دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری (مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی کشور)
نشان دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری
نشان دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری
تأسیس ۱۳۲۸
نوع دولتی
رئیس سید مهرداد طباطبایی
معاون آموزشی اردوان کریم زاده
مکان تهران،  ایران
وابسته به سازمان هواپیمایی کشوری
وب‌گاه www.catc.ac.ir

دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری (مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی کشور) به عنوان قديمي ترين مركز آموزشی تأمين کننده نيروي انساني متخصص مورد نیاز صنعت هوانوردی ایران بوده که از سال 1328 فعالیت خود را آغاز نموده است.

اين دانشکده برنامه هاي آموزشي آكادميك خود را همسو با وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و با توجه به نیازمندیهای صنعت هوانوردی اجرا می‌نمايد. همچنین با توجه به نیاز روز افزون صنعت هوانوردی، دوره هاي كوتاه مدت تخصصي و ضمن خدمت مورد تأیید سازمان هواپيمائي كشوري و سایر مراجع بین المللی (ايكائو و ياتا و ...) در این مرکز ارایه می‌گردد.

رشته‌های آکادمیک[ویرایش]

دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری در چهار رشته تعمیر و نگهداری هواپیما، مراقبت پرواز و مهندسی هوانوردی، الکترونیک هواپیمایی و مخابرات هواپیمایی در مقطع کارشناسی پیوسته و از طریق کنکور سراسری دانشجو می‌پذیرد.

دوره های تخصصی آزاد[ویرایش]

دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری به عنوان یک مرکز دارای گواهی نامه CAO.IRI PART 147 از سازمان هواپیمایی کشوری، دوره های تخصصی تعمیر و نگهداری هواپیما در دو گرایش مکانیک هواپیما (B1) و اویونیک (B2) را به صورت دوره های کامل دوساله و یا تطبیقی برگزار می‌کند. هم چنین دوره های دیگری نظیر دوره های برنامه جهانی TRAINAIR PLUS، دوره فروش بلیط هواپیما، سیستمهای مدیریت ایمنی و سایر دوره های تخصصی مرتبط با هوانوردی را ارائه می‌دهد.

منابع[ویرایش]