خدمات سواره

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پنجره رستوران سواره در انگلستان.

'خدمت سواره یا بدون پیاده شدن یا خرید پنجره‌ای" نوعی خدمت در کسب و کارهای گوناگون است که به مشتریان اجازه می‌دهد بدون تَرک خودرو، محصولات مورد نیاز خود را از پنجره فروشگاه خریداری کنند. نخستین بار در ایالات متحده در دهه ۱۹۳۰ چنین خدماتی توسط جردن مارتین ارائه شد[۱] اما پس از آن به کشورهای دیگر هم گسترش یافت. نخستین اتوبانک در سال ۱۹۳۰ توسط Grand National Bank در سنت لوئیس، میزوری ارائه شد که تنها اجازه واریز پول را می‌داد.[۲]

در خدمات سواره، سفارش‌ها به‌طور کلی با استفاده از میکروفون انجام می‌گیرند و برداشت کالا از یک پنجره صورت می‌گیرد. در ساعات شلوغ ممکن است فقط سفارش در یک پنجره صورت گیرد و از رانندگان خواسته شود در فاصله دورتر منتظر ارائه کالا توسط کارکنان باشند.

خدمات سواره متمایز از خدمات ورود با خودرو است که در آن مشتریان اجازه دارند خودروی خود را به رستوران فروشگاه وارد کنند و در کنار میز غذا یا محل استقرار خود پارک کنند.

بیشتر رستوران‌های زنجیره‌ای فست فود در آمریکا دارای انواعی از خدمات سواره هستند.

نمونه‌ها[ویرایش]

خدمات سواره دو خطه در فروشگاه مک دونالد در شیکاگو.

خدمات با اسکی[ویرایش]

مک دونالد اولین بار خدمات فست فود مک‌اسکی (McSki) را در سال ۱۹۹۶ در پیست اسکی Lindvallen سوئد باز کردند.[۵]

منابع[ویرایش]

  1. Robert J. Sickels (ed), The 1940s, Greenwood Press, 2004, p. 107.
  2. "Popular Mechanics". Books.google.com. p. 13. Retrieved 2016-06-02.
  3. Hendin, David (1973). Death as a Fact of Life. New York, NY: W. W. Norton & Company, Inc. p. 221. ISBN 0-393-08540-6.
  4. "Nagano drive-thru funeral home to serve mourners with limited mobility". Kyodo News Agency. Japan Times. 16 December 2017. Retrieved 26 December 2017.
  5. "The 14 craziest McDonald's around the world".