خانه ویکتوریا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
نمونه ویکتوریا تراس خانه‌ها در انگلستان ساخته شده در آجر با تخته سنگ سقف, سنگ, جزئیات متوسط و دکوراسیون.

نمونه بارزی از خانه‌هایی در یک ردیف مربوط به زمان سلطنت ویکتوریا در انگلستان ساخته شده از آجر با سقفهای سنگی و جزئیات سنگی و زینتکاری و نقشهای تزئینی نسبتاً کم. در سلطنت متحده و مهاجران بریتانیایی تشکیل دهنده خانه‌های دوران ویکتوریا خانه‌های ردیفی شناخته شدند در طول حکومت ملکه ویکتوریا ا(1837-1901) در طول انقلاب صنعتی و توسعه پی در پی خانه‌ها ساختن چندین میلیونی از خانه‌های در یک ردیف نتیجه شد که اکنون تعریف‌کننده چهره بیشترین شهرکها و شهرهای بریتانیا هستند .خطای یادکرد: برچسب <ref> غیرمجاز؛ یادکردهای بدون محتوا باید نام داشته باشند. ().

در انگلستان خانه‌های ویکتوریا پیروی می‌کنند از گستره ی وسیعی از سبک معماری در اوایل راه اندازی با پیروی از سبکهای باستانی از معماری حکومت نایب السلطنه در شکل ایتالیایی تأثیر پذیرفت (1820-1850)  احیای شکل سبک معماری گونیک در (1880) متداول شد در اواخر دوره ی ویکتوریا و هنرها و مهارتها توسعه یافت در نتیجه این انتقال به‌طور نمونه دیده می‌شود در خانه edwardian خانه‌های ردیفی شکل دهنده بسیاری از خانه‌های مهاجرانم بریتانیایی هستند که شکل قدرت و زور تعدیل شده به ساختمان‌های محلی و مصالح ساختمانیی و سنت و رسم برای مثال sydney استرالیا و melake مالزی 

ایالات متحده خانه‌های ردیفی شامل می‌شود دومین امپراطوری ملکه anne تخته کوبی به سبک رومی و انواع دیگر .خطای یادکرد: برچسب <ref> غیرمجاز؛ یادکردهای بدون محتوا باید نام داشته باشند. ().

بریتانیا[ویرایش]

خطای یادکرد: برچسب <ref> غیرمجاز؛ یادکردهای بدون محتوا باید نام داشته باشند. ().

ویژگی‌های معمول[ویرایش]

نمونه بارز اجز اصلی: افزایش معماری عمومی تأثیر داشت بر تغییر در شکل نتیجه شد از عوامل جداگانه در1850 بالغومالیات بر شیشه و اجر ساخته شد با آن‌ها اقلام ارزانتر واکنون متریال مناسب و امدن راه آهن اجازه داده شد آن‌ها تولید شونددر جای دیگر. با هزینه پایین و سایز و اندازه و روش‌های استاندارد اورده شوند در محوطه کار همچنین معمول سازی(احداث) آن‌ها ترقی پیدا کرد در 1850 از مقررات ساختمان‌های گوناگون . تعدادمشترکی از آن‌ها در خانه‌های دوره ویکتوریا (خانه‌های ردیفی) هستند . .خطای یادکرد: برچسب <ref> غیرمجاز؛ یادکردهای بدون محتوا باید نام داشته باشند. ().

  • بهداشت:  امراعات اصول بهداشتی: مقررات وارد شده به‌طور پیش رونده از1850 با اهمیت بالا از مشخصه‌های اصول بهداشتی که شامل می‌شود :تنظیم کردن زمکشی(فاضلاب)-انبار تاسیسات-تاسیسات توالت-هر یک از دوتا در فرم از محیط بیرونی محرمانه (خصوصی) و در داخل آبریزگاه . گرم و سرد شدن آب: در آغاز دوره ویکتوریا بسیاری از خانه‌ها داشتند شیر(لوپی)جاری آب و مولد بخار برای آبگرم .با پایان قرن آب سرد و گرم جاری شدند به صورت مشترک . نور پردازی قدرت گرفت توسط گاز در دسترس در بسیاری شهرک‌هایی که راه اندازی شد در دوره ویکتوریا. در پایان دوره ویکتوریا بسیاری از خانه‌ها گاز داشتند. یک زیر زمین با سرداب برای انبار و نگهداری زغال سنگ لازم داشتند برای روشن کردن اتش و گرم کردن آب. ارسی و قاب پنجره‌ها اما با قطعه بزرگی از شیشه از 1850 که مشخصه آ 60...... دیده شده در گرجستان و معماری حکومت نایب السلطنه. خانه‌های دوران ویکتوریا هستند به‌طور کلی ساخته شده در ردیف خانه‌های به هم پیوسته یا خانه‌های جدا. متریال ساختمان(مصالح ساختمان)هستند آجر یا سنگ ،آجر ساخته شده در کارخانه‌های میان راه،در سایز واندازه‌های استاندارد که نسبتاً زود تر ساخته می‌شود از خانه‌های خاک رس و ساخته شده خشتی در محل.
  • خطای یادکرد: برچسب <ref> غیرمجاز؛ یادکردهای بدون محتوا باید نام داشته باشند. ().

خانه برای همه کلاس‌ها[ویرایش]

در زمان ویکتوریا رشد جمعیت و انقلاب صنعتی که شاهد مهاجرت کارگران از روستاها به شهرها منجر به پی در پی مسکن رونق در 1850s و 1870s که شاهد ایجاد میلیون‌ها نفر از خانه ها. این catered نه تنها برای ثروتمندان و جدید "متوسط-کلاس" بلکه برای فقرا است.

در مناطق محروم ویکتوریا خانه‌ها اغلب بسیار کوچک مثلاً پشت به پشت خانه‌های ساخته شده در شرایط تنگ شده. برخی از این مناطق شد زاغه یا " rookeries و بعداً پاک. برخی کوچکتر دو-دو-پایین خانه‌ها هنوز هم زنده ماندن به عنوان مثال در Salford, Greater Manchester.

خانه‌های بزرگ[ویرایش]

در عصر ویکتوریابه همراه تخت عصر آخرین دوره پایدار است که در آن خانه‌های بزرگ ساخته شده بودند در اعداد بزرگ است.خطای یادکرد: برچسب <ref> غیرمجاز؛ یادکردهای بدون محتوا باید نام داشته باشند. (). بسیاری از این harked بازگشت به دوره پیش از آن از فارسی معماری, برای مثال:

آمریکای شمالی[ویرایش]

Victorian-era homes in eastern American cities tend to be three stories and those in western American cities tend to be two-story houses or one-story cottages. This is not representative of a typical Victorian-era home in all regions.[نیازمند منبع]

نمونه[ویرایش]

منابع[ویرایش]