حبیب کاشانی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

حبیب کاشانی یکی از اعضای شورای شهر تهران است. او به مدت یک سال (از تیر ۱۳۸۶ تا تیر ۱۳۸۷) مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران بود.

مدیر عاملی باشگاه پرسپولیس تهران[ویرایش]

کاشانی، توسط محمد علی آبادی رئیس وقت سازمان تربیت بدنی، پس از محمدحسن انصاری‌فرد به مدیر عاملی باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران انتخاب شد و پس از یک سال ، استعفا کرد و داریوش مصطفوی جانشین وی شد.

کاشانی در طی یک سال فعالیت خود در باشگاه پرسپولیس ، توانست پس از پنج سال ناکامی پرسپولیس را به مقام قهرمانی لیگ برتر ایران برساند. وی پس از استعفای عباس انصاری فرد دوباره و با مقام سرپرستی ، اداره پرسپولیس را به عهده گرفت و با انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی با وی دو بار پیاپی قهرمان جام حذفی و چهارم لیگ شد.

به دنبال صحبتهای علی دایی بر ضد حبیب کاشانی و ساخت برنامه خنده بازار در شبکه سه در سال ۱۳۹۰ بر علیه او دیگر آبرویی برایش نماند و هر دو استعفا کردند ولی حبیب کاشانی دوباره توسط علی سعیدلو به سر کار برگشت. او حمید استیلی را به جای علی دایی به سرمربیگری پرسپولیس گمارد؛ پس از مدتی سازمان تربیت بدنی او را از کار برکنار کرد و سردار محمد رویانیان را به عنوان مدیر عامل پرسپولیس برگزید.درانتخابات دور پنجم شورای شهر تهران حبیب کاشانی با نتیجه هشت بر صفر شکست سنگینی متحمل شد و به عنوان عضو علی‌البدل به همرا چمران و دبیر از راهیابی به صحن شورا باز ماند .

شایان ذکر است افشین قطبی توسط حبیب کاشانی به فوتبال ایران آمد.

سوابق[ویرایش]

حبیب کاشانی سابقه سه دوره حضور در شورای اسلامی شهر تهران را دارد. همچنین دارای چند سال سابقه حضور در جبهه و چند سال فرماندهی حوزه بسیج در غرب تهران(خیابان هاشمی) می‌باشد . وی مدیریت مجموعه آموزشی پسرانه هماو اختری (دبستان - راهنمایی - دبیرستان) را نیز در کارنامه خود دارد.

وی در انتخابات چهارمین دوره شورای شهر تهران (دوره ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶) به عنوان نماینده انتخاب شد.[۱]

منابع[ویرایش]

پیشین:
محمدحسن انصاری‌فرد
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس
۱۳۸۶-۱۳۸۷
پسین:
داریوش مصطفوی
پیشین:
عباس انصاری‌فرد
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس
۱۳۸۸-۱۳۹۰
پسین:
محمد رویانیان