خرده‌فرهنگ هوی متال

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
یک هوادار هوی متال در لباسی با تزئینات قطعات درشت فلز در حال نشان دادن نماد شاخ شیطان

خرده فرهنگ هوی متال خرده فرهنگی است که طرفداران موسیقی هوی متال آنرا ایجاد نموده‌اند و فقط شامل درک و شناخت هوشمندانه از این سبک موسیقی نمی‌باشد. بلکه طرفدارانی دارد که، با شرکت در کنسرتهای متال، خرید آلبومها، در برخی موارد با بلند کردن موهای خود و اخیراً، با مشارکت در به وب سایت‌های متال، عضویت خود را در این خرده فرهنگ بیان می‌دارند.

نامگذاری[ویرایش]

طرفداران هوی متال با نامهای مختلفی ازجمله متال هد،[۱] هدبنگر[۲] و تراشر شناخته میشوند. این اصطلاحات در زمانها و مناطق مختلف متفاوت است ولی دو کلمه "هدبنگر" و "متال هد" بطور جهانی برای اشاره به این خرده فرهنگ و طرفداران آن مورد پذیرش قرار گرفته است.

ویژگیهای جامعه[ویرایش]

شیوه رقص: طرفداران متال اغلب احتمال دارد که بجای رقص معمولی به ماشینگ و هدبنگینگ مشغول شوند. (ماشینگ یک آیین رایج در کنسرتهای راک است و کوبیدن خود به سمت دیگران در صحنه رقص میباشد[۳] و هدبنگینگ حرکت تکانی سر به سمت بالا و پایین و همزمان با ریتم موسیقی است.)

اشاره با دست: طرفداران فرهنگ هوی متال گاهی از نماد شاخ شیطان که یک پیام با دست است استفاده میکنند. شاخ شیطان به شیوهٔ قرار گرفتن انگشتان یک دست به‌صورتی گفته می‌شود که انگشت اشاره و کوچک باز بمانند و دو انگشت میانی به حالت مُشت جمع شوند.[۴]

لباسها:

یکی دیگر از ویژگیهای این این خرده فرهنگ مد لباس آن است. این مدهای لباس نیز همانند موسیقی متال در طی چندین دهه دچار تغییراتی شده اند ولی برخی عناصر اصلی خود را حفظ کرده اند. بطور معمول مد لباس هوی متال بعد از 1970 - 1980 تشکیل شده از بلوجین های تنگ یا شلوارهای کتانی و چکمه های موتورسواری یا کفشهای ورزشی و تیشرت های سیاه به همراه ژاکت های بدون آستین جین یا چرم مزین با وصله های بافته و دکمه ها و پین های باندهای هوی متال میباشد.

پانویس‌ها[ویرایش]

  • ^  metalhead
  • ^  headbanger
  • ^  thrasher

منابع[ویرایش]