دانشکده پزشکی کک یو. اس. سی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
Uscmedcenter.jpg

دانشکده پزشکی کِک دانشگاه جنوب کالیفرنیا (به انگلیسی: Keck School of Medicine of the University of Southern California)، از موسسات پیشرو[۱] در آموزش، پژوهش و مراقبت‌های پزشکی در کشور آمریکاست.

بنیان گذاری این دانشکده به سال ۱۸۸۵ میلادی باز می‌گردد و از این رو، قدیمی‌ترین دانشکده پزشکی در جنوب کالیفرنیا می‌باشد.

این دانشکده در پردیس علوم بهداشت یو اس سی در ۳ مایلی شمال شرقی مرکز شهر لس آنجلس قرار دارد.

درسال ۲۰۰۹، این موسسه ۱۲۰۰ عضو هیئت علمی تمام وقت، ۱۸۰۰ کارمند و ۱۲۰۰ دانشجو داشت. در این میان ۱۹۹ پزشک عضو هیئت علمی این موسسه در سال ۲۰۰۸ میلادی در فهرست بهترین پزشکان آمریکا جای داشتند.[۱].

پیشینیه[ویرایش]

در ۷ ماه اکتبر سال ۱۸۸۵ میلادی در خیابان الیسو لس آنجلس در محلی که سابقاًٌ یک شرابسازی بود، ژوسف پامروی ویدنی، این دانشکده پزشکی را بنیان نهاد و خود به ریاست آن درآمد. که دومین دانشکده علوم حرفه‌ای دانشگاه جنوب کالیفرنیا و اولین دانشکده پزشکی منطقه می‌بود. در سال ۱۸۸۸ نخستین گروه ۱۲ نفره از دانشجویان شامل یک بانو، فارغ‌التحصیل از آن شدند.[۲]

در سال ۱۹۹۹، به پاس هدیه ۱۱۰ میلیون دلاری بنیاد دبلیو.ام. کک، این دانشکده نام خود را به این بنیاد تغییر داد. این بیشترین مبلغی است که تا کنون به یک دانشکده پزشکی در آمریکا اهدا شده، و این همان بنیادیست که حامی مالی مراکز علمی برجسته دیگری همچون تلسکوپ کک در رصدخانه مونوکیا بوده است.

نگارخانه[ویرایش]

منابع[ویرایش]