه احداث ساختمان مرکزی این واحد دانشگاهی، شروع و در سال ۱۳۷۳ بخش نخست آن، تکمیل گردید.

تقسیمات[ویرایش]

هم‌اینک مساحت فعلی واحد دانشگاهی مسجدسلیمان؛ به ۴۸٫۷۰۹ متر مربع بالغ می‌گردد، که در مجموع با دارا بودن ساختمان‌های مختلفی چون: دانشکده فنی‌ومهندسی، دانشکده پرستاری و مامایی، مجتمع ورزشی، خوابگاه دانشجویی، مهمانسرای استادان، سلف سرویس، مجتمع رفاهی، سایت‌های آزمایشگاهی، کارگاهی و تحقیقاتی، کتابخانه، سالن اجتماعات، مجتمع رفاهی، ساختمان اداری و آموزشی، زیربنای ساختمان‌های موجود، بالغ بر ۲۲٫۱۸۵۰ مترمربع می‌شود.

مدیریت[ویرایش]

اولین سرپرست این دانشگاه بختیار باورصاد بود و در طول سالهای بعد افراد زیر به‌ترتیب وظیفه ریاست بر این واحد دانشگاهی را بر عهده داشتند: غلامرضا شهریان، پرویز عسکری، علیرضا تقیقان، علی یار حسینی، جعفر ملک محمدی و بابک داودی.

هم‌اکنون مسعود شهبازی سرپرستی دانشگاه آزاد واحد مسجدسلیمان را بر عهده دارد.معاونت اداری مالی:علی اکبر سرقلی معاونت پژوهشی این واحد دانشگاهی؛ صابر ملاعلی زاده و معاونت آموزش محمدحسین محبی نورالدین وند معاون دانشجویی:سیدمحمد موسوی می‌باشد.

آمار و ارقام[ویرایش]

در حال حاضر (۱۳۹۱) تعداد ۷٫۳۴۲ دانشجو، در ۴۵ رشته تحصیلی، مشغول هستند، که هدایت علمی این دانشجویان بر عهده ۲۹۱ نفر کادر تدریس، که شامل ۱۰۳ نفر اعضای هیئت علمی تمام وقت، ۱۰ نفر نیمه وقت و ۱۷۸ نفر حق‌التدریسی می‌باشند، که به همراه ۱۷۱ کارمند در این واحد دانشگاهی اشتغال دارند. از بدو تاسیس واحد دانشگاهی مسجدسلیمان تاکنون، شمار ۱۲٫۷۲۵ نفر از این واحد دانشگاهی فارغ‌التحصیل شده‌اند.

جستارهای وابسته[ویرایش]

پانویس[ویرایش]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]