دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

دانشکده صنعت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قدیمی‌ترین مرکز تربیت و تامین و بازسازی نیروی انسانی ماهر و متخصص صنعت هوایی غیر نظامی در کشور می‌باشد که از سال ۱۳۲۸ پیشگام اعتلای دانش مربوطه بوده و برنامه‌های خود را همسو با وزارت فرهنگ و آموزش عالی و ریز مواد درسی سازمان بین‌المللی هواپیمایی (ایکائو) اجرا کرده‌است.

تاریخچه[ویرایش]

دانشکدهٔ صنعت هواپیمایی کشوری به عنوان قدیمی ترین مرکز آموزش و تامین نیروی انسانی ماهر صنعت هوایی و فرودگاهی ایران در سال ۱۳۲۸ تاسیس شد. این دانشکده به دو روش آکادمیک و آزاد به پذیرش دانشجو اقدام می‌کند که تحصیل در دوره‌های آکادمیک آن زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تنها از طریق پذیرش در کنکور سراسری رشته ریاضی فیزیک میسر می‌باشد.

براساس آخریت تغییرات در دانشکده استخدام رشته‌های این دانشکده به هیچ وجه قطعی نمی‌باشد و هیچ‌یک از رشته‌های این دانشکده در گروه رشته‌های بورسیه قرار ندارد.

رشته‌ها[ویرایش]

دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری در پنج رشته تعمیر و نگهداری هواپیما، مراقبت پرواز، الکترونیک هواپیمایی، مخابرات هواپیمایی و اویوونیک در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته مشغول تربیت کارشناسان صنعت هواپیمایی می‌باشد. پذیرش در تمام رشته‌های این دانشکده بصورت متمرکز دانشجو می‌پذیرند و همچنین هر دوره کاردانی و کارشناسی این دانشکده چهار تا پنج ترم زمان می‌برد.

خوابگاه[ویرایش]

این دانشکده دارای یک واحد خوابگاهی مردانه با ظرفیت ۲۴۰ نفر در منطقه تهرانسر می‌باشد و از سال ۱۳۹۲ تعهد تخصیص خوابگاه به دانشجویان جدیدالورود این مرکز، از بخش توضیحات انتهای دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سازمان سنجش حذف گردید.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]

جامعه متخصصین مراقبت پروازایران