حامد کاویانپور

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
حامد کاویانپور
شناسنامه
نام کامل حامد کاویانپور
زادروز ۱۰ آذر ۱۳۵۷ (سن: ۳۷ سال)
زادگاه    نور، ایران
پُست بازی هافبک
اطلاعات باشگاهی
باشگاه کنونی استیل‌آذین
شماره پیراهن ۲۳
باشگاه‌های پایه
-۱۳۷۶
۱۳۷۶–۱۳۷۷
بنیاد شهید
مقاومت مشهد
پرسپولیس
باشگاه‌های حرفه‌ای۱
سال‌های باشگاه بازی (گل)*
۱۳۷۷–۱۳۸۱
۱۳۸۱–۱۳۸۲
۱۳۸۲–۱۳۸۵
۱۳۸۵
۱۳۸۶–۱۳۸۷
۱۳۸۸–۱۳۸۹
ایران پرسپولیس
امارات متحده عربی الوصل
ایران پرسپولیس
ترکیه قیصریه اسپور
ایران استیل‌آذین
ایران استیل‌آذین
۱۱۰ (۸)

۴۱ (۱)
۴ (۰)

۲ (۰)   
تیم ملی
۱۳۷۹–۱۳۸۴ تیم ملی ایران ۵۳ (۱)

1 در آمار بازی‌ها و گل‌های باشگاهی
تنها بازی‌های لیگ محاسبه شده است.
* بازی (گل)

حامد کاویانپور (۱۰ آذر ۱۳۵۷ در تهران اصلیت اهل نور) فوتبالیست ایرانی است. وی سابقه بازی در تیم های پرسپولیس تهران، الوصل، قیصریه اسپور و استیل‌آذین را دارد.

دوران باشگاهی[ویرایش]

کاویانپور بیشتر دوران باشگاهی خود را در پرسپولیس گذرانده است و در اکثر فصلهای حضور خود در این تیم دوران موفقی را پشت سر گذاشته است. بطوری که تکنیک بالا و دربلینگ بالای این بازیکن باعث ایجاد سرعت و قدرت در خط هافبک تیم پرسپولیس می‌شد. کاویانپور همراه با کریمی دروان باشکوهی را در خط هافبک این تیم بوجود آورد.
حامدسال ۷۶ توسط عابدینی به پرسپولیس آمد. پس ا زپیوستن علی کریمی به پرسپولیس به زوج او تبدیل شد وبین سال‌های ۷۷تا۸۰ نقش زیادی درموفقیت‌های پرسپولیس ایفا کرد. کاویانپور در طی سالهای ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱ مورد توجه چند باشگاه انگلیسی از جمله بولتون، نیوکاسل و ریدینگ قرارگرفت اما با مخالفت مسئولین پرسپولیس نتوانست قراردادی را با این باشگاه‌ها امضاء کند تا اینکه در تیر ماه ۱۳۸۱ با ثبت قراردادی یک ساله به باشگاه الوصل پیوست. وی در سال ۸۲ به پرسپولیس بازگشت ویک گل زیبا دردربی پایتخت برابراستقلال به ثمررساند. امادرخشش اودرتیم چند دسته بگوویچ تداومی نداشت وبه نوعی حامد پس ازآن گل افت فاحشی داشت. حامد در اردیبهشت ۱۳۸۵ با قراردادی دو ساله به تیم قیصریه اسپور از تیمهای حاضر در لیگ برتر ترکیه پیوست. اما در ۳۱ شهریور ۱۳۸۵ آژانس مبارزه با دوپینگ ترکیه نتیجه آزمایش دوپینگ این هافبک ایرانی را مثبت اعلام کرد و برطبق اعلام رای فدراسیون فوتبال ترکیه این بازیکن تا دو سال از انجام مسابقات فوتبال در ترکیه منع شد. این جریمه پس از فرجام خواهی حامد تا یک سال کاهش پیدا کرد. کاویانپور پس از بازگشت به ایران به تیم تازه تأسیس استیل‌آذین پیوست ولی نتوانست با این تیم به مسابقات لیگ برتر راه پیدا کند؛ و پس از یک سال خانه نشینی بدلیل دیر آزاد شدن از تیم استیل‌آذین دوباره به استیل‌آذین صعود کرده به لیگ برتر پیوست تا شاید دوباره در کنار کریمی بتواند خط هافبک رؤیایی پرسپولیس را در استیل‌آذین بازسازی کند. اما کاویانپور دیگر درخشش سال‌های قبل رانداشت تا به نوعی یک ستارهٔ سوخته لقب بگیرد.

دوران ملی[ویرایش]

کاویانپور اولین بازی ملی خود را در برابر امارات متحدهٌ عربی در شهریور ۱۳۷۶ انجام داد و یکی از بازیکنان اصلی تیم ملی ایران در بازیهای مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۲ بود. وی در کل دارای ۵۳ بازی ملی و یک گل ملی می‌باشد.

افتخارات[ویرایش]

باشگاهی[ویرایش]

ماجرای اتهام کلاه برداری حامد کاویان پور از داووذ سید عباسی: به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ماجرا در برخی رسانه‌ها به این شکل عنوان شد که "د.س" که در تیم‌های پرطرفدار تهرانی می کرده به دوست خود اعتماد کرده و سند منزل مادرش را به امانت برای اخذ وام به وی می‌دهد و ماجرا از این جا آغاز می‌شود که آقای کاف که قرار بود روی سند مادر "د.س" 70 میلیون وام بگیرد، دو برابر وام گرفته و البته پس نداده است و بانک وی را با جریمه‌هایش مبلغ 400 میلیون تومان متعهد به پرداخت می‌کنند و ... "د.س" مدعی است وی منکر تمامی داستان شده است و زیر بار بدهی نمی‌رود و این در حالی است که آقای کاف از افراد بسیار خوش نام در فوتبال بوده که این اواخر سابقه خوبی در میان همکاران سابقش ندارد. اما "د.س" کیست: داود سید عباسی بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس شخص مل باخته این داستان است و البته آقای کاف که مصاحبه هر دو را در ادامه گزارش می‌خوانید.

    • سید عباسی: قصد شکایت از کاف را دارم

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: من قصد دارم از همبازی سابقم علت کلاهبرداری شکایت کنم. داوود سید عباسی افزود: یکی از همبازیان سابقم به علت مشکل مالی با سند خانه مادرم وام گرفته، اما تاکنون اقساط وام را پرداخت نکرده است بر این اساس قصد دارم از طریق مراجع قانونی پیگیر وضعیت خانه مادریم نشوم. سید عباسی در ادامه عنوان کرد: بازیکنی به نام "ک" وامی از طریق سندخانه مادرم و خانه همسر سابقش گرفته، اما بعد از شش سال هنوز اقساط وام را پرداخت نکرده است بنابراین خانه همسر سابقش به اجرائیات بانک گذاشته شده است. پیگیر این موضوع هستم و با هماهنگی مشاوران بانکی راهکارهای قانونی آشنا هستند، اقدامات قانونی را در این خصوصی انجام می‌دهم. بازیکن پیشین استقلال اظهار کرد: بازیکنی به نام "ک" علاوه بر این که اقساط وام خانه مادرم را پرداخت نکرده بلکه یک زمین در شمال به من فروخته است که وضعیت مالکیتش مشخص نیست. سید عباسی بیان کرد: زمانی که بازیکن مربوطه در تیم فوتبال استیل آذین همبازی بودم زمین با متراژ بالا در شمال کشور به من فروخت که گواهینامه این زمینی در دستم است این بازیکن به من گفته که برای پیگیری و تقسیم زمینم اقدام کنم، اما تاکنون اینکار را انجام ندادم چرا که وضعیت مالکیت این زمین هنوز برایم روشن نشده است. وی بیان کرد: من برادری ام را به "ک" ثابت کردم و حاضر شدم سند خانه مادری‌ام به رهن بانک برود، اما وی از این دوستی سو استفاده کرد و اقساط وام خانه مادری‌ام را پرداخت نکرد. وی در پایان خاطر نشان کرد: به هر حال من این شخص مورد نظر را به خدا واگذار کنم، اما از طریق قانونی پیگیر سند خانه مادری‌ام هستم.

    • آقای کاف: وکیلم پیگیر این مسئله است

آقای کاف هم در واکنش به صحبت‌های سید عباسی گفت: این شخص 5 ماهه گذشته به عناوین مختلف ما را درگیر این مسئله کرده است. آقای کاف که قصد نداشت جزئیات این مسئله را بیان کند در پایان خاطر نشان کرد: وکیلم پیگیر این مسئله است و من صحبتی در این خصوص نمی‌کنم همچین در مورد خانه همسر سابقم دوست ندارم صحبت کنم. برکرفته از سایت تابناک،کد خبر: ۵۱۹۸۸۵ تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۵ - 26 July 2015

منابع[ویرایش]